SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-04-2010 00:09:42

stepannn
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 17

Einhell BT-GW 170

Zdravím jsem majitelem Einhell BT-GW 170 blue line jak sem si pročítal toto fórum tak bych měl zájem o úpravu svářečky PWM regulaci a popřípadě vlastní napájení motoru posuvu  dále  kondenzátory před tlumivku mám ale smůlu že takhle široce elektrice nerozumím, tak se chci zeptat zda by se tu někdo nenašel kdo by mi pomohl hlavně se zapojením těchto úprav samo sebou bych práci zaplatil, nejlépe někoho ze Středočeského kraje kontakt na mě stepan.6@seznam.cz předem děkuji za jakékoliv nabídky.

Offline

 

#2 20-04-2010 00:36:01

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

stepannn napsal(a):

Zdravím jsem majitelem Einhell BT-GW 170 blue line jak sem si pročítal toto fórum tak bych měl zájem o úpravu svářečky PWM regulaci a popřípadě vlastní napájení motoru posuvu  dále  kondenzátory před tlumivku mám ale smůlu že takhle široce elektrice nerozumím, tak se chci zeptat zda by se tu někdo nenašel kdo by mi pomohl hlavně se zapojením těchto úprav samo sebou bych práci zaplatil, nejlépe někoho ze Středočeského kraje kontakt na mě stepan.6@seznam.cz předem děkuji za jakékoliv nabídky.

podivejte se na muj stroj  einhell BT-GW 170 zapojeni jine  ridici jednotky je velice jednoduche zapojeni kondenzatoru taktež viz muj stroj  http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1483  i na dalku vam mohu poradit  jak mate co zapojit atak dale. jednoduche nakreslene planky co kam se ma zapojit v 1 rade je  potreba nakoupit dily z gamasvaru elektroventil plynu, stykač,ridici jednotku, napajeci trafo pak jen mit doma nejake draty vlasove izolovane lisovací fastony a chut do přestavby podle rad a ruznych fotek..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 20-04-2010 22:01:09

stepannn
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 17

Re: Einhell BT-GW 170

No to už sem prostudoval ale když sem otevřel  svou svářečku tak sem to vzdal a řek sem si že bude lepší  když to zapojí někdo kdo se vtom vyzná já ani nevím kde a co vše koupit  myslel sem jestli se tu někdo nenajde kdo by si chtěl udělat brigádu.

Offline

 

#4 21-04-2010 04:56:56

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

stepannn napsal(a):

No to už sem prostudoval ale když sem otevřel  svou svářečku tak sem to vzdal a řek sem si že bude lepší  když to zapojí někdo kdo se vtom vyzná já ani nevím kde a co vše koupit  myslel sem jestli se tu někdo nenajde kdo by si chtěl udělat brigádu.

Věřte tomu ja taky na poprve sem si to myslel,2x jsem to vzdal, ale problemy se strojem se stupnovali ačkoli mi ho tchan pomohl sprovoznit. Od prirody je človek zvedavy tak me zacalo zajimat jak je to tam zapojeno a začal jsem prvne jsem demontoval puvodni ridici jednotku. pak jsem zjistil odkud jsou draty od hořaku oskud se napaji řídíci jednotka. pak došlo na zakoupeni současek na gamasvaru.cz vic vam napišu odpoledne co je potreba nakoupit. jetu možnost svařečku poslat v baliku treba meně a ja vam do 14 dnu mohu svarecku podle vaseho pozadavku prestavet cena prestavby musel bych to spočítat cenu dilu a cenu pošty to byse zaplatilo předem na učet a ja bych mohl na stroji pracovat aby byl tak dobry jako ten muj. jedine tak to lze provest. nebo jestli se najde nekdo ve vasem okoli... jse jen o nabidku... pro vas... a ostatni kdo by chtel přetavet i jine stroje. dily by byly použity z vebu gamasvar cz.

Editoval alll (21-04-2010 05:20:23)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#5 21-04-2010 12:44:49

stepannn
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 17

Re: Einhell BT-GW 170

Já nikoho neznám kdo by mi se svářečkou pomohl samo sebou rozhodne cena mám zatím zájem na ty úpravy co sem psal na začátku jsem vděčný za jakékoliv návrhy.

Offline

 

#6 21-04-2010 23:17:44

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

stepannn napsal(a):

Já nikoho neznám kdo by mi se svářečkou pomohl samo sebou rozhodne cena mám zatím zájem na ty úpravy co sem psal na začátku jsem vděčný za jakékoliv návrhy.

Jasi udelam čas a komplet spočítam co byto stalo, asi budete chtit zachovat puvodni hořák co je tam na pevno? i snim jsem po častečne prestavbe sveho stroje fungoval..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#7 26-04-2010 22:15:18

Fluf
Člen
Registrovaný: 23-12-2009
Příspěvky: 11

Re: Einhell BT-GW 170

alll napsal(a):

stepannn napsal(a):

Já nikoho neznám kdo by mi se svářečkou pomohl samo sebou rozhodne cena mám zatím zájem na ty úpravy co sem psal na začátku jsem vděčný za jakékoliv návrhy.

Jasi udelam čas a komplet spočítam co byto stalo, asi budete chtit zachovat puvodni hořák co je tam na pevno? i snim jsem po častečne prestavbe sveho stroje fungoval..

Myslím si, že by možnost úpravy a ceny  zajímala i další čtenáře

Offline

 

#8 26-04-2010 22:19:00

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

Fluf napsal(a):

alll napsal(a):

stepannn napsal(a):

Já nikoho neznám kdo by mi se svářečkou pomohl samo sebou rozhodne cena mám zatím zájem na ty úpravy co sem psal na začátku jsem vděčný za jakékoliv návrhy.

Jasi udelam čas a komplet spočítam co byto stalo, asi budete chtit zachovat puvodni hořák co je tam na pevno? i snim jsem po častečne prestavbe sveho stroje fungoval..

Myslím si, že by možnost úpravy a ceny  zajímala i další čtenáře

Muzete mne kontaktovat na emailu  pouze soukromě dam navrch ceny přestavby každemu zvlašt možnost provedeni mnou osobne... veřejne to sem nechci davat.

Editoval alll (27-04-2010 04:56:36)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#9 27-06-2010 09:24:02

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Einhell BT-GW 170

Nazdar, chcem si obstarať mig/mag aparát, pôvodne som chcel tento einhell, pretože sa dá kúpiť za 230 eur. Potom, čo som si prečítal väčšinu príspevkov o takýchto lacných strojčekoch (aj ako sa nenapáliť I a II) ma dosť chytajú obavy, či to nebudú vyhodené peniaze, každý užívateľ v tom má po pol roku vymenené prakticky všetky vnútornosti. Chcel by som sa spýtať, či je tento Einhell ozaj až taký prúser a či nebude rozumnejšie poskladať si mašinu z náhradných dielov, napr. omicron 165, čo víde tiež asi na 200-250EUR.

S mechanickou konštrukciou by problém nebol, kamarát je zvárací inštruktor a k obrábacím strojom mám prístup a čo sa týka elektroniky, ja spichnem hocičo, keď treba aj s jednočipom.

Offline

 

#10 27-06-2010 09:55:47

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

jean napsal(a):

Nazdar, chcem si obstarať mig/mag aparát, pôvodne som chcel tento einhell, pretože sa dá kúpiť za 230 eur. Potom, čo som si prečítal väčšinu príspevkov o takýchto lacných strojčekoch (aj ako sa nenapáliť I a II) ma dosť chytajú obavy, či to nebudú vyhodené peniaze, každý užívateľ v tom má po pol roku vymenené prakticky všetky vnútornosti. Chcel by som sa spýtať, či je tento Einhell ozaj až taký prúser a či nebude rozumnejšie poskladať si mašinu z náhradných dielov, napr. omicron 165, čo víde tiež asi na 200-250EUR.

S mechanickou konštrukciou by problém nebol, kamarát je zvárací inštruktor a k obrábacím strojom mám prístup a čo sa týka elektroniky, ja spichnem hocičo, keď treba aj s jednočipom.

každa serie techto svařečke se v něčem liší nekdy je savařeci trafo kvalitni jindy je zas neco jineho, ale to berte jako fakt ridici jednotku je potraba budto upravit  nebo uplne vymenit aby nebyl motor posuvu napajen ze svařecího napetí... potom moc kolisa posuv..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#11 27-06-2010 10:37:06

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Einhell BT-GW 170

To by nebol problém, PWM regulácia s jednou 555 to spraví, ale napr. tuším zrovna Vám zhorelo trafo ... Keď mám meniť trafo za 90 Evri, tak je úspora v háji ...

Editoval jean (27-06-2010 10:37:20)

Offline

 

#12 27-06-2010 12:30:10

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Einhell BT-GW 170

jean napsal(a):

To by nebol problém, PWM regulácia s jednou 555 to spraví, ale napr. tuším zrovna Vám zhorelo trafo ... Keď mám meniť trafo za 90 Evri, tak je úspora v háji ...

to si radsej poskladaj vlastny stroj...ten einhel to mi pripada ako kupit stary dom na ktorom sa vsetko rozpada...radsej postavit daco nove od zakladu aspon vies co mas ale pokial ta bavy opravovanie tak ho kup a postupne prerabaj big_smile kukni fotky ako to vyriesil All,teraz ta jeho zvaracka vypada velmo slusne !

Offline

 

#13 27-06-2010 13:04:18

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

pavol.sk napsal(a):

jean napsal(a):

To by nebol problém, PWM regulácia s jednou 555 to spraví, ale napr. tuším zrovna Vám zhorelo trafo ... Keď mám meniť trafo za 90 Evri, tak je úspora v háji ...

to si radsej poskladaj vlastny stroj...ten einhel to mi pripada ako kupit stary dom na ktorom sa vsetko rozpada...radsej postavit daco nove od zakladu aspon vies co mas ale pokial ta bavy opravovanie tak ho kup a postupne prerabaj big_smile kukni fotky ako to vyriesil All,teraz ta jeho zvaracka vypada velmo slusne !

skusil bych inzerat treba nekodo bude mit vadnou svařečku za par euro chce to i zabloudit na aukro cz/sk/pl... na pl taky rad nakupuji...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#14 27-06-2010 13:17:02

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: Einhell BT-GW 170

alll. můžete mě napsat jaký jsou inter. stránky aukra polský a slovenský já jsem je hledal i nic jsem nenašel.díky

Offline

 

#15 27-06-2010 13:37:43

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Einhell BT-GW 170

Cez aukro a pod. som nikdy nič nekúpil, neviem ani ako sa to robí neutral

Offline

 

#16 27-06-2010 14:08:59

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

svarovani napsal(a):

alll. můžete mě napsat jaký jsou inter. stránky aukra polský a slovenský já jsem je hledal i nic jsem nenašel.díky

http://www.allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1    to jsou inventory  slovenske stranky jsou www.aukro.sk  české www.aukro.cz a polske http://www.allegro.pl/ .... na slovenske se zaregistrujete a pak mužete nakupovat i přes prostredniky na českem nebo slovenskem aukru přes ktere za molou provizi lze nakupovat od polskych prodejcu polsko je velika zeme ma obrovsky trch kde se daji sehnat  i rarity ... a dily do svařeček pokud se obevuji tak maji celkem malou cenu než je na ceskem aukru..

Editoval alll (27-06-2010 14:26:14)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#17 27-06-2010 14:37:14

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: Einhell BT-GW 170

alll napsal(a):

svarovani napsal(a):

alll. můžete mě napsat jaký jsou inter. stránky aukra polský a slovenský já jsem je hledal i nic jsem nenašel.díky

http://www.allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1    to jsou inventory  slovenske stranky jsou www.aukro.sk  české www.aukro.cz a polske http://www.allegro.pl/ .... na slovenske se zaregistrujete a pak mužete nakupovat i přes prostredniky na českem nebo slovenskem aukru přes ktere za molou provizi lze nakupovat od polskych prodejcu polsko je velika zeme ma obrovsky trch kde se daji sehnat  i rarity ... a dily do svařeček pokud se obevuji tak maji celkem malou cenu než je na ceskem aukru..

a jak jeto s dopravou nění to strašně drahý z polska a slovenska? ale budou malo prodejců co to pošlou do ČR

Editoval svarovani (27-06-2010 14:39:23)

Offline

 

#18 27-06-2010 16:34:48

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

svarovani napsal(a):

alll napsal(a):

svarovani napsal(a):

alll. můžete mě napsat jaký jsou inter. stránky aukra polský a slovenský já jsem je hledal i nic jsem nenašel.díky

http://www.allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1    to jsou inventory  slovenske stranky jsou www.aukro.sk  české www.aukro.cz a polske http://www.allegro.pl/ .... na slovenske se zaregistrujete a pak mužete nakupovat i přes prostredniky na českem nebo slovenskem aukru přes ktere za molou provizi lze nakupovat od polskych prodejcu polsko je velika zeme ma obrovsky trch kde se daji sehnat  i rarity ... a dily do svařeček pokud se obevuji tak maji celkem malou cenu než je na ceskem aukru..

a jak jeto s dopravou nění to strašně drahý z polska a slovenska? ale budou malo prodejců co to pošlou do ČR

mam na na českem aukru 2 podejce kteří jsou schopni vami vybrano vec na polskem aukru zakoupit vy jim dopredu poslete na cesky nebo slovensky učet penize jim pozadovane a on balik pošle az kvam domu bez probelemu.. jeden na ceskem aukru vam dokonce danou vec vystaví   a vyji muzete koupit.. s polska jsem kupoval euro koncovku stala tam asi 350,-kč a z postovnym a provize pro prostrednika vysla na necele 200,- takže za 550,- na českem trhu eurokoncovku na panel i skusem hadice k elektroventilu nekoupite leda tak za 900,- ato jeste bez poštovneho..  moje zkušenost...

Editoval alll (27-06-2010 16:39:06)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#19 14-07-2010 18:32:57

autoholik
Člen
Registrovaný: 04-02-2010
Příspěvky: 4

Re: Einhell BT-GW 170

ludia co si myslite o tomto?
http://einhell.sk/detail5305/zvaraci-ag … nhell-blue
je to za super cenu. oplati sa kupit? precital som tu o tejto zvaracke vacsinu prispevkov a ako hobby za tu cenu sa mi to zda najlepsie riesenie.
dokaze mi este niekto poradit, kolko ma bude stat dalsie prislusenstvo? okrem flase-tam som si uz cenu zistoval.
ale kolko priemerne dam za drot a pripadne ak tam idu nejake ventily ...nato som zatial slaby odbornik.


zvarac - amater smile  na zaciatok Einhell LE-CEN 151

Offline

 

#20 14-07-2010 22:51:07

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
pokud tomu dobře rozumím, potom autoholik je něco jako vorkoholik to znamená nadšenec do opravy aut, který auta opravuje i když spí. Tedy profík jak má být.
NE EINHEL NEKUPUJTE POKUD NECHCETE MÍT V BUDOUCNU STAROSTI SE SVÁŘEČKOU. Pokud někdo doporučuje zařízení s tím, že zařízení CO2 má plynulý posuv a že hadice jsou pružné atd.. Tak je to jen obchodnický žvást a že výstupní napětí je 48V, tak to není žádný zázrak. Prostudujte si zde odkazy jak různí fandové všelijak možně "vylepšují" takové EINHELY a jim podobné. Věřte každá pozdější úprava vede k dalším výdajům.
Takový KIT 165 stojí cca 12 000,-- Kč. Ale chybu nemá.
Závěr:  když chcete, aby vaše svářečka byla vždy tzv. redy NEKUPUJTE EIHEL.
Berte to jako dobře míněnou radu a zadarmo.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#21 14-07-2010 22:59:59

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
pokud tomu dobře rozumím, potom autoholik je něco jako vorkoholik to znamená nadšenec do opravy aut, který auta opravuje i když spí. Tedy profík jak má být.
NE EINHEL NEKUPUJTE POKUD NECHCETE MÍT V BUDOUCNU STAROSTI SE SVÁŘEČKOU. Pokud někdo doporučuje zařízení s tím, že zařízení CO2 má plynulý posuv a že hadice jsou pružné atd.. Tak je to jen obchodnický žvást a že výstupní napětí je 48V, tak to není žádný zázrak. Prostudujte si zde odkazy jak různí fandové všelijak možně "vylepšují" takové EINHELY a jim podobné. Věřte každá pozdější úprava vede k dalším výdajům.
Takový KIT 165 stojí cca 12 000,-- Kč. Ale chybu nemá.
Závěr:  když chcete, aby vaše svářečka byla vždy tzv. redy NEKUPUJTE EIHEL.
Berte to jako dobře míněnou radu a zadarmo.
S pozdravem Zdeště

Zdešte má pravdu ja jsem majitelem tohoto typu svařečky koupil jsem ji vadnou za 1500,- dalších 8000,- nejmene jsem zaplatil v dílech za přestavbu stroje vnitrnosti omicron omni 165 zatim z einhela zustala kastle komplet vybrakovana a premontovane dily omni 165 a puvodni stoho stroje jezatím jen podavač ten zatím funguje, ale taky pujde ven mam nachystany original omni 165 posuv k eurokoncovce a hořáku...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#22 15-07-2010 17:15:13

autoholik
Člen
Registrovaný: 04-02-2010
Příspěvky: 4

Re: Einhell BT-GW 170

diky, dam si povedat...budem radsej setrit dalej smile


zvarac - amater smile  na zaciatok Einhell LE-CEN 151

Offline

 

#23 24-07-2010 12:49:53

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Einhell BT-GW 170

Moc to sem nepatří, ale zkusím se zeptat. Chtěl bych poprosit. Nevíte prosím někdo, jak je ten článek na svarinfu, tak ten obvod na spínání trafa svářečky bych si chtěl vyrobit na tu samou svářečku jaká tam je. Tedy Bimax 4.195. Jen nevím, jakým napětím je potřeba ovládat motorek posuvu. Stačilo by prosím i 12V, nebo alespoň 24V? Ať vím, jaké trafko koupit na ten přídavný obvod. Možná vykutím jiný, ale na podobném principu. Elektrice a elektronice trošku rozumím, mám to jako koníčka, takže problém vyrobit si ten obvod není. Původně je motorek napájen přes regulaci posuvu ze svářecího trafa. Já chci ale motorek napájet zvlášť malým trafem. Za rady předem děkuji.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#24 24-07-2010 12:56:26

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Einhell BT-GW 170

Motorek posuvu je na 24v, jelikož svař. napětí u těchto malých strojů bývá kolem 20v, když vyměníš relé za 24v a elyty na 35v, mělo by to běhat a trafem můžeš napájet i motor posuvu (tam bude potřeba přidat gretz)

Offline

 

#25 24-07-2010 23:43:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Einhell BT-GW 170

No, já jsem se svářečkou od Telwinu velice spokojen. Až na tu chybičku, kterou je to trvalé napětí na drátu, tak svařuje velice pěkně. Zatím jsem jen vyměnil uzemňovací kabel za delší, protože ten původní byl asi jen 1,5m dlouhý, spíše krátký. Taky ji budu ještě upravovat, ale úplně opačným směrem než All. Teď se nechci Alla nějak dotknout, ale podle mého tohle nemá smysl. Já si svářečku upravím co možná nejlevněji. Koupit svářečku ala Einhel a potom všechno vyměnit za značkové věci z Omicronu, to mi hlava nějak nebere. Vím, že tyhle levné svářečky nejsou nic extra, ale ta moje Bimax svařuje docela slušně i bez přídavných kondenzátorů. Jen tto nespínané trafo, které jde ovšem jednoduše vyřešit. Pokud má v sobě člověk alespoň trošku kutila, dá se to udělat za třetinu. Proč kupovat na Gamasvaru předražené díly, když to jde sehnat někde úplně jinde. Třeba to pomocné trafo apod. Už jsem si sehnal relátka na 12V a chtěl jsem použít trafo na 12V. Ale když píšete, že motorek potřebuje 24V, tak budu muset sehnat relé na 24V a menší trafko. Jinak ještě plánuji vyměnit ventilátor za pořádný, ten původní je takové pidi midi tintítko a má to nic moc výkon. Koupím od Sunonu, je to jedna z nejlepších firem na ventilátory.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče