SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 25-07-2010 08:40:59

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

No, já jsem se svářečkou od Telwinu velice spokojen. Až na tu chybičku, kterou je to trvalé napětí na drátu, tak svařuje velice pěkně. Zatím jsem jen vyměnil uzemňovací kabel za delší, protože ten původní byl asi jen 1,5m dlouhý, spíše krátký. Taky ji budu ještě upravovat, ale úplně opačným směrem než All. Teď se nechci Alla nějak dotknout, ale podle mého tohle nemá smysl. Já si svářečku upravím co možná nejlevněji. Koupit svářečku ala Einhel a potom všechno vyměnit za značkové věci z Omicronu, to mi hlava nějak nebere. Vím, že tyhle levné svářečky nejsou nic extra, ale ta moje Bimax svařuje docela slušně i bez přídavných kondenzátorů. Jen tto nespínané trafo, které jde ovšem jednoduše vyřešit. Pokud má v sobě člověk alespoň trošku kutila, dá se to udělat za třetinu. Proč kupovat na Gamasvaru předražené díly, když to jde sehnat někde úplně jinde. Třeba to pomocné trafo apod. Už jsem si sehnal relátka na 12V a chtěl jsem použít trafo na 12V. Ale když píšete, že motorek potřebuje 24V, tak budu muset sehnat relé na 24V a menší trafko. Jinak ještě plánuji vyměnit ventilátor za pořádný, ten původní je takové pidi midi tintítko a má to nic moc výkon. Koupím od Sunonu, je to jedna z nejlepších firem na ventilátory.

Me seto vubec nedotklo, ma puvodni investice byla 1500,- za tu svařečku a další investice už byly jen opravy a upravy stroje napenize už nehledim, človeka ten tuning svařečky spiše začal bavit přesne tak jako když nekdo upravuje a tuní sve auto, podle mne gamasvar nema dily zbytečne předražene když jsem chtel nejaky dil koupit od kurebeitra, nebo alfain  na opravy svařeček techto firem byli dily minimalne 2x tak drazší než z gamasvaru tak nezbylo než zakaznikum navrhnout a realizovat zastavbu dilu omicron...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 25-07-2010 12:20:35

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Aha, tak to se omlouvám. Ten Váš Einhel 170 má docela pěknou skříňku, to je pravda, i mě se docela líbí. Díval jsem se na stránky gamasvar a zdálo se mi to dost drahé. Pokud vám odejde trafo apod, nedá se nic dělat a je potřeba koupit nové a origo. Navíc je vinuté mědí, myslím ten Omicron, to je výhoda a méně se zahřívá, to je pravda. Ale jiné díly bych hledal spíše po různých obchodech elektro apod. Párkrát jsem něco kupoval kamarádovi na svářečku a v elektru jsem to sehnal ještě asi o třetinu levněji než přímo v obchodě se svářecí technikou. Odešel mu stykač. Ve svářecí technice za něho chtěli asi 1500,- kč a já mu sehnal podobný v elektru za asi 900,- kč. Sice ne ten stejný, ale taky kvalitní a se stejnými parametry. Tím mám na mysli, že by se měli všichni raději rozhodnout hned, jestli chtějí svářečku levnou na občasné lepení, nebo profi, na kterou se může spolehnout není poruchová. U těch Alfin a Kutreiber svářeček se většinou platí hodně za značku, i ten Omicron.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 25-07-2010 14:33:05

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

Aha, tak to se omlouvám. Ten Váš Einhel 170 má docela pěknou skříňku, to je pravda, i mě se docela líbí. Díval jsem se na stránky gamasvar a zdálo se mi to dost drahé. Pokud vám odejde trafo apod, nedá se nic dělat a je potřeba koupit nové a origo. Navíc je vinuté mědí, myslím ten Omicron, to je výhoda a méně se zahřívá, to je pravda. Ale jiné díly bych hledal spíše po různých obchodech elektro apod. Párkrát jsem něco kupoval kamarádovi na svářečku a v elektru jsem to sehnal ještě asi o třetinu levněji než přímo v obchodě se svářecí technikou. Odešel mu stykač. Ve svářecí technice za něho chtěli asi 1500,- kč a já mu sehnal podobný v elektru za asi 900,- kč. Sice ne ten stejný, ale taky kvalitní a se stejnými parametry. Tím mám na mysli, že by se měli všichni raději rozhodnout hned, jestli chtějí svářečku levnou na občasné lepení, nebo profi, na kterou se může spolehnout není poruchová. U těch Alfin a Kutreiber svářeček se většinou platí hodně za značku, i ten Omicron.

proto jsem nektere dily nakupoval na polskem aukru_alegro.pl jako je svařecí hořák  Binzel MB25 ak 4m a eurokoncovku a elektroventil plynu tyto veci koncovka euro:450,-kč hořák novy 800,-elektroventil stal 130,-kč za vesehny veci jsem dal 1380,-kč +100kč za poštovné jen hořak unas stoji kolem 2000,-kč euro koncovka podobneho typu lze sehnat za 900,-a elektro ventil plynu se da koupit za 400,- napajecí trafo mene nestalo nic bylo doma tak řidici jednotka byla z gamasvaru koupena proto, že polska jednotka mela poruchu a shořela tak jsem nechtel experimntovat a cekat nez se vyrobí nejaka po domacku v podstatě mi ted stroj dostačuje mym požadavkum i bodovani jsem využil a možnost  4 taktu na dlouhe svary a mašina vaří super.. je mala skladna..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#29 25-07-2010 23:13:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Tak já jsem kromě toho kabelu na kostru zatím nic nedělal. Svařuje to nádherně i bez větších úprav. Jo, ještě jsem musel přehodit plus a mínus, protože ty kopyta v obchodě to měli zapojené naopak, jako na trubičkový drát. Po přepolování to vaří jako větší svářečky. Teď plánuji nějaký ten obvod na spínání trafa, možná i elektroventil plynu, i když zatím teď ten mechanický v pistoli funguje. Výměna ventilátoru chlazení a jinak to zatím tak nechám. Chtěl bych delší hadici k hořáku, ale nevím jestli by šla sehnat zvlášť i na hořáky, které jsou na pevno.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#30 26-07-2010 05:27:43

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

Tak já jsem kromě toho kabelu na kostru zatím nic nedělal. Svařuje to nádherně i bez větších úprav. Jo, ještě jsem musel přehodit plus a mínus, protože ty kopyta v obchodě to měli zapojené naopak, jako na trubičkový drát. Po přepolování to vaří jako větší svářečky. Teď plánuji nějaký ten obvod na spínání trafa, možná i elektroventil plynu, i když zatím teď ten mechanický v pistoli funguje. Výměna ventilátoru chlazení a jinak to zatím tak nechám. Chtěl bych delší hadici k hořáku, ale nevím jestli by šla sehnat zvlášť i na hořáky, které jsou na pevno.

v polsku lze sehnat i hořak napevno o delce 4metry docela levne  při brouzdani na polskem  alegru jsem nenej hodně krat narazil. ventilator je potreba vymenit na  100% jeden kus stačí ten sunon 12'' musi tlačit vzduch do vnitř ze zadu stihá profouknout i celou kastli zatim mi nestačil tepelny termostat na usmernovači vypnout ovladací trafo svařečky i přidelším svařovaní. ja jsem puvodní hořak dokud tesnil ventilek prodal na aukru a to jsem už mel doma euro koncovku ahořák binzel MB25ak 3M

Editoval alll (26-07-2010 05:29:05)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#31 26-07-2010 16:55:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

No, já bych dal jen elektroventil na plyn, ale eurokoncovku dávat nebudu. Ventilátor koupím v GMElectronics asi ten Sunon 120mm a aby měl co největší tah. Ten co tam je teď moc nestíhá. Sice fouká, ale nic moc.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#32 26-07-2010 17:04:38

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Stepannn: Pokud mohu poradit já AMATÉR, tak být váma překontroluji všechny díly ve svářečce a zatím koupím jen to nejdůležitější. Pokud je trafo dobré a nějaké ty díly, je zbytečné je kupovat, pokud to máte na domácí prskání. Já jsem koupil svářečku od Telwinu, jsou tady na foru na ně docela kladné popisy. Já si na ni nemohu stěžovat. Sice jsem s ní zase tolik nenavařil, ale na to kolik stála se nadá srovna s těmi levnými sračkami s marketů. Oproti svářečkám z Globusu, Baumaxu a Bauhausu, Hornbachu a OBI, tak svařuje nádherně. Samozřejmě nějaké úpravy jsou potřeba, ale zatím jsem do ni dal jen pár korun. Dnes jsem koupil redukční ventil s budíkama(ten původní neměl budík ani jeden, cena 850,- kč). Potom delší kabel na ukostření, asi kolem 150,- kč. Jinak jsem svářečku koupil ve svářecí technice, měli akci za 10 000,- kč i s plnou láhví a redukčákem. Myslím si že cena je to slušná.

Editoval varok (26-07-2010 21:14:33)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#33 26-07-2010 21:23:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Pokud už chcete svářečku upravovat, tak zjistěte, co je na svářečce špatné. Někdy je špatné trafo, jindy podavač drátu, někdy elektronika. Dělají to jako ožralí a co kus to unikát. Jeden známý měl nedávno taky nějaký Einhel, ale nevím typ. Myslím že to ale byla ta modrá 150, kterou koupil v OBI při akci. Nechtělo to svařovat ani kdyby se člověk posral. Zkoušel jsem to i já a nic. Svařovalo to samé studeňáky a nešlo to nastavit. Měl špatnou elektronickou regulaci posuvu a navíc měl motorek podavače nestabilní otáčky. Jinak trafo apod. byly v pořádku. Buď jsme nastavily určitý proud a nešel nastavit malý nebo zase velký posuv drátu. Regulace byla potenciometrem ale jakoby skokově. Buď byl posuv moc velký a drát kopal, nebo malý a na tom jsme zničily plno průvlaků v hořáku pistole. Chtěl ji předělat, ale když zjistil kolik co stojí, tak ji někomu prodal za pár kaček a koupil novou zn. Kutreiber. S tou je velice spokojen. Za Einhel dal v akci asi 8 000,- kč, pak ji prodal za 5 000,- kč a byl rád že se ji zbavil. Kutreibera koupil za myslím kolem 18 000,- kč a je velice spokojen.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#34 26-07-2010 21:36:17

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

Pokud už chcete svářečku upravovat, tak zjistěte, co je na svářečce špatné. Někdy je špatné trafo, jindy podavač drátu, někdy elektronika. Dělají to jako ožralí a co kus to unikát. Jeden známý měl nedávno taky nějaký Einhel, ale nevím typ. Myslím že to ale byla ta modrá 150, kterou koupil v OBI při akci. Nechtělo to svařovat ani kdyby se člověk posral. Zkoušel jsem to i já a nic. Svařovalo to samé studeňáky a nešlo to nastavit. Měl špatnou elektronickou regulaci posuvu a navíc měl motorek podavače nestabilní otáčky. Jinak trafo apod. byly v pořádku. Buď jsme nastavily určitý proud a nešel nastavit malý nebo zase velký posuv drátu. Regulace byla potenciometrem ale jakoby skokově. Buď byl posuv moc velký a drát kopal, nebo malý a na tom jsme zničily plno průvlaků v hořáku pistole. Chtěl ji předělat, ale když zjistil kolik co stojí, tak ji někomu prodal za pár kaček a koupil novou zn. Kutreiber. S tou je velice spokojen. Za Einhel dal v akci asi 8 000,- kč, pak ji prodal za 5 000,- kč a byl rád že se ji zbavil. Kutreibera koupil za myslím kolem 18 000,- kč a je velice spokojen.

rika vam neco svařečka migo 165,202 spiše typ 202 jsem z jkweldu chtěl koupit a mel bych svaty pokoj bez hořaku jen holej stroj by mne stal 13000,- z dph a migo 165 z dani uplne holy bez hořaku a redučaku o500,-kč meně a kdyz mi kamoš nabidl porouchanou  einhell BT-GW 170 ZA 1500,- byla temeř nová  se vsim vybavenim co je k ni jako prislušenství tak jsem ji vzal a po 2 menších opravach sprovoznil pak svarečka fungovala sice pofidrně ale svařovala...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#35 26-07-2010 22:01:24

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Tak svářečku migo 165 neznám. Já jsem napsal jen svůj názor. Nechci být zaujatý proti jiným výrobcům nářadí a strojů než mám já, ale na Einhel na netu nejsou u žádného nářadí nějaké pozitivní ohlasy. Není to jen o svářečkách, ale celkově. Samozřejmě Omicron, Kutreiber, Alfa- In apod. jsou značky, ale já jsem psal o těch nejlevnějších.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#36 26-07-2010 23:01:57

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

Tak svářečku migo 165 neznám. Já jsem napsal jen svůj názor. Nechci být zaujatý proti jiným výrobcům nářadí a strojů než mám já, ale na Einhel na netu nejsou u žádného nářadí nějaké pozitivní ohlasy. Není to jen o svářečkách, ale celkově. Samozřejmě Omicron, Kutreiber, Alfa- In apod. jsou značky, ale já jsem psal o těch nejlevnějších.

svařečky migo jsou převlečene omicrony v jine barve nic vic...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#37 27-07-2010 19:38:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Než jsem si koupil tu svářečku Bimax, hrozně jsem uvažoval o jedné hodně pěkné svářečce MONOMIG. Vypadal docxela pěkně. Ale když jsem o ni nic nenašel na netu a ani z lidí kolem ji nikdo neznal, tak jsem to raději vzdal. Už dlouho jsem uvažoval o Bimaxu i přes své chybičky. Ta MONOMIG stála 11 200,- kč a to bez láhve a redukčáku. Takže jsem nakonec ještě ušetřil.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#38 27-07-2010 21:20:01

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Einhell BT-GW 170

Firma Telvin vyrábí i typ Dual 152 který se liší od Vašeho bimaxe právě tím , že vypíná proud do hřáku. Prodává se třeba u f.Chobola za 6 500 kč bez DPH.Vypínání proudu je řešeno deskou elektroniky , která obsahuje mimo regolaci otáček motoru podavače i malé trafo a relátko ,  které vypíná 220V napájejících primár svařovacího trafa a tím i proud v hořáku.Tato elektronika se dá koupit za
pár korun .

Offline

 

#39 27-07-2010 21:21:20

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

Než jsem si koupil tu svářečku Bimax, hrozně jsem uvažoval o jedné hodně pěkné svářečce MONOMIG. Vypadal docxela pěkně. Ale když jsem o ni nic nenašel na netu a ani z lidí kolem ji nikdo neznal, tak jsem to raději vzdal. Už dlouho jsem uvažoval o Bimaxu i přes své chybičky. Ta MONOMIG stála 11 200,- kč a to bez láhve a redukčáku. Takže jsem nakonec ještě ušetřil.

podle toho co jsem zjistil o te svařečce co jste chtel koupit tak ten monomig pokud to byla  modra barva 160A tak ta mela eurokoncovku a vyrobce sidlí JE Z AUSTRALIE NA JEHOSTRANKACH BYL I MODEL 190A ten byl zase červeny..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#40 27-07-2010 21:26:27

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

ZDENÁL napsal(a):

Firma Telvin vyrábí i typ Dual 152 který se liší od Vašeho bimaxe právě tím , že vypíná proud do hřáku. Prodává se třeba u f.Chobola za 6 500 kč bez DPH.Vypínání proudu je řešeno deskou elektroniky , která obsahuje mimo regolaci otáček motoru podavače i malé trafo a relátko ,  které vypíná 220V napájejících primár svařovacího trafa a tím i proud v hořáku.Tato elektronika se dá koupit za
pár korun .

pravda že hodim sem odkaz:http://www.alfin-trading.cz/produkty/elektronika/1  tam jsou elektroniky za par šušnu. ale kdyz jsem uvažoval o prestavbě meho stroje tak to male napajeci trafo nebylo schopno elektro ventil utahnou co je  na rídící jednotce einhelu naprazno to spinalo ale jak tam byl tlak plynu tak to jen cvakalo ale plyn to neotevřelo..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#41 28-07-2010 17:13:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

Zdenál: děkuji za radu. Ve firmě Chobola jsem už několikrát byl. Jednou jsem tam sháněl ten plast jak jste mi jednou poradil, za což vám opět děkuji. Teď jsem tam koupil budíky s redukčním ventilem. Měli je asi nejlevnější v okolí, tak jsem je vzal. Já si to spínání primáru trafa zkusím udělat sám(je ve mě kousek kutila) smile. Pokud by to nešlo, koupil bych tu desku s elektronikou z nějakého podobného typu, který má ale spínané i trafo. Podívám se na net, kolik ta elektronika stojí, mě to vyjde vyrobit na pár korun. Vím, že Bimaxy většinou nemají spínané trafo, jen ty verze Telwin Telmig.
http://www.alfin-trading.cz/telwin/svar … -bimax-152

To je ale jedno, já jsem s tím Bimaxem zatím velice spokojen. Na tu karosařinu úplně ideální. Jde s tím svařovat plech 0,6mm ale i 4mm. Možná i více, to jsem už nezkoušel.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#42 26-01-2022 16:13:54

m_sen
Člen
Registrovaný: 26-01-2022
Příspěvky: 6

Re: Einhell BT-GW 170

Zdravím, nemá někdo doma einhell bt gw 170?
Z okolí Znojma-Brna?
Díky

Offline

 

#43 26-01-2022 16:32:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

A co potřebujete?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#44 26-01-2022 16:45:04

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Einhell BT-GW 170

m_sen napsal(a):

Zdravím, nemá někdo doma einhell bt gw 170?
Z okolí Znojma-Brna?
Díky

Offline

 

#45 26-01-2022 16:52:10

m_sen
Člen
Registrovaný: 26-01-2022
Příspěvky: 6

Re: Einhell BT-GW 170

varok napsal(a):

A co potřebujete?

Odešel mi přepínač. Ten jsem po cca po měsíci sehnal, ale nemůžu to teď dát dokupy. Špatně jsem si to popsal. Potřeboval bych s tím poradit nebo klidně dojedu a že bych to podle jiné svářečky zapojil to by bylo nejlepší. Fotky a schéma, to už jsem z toho blbej.

Offline

 

#46 26-01-2022 16:53:55

m_sen
Člen
Registrovaný: 26-01-2022
Příspěvky: 6

Re: Einhell BT-GW 170

pafik1605 napsal(a):

m_sen napsal(a):

Zdravím, nemá někdo doma einhell bt gw 170?
Z okolí Znojma-Brna?
Díky

A kde to máte?

Offline

 

#47 26-01-2022 17:33:08

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Einhell BT-GW 170

m_sen: Nění někde z okolí Brna pan Štěpánek alias místní ZDEŠTĚ? Sice nadávají že je hodně drahý, ale za zapojení jednoho přepínače snad tolik chtít nebude, ne?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#48 26-01-2022 19:13:48

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Einhell BT-GW 170

Bude . To není dobroděj .

Offline

 

#49 26-01-2022 21:00:27

m_sen
Člen
Registrovaný: 26-01-2022
Příspěvky: 6

Re: Einhell BT-GW 170

Pokud by se našel nějaký dobrovolník, který mi otevře svojí svařečku, budu radši. Vezmu flašku a dojedu. Díky

Offline

 

#50 27-01-2022 09:18:07

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Einhell BT-GW 170

m_sen napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

m_sen napsal(a):

Zdravím, nemá někdo doma einhell bt gw 170?
Z okolí Znojma-Brna?
Díky

A kde to máte?

Nikde, vždyť píšu, že jí nemám ... smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče