SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-12-2010 13:11:21

Spadix
Člen
Registrovaný: 06-12-2010
Příspěvky: 3

Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

Dobrý den, potřeboval bych v rámci jedné své výtvarné práce tavit povrch měděných komponent.

Bohužel jsem s tímto nikdy nepřišel do styku, ale rád bych dostal doporučení na zařízení, které by mi umožnilo natavit povrch kovu (část velkého dílu), na který se budou umisťovat drobnější části či za tepla rýt určité ornamenty.

Myslíte, že by se k tomuto účelu hodil plasmový řezák? Potřebuji zařízení, se kterým bych mohl fungovat i jako laik (domácí použití).

Děkuji předem za odpověď.

Tonda

Offline

 

#2 06-12-2010 13:16:11

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

Jelikož má měď velmi dobrou tepelnou vodivost , špatně se nahřívá úzká oblast a v rámci tloušťky mm půjde těžko neprohřát materiál celý . Ale měď po zahřátí a ponoření do vody velmi změkne a vyryjete si bez znatelného úsilí , co bude třeba .

Offline

 

#3 06-12-2010 13:22:18

Spadix
Člen
Registrovaný: 06-12-2010
Příspěvky: 3

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

Děkuji za odpověď. Tloušťka hlavních částí bude cca. 2-3cm.

Prosím ještě o doporučení zařízení, kterým bych mohl oblast nahřát. Nejlépe něco, co neohrozí můj život a okolí smile) (v ideálním případě bez výsledných stop na nahřívaných komponentech). Dalo by se využít např. tohle - http://www.fronius.cz/cps/rde/xchg/SID- … 9_5778.htm ?

Tonda

Editoval Spadix (06-12-2010 13:23:54)

Offline

 

#4 06-12-2010 15:51:26

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

na zaciatok skus obycajny pb horak ak nebude stacit jeho vykon potom siahni po dacom vykonnejsom

Offline

 

#5 06-12-2010 20:05:11

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

Spadix napsal(a):

Děkuji za odpověď. Tloušťka hlavních částí bude cca. 2-3cm.

Prosím ještě o doporučení zařízení, kterým bych mohl oblast nahřát. Nejlépe něco, co neohrozí můj život a okolí smile) (v ideálním případě bez výsledných stop na nahřívaných komponentech). Dalo by se využít např. tohle - http://www.fronius.cz/cps/rde/xchg/SID- … 9_5778.htm ?

Tonda

asi dost tazko toto zariadenie je plazmove rezacie zariadenie.

Offline

 

#6 06-12-2010 22:17:48

Spadix
Člen
Registrovaný: 06-12-2010
Příspěvky: 3

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

SO 545 napsal(a):

Spadix napsal(a):

Děkuji za odpověď. Tloušťka hlavních částí bude cca. 2-3cm.

Prosím ještě o doporučení zařízení, kterým bych mohl oblast nahřát. Nejlépe něco, co neohrozí můj život a okolí smile) (v ideálním případě bez výsledných stop na nahřívaných komponentech). Dalo by se využít např. tohle - http://www.fronius.cz/cps/rde/xchg/SID- … 9_5778.htm ?

Tonda

asi dost tazko toto zariadenie je plazmove rezacie zariadenie.

Opravdu se v tom neorientuji, tím chcete naznačit, že se mi povrch "natavit" nepodaří a půjde to rovnou do hloubky?

Offline

 

#7 07-12-2010 12:40:13

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1148

Re: Dotaz ohledně natavení povrchu z mědi

Plošně natavit pár desetinek mm na povrchu mědi, to si nějak nedovedu představit. Ale co na to nanést pájku a do té to dávat?
Měď se taví při 1083°C, CuP pájka např. Fontargen A 2004 již od 710°C a barva je dost podobná.
Stříbrné klidně o dalších 100°C níž, ale tam už je hodně rozdílná barva.
Zde už tu lázeň udržíte a nehrozí, že se Vám díl prohřeje celý a zbortí. A o množství energie ani nemluvím.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče