SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 06-11-2010 21:16:23

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den Alle,
jak jsem psal, ventilů je na trhu větší množství, já jsem hovořil o ventilu , který má možnost připojit převlečnou maticí G 1/4 s nátrubkem na vstupu zdroje. Tak se to řeší u profi zařízení. A těch 100kč bych neviděl tak omračující rozdíl vzhledem k tomu, co jste nainvestoval Vy, milý Allle, do svého stroje a nakonec to vzdal. Rozhodně tu nevnucuji ani ventil, ani cenu byl to jen dotaz, zda je to dobrá cena. Konec konců kolega Varok se k tomu nevyjádřil má totiž jiné potíže.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#77 06-11-2010 22:59:40

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

zdeště napsal(a):

Dobrý den Alle,
jak jsem psal, ventilů je na trhu větší množství, já jsem hovořil o ventilu , který má možnost připojit převlečnou maticí G 1/4 s nátrubkem na vstupu zdroje. Tak se to řeší u profi zařízení. A těch 100kč bych neviděl tak omračující rozdíl vzhledem k tomu, co jste nainvestoval Vy, milý Allle, do svého stroje a nakonec to vzdal. Rozhodně tu nevnucuji ani ventil, ani cenu byl to jen dotaz, zda je to dobrá cena. Konec konců kolega Varok se k tomu nevyjádřil má totiž jiné potíže.
S pozdravem Zdeště

zatim nevzdal,bojuju porad,ale ted neni toliko času mam doma před mesicem narozenou ceru, tak už nezbyva čas na svařečku dale finišují připravy na zahrady na zimu celkovy uklid až napadne snich tak se bude doma v dilne kutit a svařečka znovu upravovat stale nezbyvaji finance  takže kastle einhell bude pokračovat dale octne se vni i ten novy profi podavač typu cvf 300 2kladka pak budu snad z vykony svařečky spokojen..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#78 06-11-2010 23:03:02

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

zdeště napsal(a):

Dobrý den Alle,
jak jsem psal, ventilů je na trhu větší množství, já jsem hovořil o ventilu , který má možnost připojit převlečnou maticí G 1/4 s nátrubkem na vstupu zdroje. Tak se to řeší u profi zařízení. A těch 100kč bych neviděl tak omračující rozdíl vzhledem k tomu, co jste nainvestoval Vy, milý Allle, do svého stroje a nakonec to vzdal. Rozhodně tu nevnucuji ani ventil, ani cenu byl to jen dotaz, zda je to dobrá cena. Konec konců kolega Varok se k tomu nevyjádřil má totiž jiné potíže.
S pozdravem Zdeště

kolega varok je nerozhodny hodne toho namluví a napiše, ale skutek utek.. ja jsem vysledky sve prace zde aspon ukazal...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#79 07-11-2010 08:58:18

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den allle,
přijměte gratulaci k narození dcery.
Myslím, že se tu shodneme, že různé úvahy nás všech zde, vedou spíše k pozitivním výsledkům. Takové to "bouření mozků" jak se dnes moderně říká je dobrá věc a já osobně jsem se tu hodně přiučil.
URČITĚ CHCI ZDE VYZDVIHNOUT TO, ŽE SE TU NIKDO NESNIŽUJE K VULGARITĚ, OPLZLOSTI A URÁŽKÁM jak to vidím občas v jiných diskuzích.
Jen tak dál.
Přeji hodně zdraví jak dceři, tak celé Vaší rodině.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#80 07-11-2010 09:56:38

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

zdeště napsal(a):

Dobrý den allle,
přijměte gratulaci k narození dcery.
Myslím, že se tu shodneme, že různé úvahy nás všech zde, vedou spíše k pozitivním výsledkům. Takové to "bouření mozků" jak se dnes moderně říká je dobrá věc a já osobně jsem se tu hodně přiučil.
URČITĚ CHCI ZDE VYZDVIHNOUT TO, ŽE SE TU NIKDO NESNIŽUJE K VULGARITĚ, OPLZLOSTI A URÁŽKÁM jak to vidím občas v jiných diskuzích.
Jen tak dál.
Přeji hodně zdraví jak dceři, tak celé Vaší rodině.
S pozdravem Zdeště

Děkuji za gratulaci, ja jsem se zde taky hodne přiučil, hodne novych věcí poznal a nabral hodne skušeností jsem aplikoval doma na svem stroji, človek je tvor nespokojny budto  nekomu chybí odvaha k činum nebo nekteří jsou liní a moc toho nakecaji a skutek utek to neni naražka na kolegu varoka spiš mu chybí odvaha k činum..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#81 07-11-2010 10:51:23

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Já nevím, jak tady vložit své foto. Odkazy vím, ale foto co mám uložené v PC jsem zatím nezjistil. Upravil jsem ten kovový bovden jak jste mi radili. Ale nešlo to přes ventilek, tak jsem ho vyndal pryč a koupím ten elektroventil.
Teď to nemyslím jako urážku, ale já nejdu směrem, abych do docela slušné svářečky, která má pár much nacpal dalších 10 000,- kč za zbytečné blbosti. Jak mi radili kolegové tady, do funkčních věcí je škoda hrabat a budu předělávat jen nefunkční, nebo špatně fungující díly. Jak už jsem psal, snažím se upravit svoji svářečku CO2 do trošku slušných parametrů, ale levnějším způsobem. Tolik peněz zase nemám, abych kupoval díly zbytečně drahé jenom proto, že jsou od Omicronu. Já si raději seženu díly buď přímo ze svářečky kterou mám, nebo popř. z podobné. Ty mě vyjdou možná i na méně než polovinu. Něco málo úprav už jsem provedl, ale zatím to jsou takové drobnosti. Tak velké úpravy jako ALL jsem zatím nedělal, a ani nebudu dělat. Pár foteček tady tedy dám, až zjistím jak.

Editoval varok (07-11-2010 18:07:16)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#82 07-11-2010 12:02:05

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
když je to tak, potom Vám poradím, upravte hořák a ventil zatím neosazujte, když jej nemáte. Na odzkoušení Vám stačí pustit plyn přímo z lahve z red. ventilu do hořáku. Jsou tam sice ztráty, ale v rámci odzkoušení hořáku je to únosné.
Ty fotografie sem vložit není obtížné, ale sám jsem se tím musel taky prokousat. Chce to trošku cvik a pročíst postup.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#83 07-11-2010 18:49:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Vždyť to bude spotřeba plynu jak prase, ten není zadarmo. To už mi je jedno, jestli tam dám rovnou ten elektroventil nebo ne. Dát ho tam musím tak i tak. Já tedy prostuduji, jak sem vkládat obrázky a něco sem dám.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#84 07-11-2010 19:47:40

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Já nevím, jak tady vložit své foto. Odkazy vím, ale foto co mám uložené v PC jsem zatím nezjistil. Upravil jsem ten kovový bovden jak jste mi radili. Ale nešlo to přes ventilek, tak jsem ho vyndal pryč a koupím ten elektroventil.
Teď to nemyslím jako urážku, ale já nejdu směrem, abych do docela slušné svářečky, která má pár much nacpal dalších 10 000,- kč za zbytečné blbosti. Jak mi radili kolegové tady, do funkčních věcí je škoda hrabat a budu předělávat jen nefunkční, nebo špatně fungující díly. Jak už jsem psal, snažím se upravit svoji svářečku CO2 do trošku slušných parametrů, ale levnějším způsobem. Tolik peněz zase nemám, abych kupoval díly zbytečně drahé jenom proto, že jsou od Omicronu. Já si raději seženu díly buď přímo ze svářečky kterou mám, nebo popř. z podobné. Ty mě vyjdou možná i na méně než polovinu. Něco málo úprav už jsem provedl, ale zatím to jsou takové drobnosti. Tak velké úpravy jako ALL jsem zatím nedělal, a ani nebudu dělat. Pár foteček tady tedy dám, až zjistím jak.

Ja jsem dělal upravy svařečky proto že mi od začatku nefungovala.. řižení posuvu usmernovač pak byl kratky hořák, kdyz tam byla řídíci jednotka omicron ktc112 tak už byl krok k montaži elektro ventilu plynu a eurokoncovky kondenzatoru a ventilatoru sunon nakonec zhořelo trafo tchan a ja jsem nemel čas převijet trafo einhell tak jsem koupil hotove omicron...

Editoval alll (07-11-2010 19:52:32)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#85 08-11-2010 15:43:44

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Já jsem nemyslel třeba vyměnit asi kvalitní trafo. Pokud vám shořelo, málokdo má na to ho poctivě převinout. Navíc sekundár bych nezvládl v domácích podmínkách vůbec, primár bych ještě možná zvládl. Ale myslel jsem elektroniku pro řízení posuvu, hořák s eurokoncovkou, značkový podavač apod. To vše by se dalo nahradit jinak. Ale je to vaše dílo, vaše svářečka, váš čas, vaše peníze, tak si dělejte co chcete.
Mě zatím vše funguje docela dobře, kromě toho bodování, které potřebuji na karosařinu, s tím má svářečka problémy. To tady řeším a ty drobnosti kolem nepočítám. Taky dám elektroventil plynu, asi lepší ventilátor(ten co tam je moc nechladí), dal jsem kovový bovden a doma si zatím vyrábím spínání svařovacího trafa. Ale na delší sváry jede svářečka dobře, na můj vkus hoodně dobře, na to kolik stála. Hadici k pistoli bych chtěl časem dát delší, asi 3m, jestli to tedy půjde. Jinak to zatím nechám tak.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#86 08-11-2010 15:48:13

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

A ještě bych se chtěl zeptat Allla. Jak vám mohlo shořet trafo? Vy jste tam neměl tepelnou pojistku, která trafo odpojí od sítě? Strejda kdysy taky spálil svářečku, ale na elektrody, takovou tu malou modrou GUDE z OBI. Ale on ňouma přemostil tu tepelnou pojistku, aby mu prý svářečka pořád nevypínala. No a po deseti minutách svařování se začal táhnout smrad a nakonec asi po půl hodině trafo uškvařil.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#87 08-11-2010 17:02:38

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

A ještě bych se chtěl zeptat Allla. Jak vám mohlo shořet trafo? Vy jste tam neměl tepelnou pojistku, která trafo odpojí od sítě? Strejda kdysy taky spálil svářečku, ale na elektrody, takovou tu malou modrou GUDE z OBI. Ale on ňouma přemostil tu tepelnou pojistku, aby mu prý svářečka pořád nevypínala. No a po deseti minutách svařování se začal táhnout smrad a nakonec asi po půl hodině trafo uškvařil.

tepelna pojistka asi byla nejaka špatná proste ze svařečky zadýmilo dokonce byla i spečena tlumivka sice neprobijela ješte ale mel jsem doma vetší navinutou mědí . trafo se mi nechtelo previjet nežebych nevedel kde si ho nechat převinout převinuti by stalo o 300,- kč levneji než to nove trafo a navic bych musel delší čas čekat potreboval jsem svařet do 3 dnu od spaleni tak jsem si obednal trafo omicron přišlo do 2 dnu od obednaní 3 den jsem trafo namontoval misto spaleneho einhela po kontrole usmernovače omicron tak nebyl problem a mohl jsem začít svařovat..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#88 09-11-2010 07:53:55

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

A ještě bych se chtěl zeptat Allla. Jak vám mohlo shořet trafo? Vy jste tam neměl tepelnou pojistku, která trafo odpojí od sítě? Strejda kdysy taky spálil svářečku, ale na elektrody, takovou tu malou modrou GUDE z OBI. Ale on ňouma přemostil tu tepelnou pojistku, aby mu prý svářečka pořád nevypínala. No a po deseti minutách svařování se začal táhnout smrad a nakonec asi po půl hodině trafo uškvařil.

Mně shořelo také. Tepelná pojistka je na sekundáru. Primár se seškvařil ale jádro se neohřálo natolik, aby se pojistka vybavila

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/813_dsc01104u.jpg


A převinuté: (náklady-láhev vína za drát z firmy kde motají trafa a čas...)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/813_dsc01233u.jpg

Editoval prezident (09-11-2010 07:59:35)


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#89 09-11-2010 08:28:49

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4141

Re: Problémy z BIMAXEM

To máš hodně dobrého známého , když Ti nechá levně měď , nejspíše to nebude majitel firmy . smile

Offline

 

#90 09-11-2010 08:47:05

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Problémy z BIMAXEM

ono jí tam zas nebylo až tolik. Něco přes dvě kila mědi, což je tak cena lepšího vína...:-) a tam kde s tímto dělají mají plno zbytků za cenu mědi. Stačí jen jednat


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#91 09-11-2010 16:37:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Ta tepelná pojistka bývá v sekundární části? Já myslel v primární. Jaký to má potom význam? Já myslel, že když se trafo přehřeje, tepelná pojistka ho odpojí úplně od sítě, tedy od 230V a ochlazuje se. Ale to by vlastně potom nejel ani chladící ventilátor, že? Nebo jedině že by byl zapojen nejdříve ventilátor a potom až trafo v serii s tou pojistkou. Mě se zdá, že já mám na primáru, ale nejsem si jistý, musím mrknout.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#92 09-11-2010 17:33:42

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Ta tepelná pojistka bývá v sekundární části? Já myslel v primární. Jaký to má potom význam? Já myslel, že když se trafo přehřeje, tepelná pojistka ho odpojí úplně od sítě, tedy od 230V a ochlazuje se. Ale to by vlastně potom nejel ani chladící ventilátor, že? Nebo jedině že by byl zapojen nejdříve ventilátor a potom až trafo v serii s tou pojistkou. Mě se zdá, že já mám na primáru, ale nejsem si jistý, musím mrknout.

proto svarecky  einhell odchazeji trafa_ spatne chlazeni trafa a spatne umistena tepelna pojistka to je nejvetší vym*d  jeto udelano tak aby lidi hodne kupovaly nove stroje....

Editoval alll (09-11-2010 17:35:40)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#93 10-11-2010 08:39:42

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Ta tepelná pojistka bývá v sekundární části? Já myslel v primární. Jaký to má potom význam? Já myslel, že když se trafo přehřeje, tepelná pojistka ho odpojí úplně od sítě, tedy od 230V a ochlazuje se. Ale to by vlastně potom nejel ani chladící ventilátor, že? Nebo jedině že by byl zapojen nejdříve ventilátor a potom až trafo v serii s tou pojistkou. Mě se zdá, že já mám na primáru, ale nejsem si jistý, musím mrknout.

Ano tepelná ochrana odpojuje primár (pouze primár výkonového trafa, ostatní věci jako kontrolky, ventilátor atd. mají svou větev a  nemá na ně bimetal vliv). Fyzicky je ale "ochrana" umístěná (naplesknutá) u cívky sekundáru (to modré v pravo nahoře)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/813_dsc01247u.jpg

Editoval prezident (10-11-2010 11:51:18)


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#94 10-11-2010 08:42:00

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Tak jsem se díval a já mám tu tepelnou pojistku na primáru. Je ale až jakoby napojená na trafo a ventilátor už před ní, takže při přehřátí se vypne asi čistě jen sv. trafo, ale ventilátor se točí dále. To umožní lepší ochlazení a podle mě to dává logiku. Pojistku proti přehřátí na sekundáru nechápu, je to ne nic.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#95 14-11-2010 17:20:07

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

Tak já sem tedy pár foteček dám. Tohle je pár svárů od AMATÉRA:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_dsc00048.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_dsc00049.jpg


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#96 14-11-2010 17:24:22

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

A teď bych chtěl poprosit ještě o radu. Jak jste psali s tím upravením hořáku a bovdenu. Origo bovden končil v tom mech. ventilku, jak jsem psal výše:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_dsc00050.jpg
A potom je u té kovobé strany našroubována ta trubka, v které je našroubován průvlak na drát. V té trubce je ale bohužel díra jen asi 3mm a bovden má větší průměr.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_dsc00051.jpg

Jde normálně ta trubka koupit zvlášť a s větší dírou? Předpokládám, že u lepších svářeček bývá díra větší a bovden vede až k pruvlaku.

Editoval varok (14-11-2010 17:33:39)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#97 14-11-2010 20:38:13

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Tak já sem tedy pár foteček dám. Tohle je pár svárů od AMATÉRA:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … c00048.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … c00049.jpg

Pulka tech vrchnich svaru je zaporovanych.... budto jsete mel daleko hubici hořaku od materialu, nebo malo plynu pušteno nebo na opak moc...  jinak byto bylo celkem ok..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#98 14-11-2010 20:40:02

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

A teď bych chtěl poprosit ještě o radu. Jak jste psali s tím upravením hořáku a bovdenu. Origo bovden končil v tom mech. ventilku, jak jsem psal výše:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … c00050.jpg
A potom je u té kovobé strany našroubována ta trubka, v které je našroubován průvlak na drát. V té trubce je ale bohužel díra jen asi 3mm a bovden má větší průměr.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … c00051.jpg

Jde normálně ta trubka koupit zvlášť a s větší dírou? Předpokládám, že u lepších svářeček bývá díra větší a bovden vede až k pruvlaku.

Jde normálně ta trubka koupit zvlášť a s větší dírou? Předpokládám, že u lepších svářeček bývá díra větší a bovden vede až k pruvlaku. ano jse koupit jinší trubka, ale nebude pasovat..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#99 14-11-2010 20:59:27

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
psal jsem mnohokrát, pořiďte bowden s vnějším růměrem 3,2mm. To že obchodníci nemají to je známá věc. Trvejte na tom a oni dodají.
Bowdeny jsou světlost/vnější průměr: 1,3/3,2 a 1,5/3,2. Trubka by měla mít průměr 3,5. Pokud má trubka menší průměr tak jinou, ta zase bude mít jiný závit.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#100 14-11-2010 21:25:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8614

Re: Problémy z BIMAXEM

No já mám bovden něco málo přes 3 mm, tedy asi těch 3,2mm. V té trubce je ale díra menší, bovden tam nevleze. A do zatáčky vrtat neumím.
Alll: zaporované sváry vím 2. Nemám rentgen na ověření. Psal jsem tady ale vždycky, že jsem jen amatér a samouk. Vídám tady kolikrát ale mnohem horší sváry, tak nevím o co se vám jedná.
Už jsem tady párkrát viděl, že někdo napíše, jsem svářeč a ty sople co tady ukáže, to je hnus. Já se nikdy nechlubil profi svárama. Ty fotky svárů jsem tady dal jen pro ukázku, že delší sváry jsou u mého Bimaxu docela OK.
A kolik dáváte prosím plynu? Mám asi čisté CO a nyní mám na budíku asi 8l/min. Nebo to bývá za hodinu? Teď nevím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče