SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-02-2011 20:14:55

Rapiďák
Člen
Místo: Mladá Boleslav
Registrovaný: 27-05-2010
Příspěvky: 13

oprava popraskaného mosazného plechu

Hledám někoho kdo je schopen a ochoten občas zapájet stříbrem praskliny v mosazném plechu síly 0,5-2mm viz. foto tady: http://pavlikrapidak.rajce.idnes.cz/hledam_pajece/ Abychom si ušetřili zbytečnou diskuzi že to nejde že se to musí dělat tak a tak. Tak hned na začátku říkám že s tím mám bohaté zkušenosti, díly si dokážu pro pájení připravit, chybějící části vyrobit, zapájené místa sám vybrousit. Potřebuji jen toho kdo má autogen a dokáže dokonale ovládat hořák aby nedošlo k ještě větším škodám jako propálení pokroucení apod. Rozhodující je pro mě kvalita, rychlost, cena. Stříbrnou pájku s boraxem můžu dodat.

Editoval Rapiďák (12-02-2011 20:16:40)


Veteráni, jídlo, ženské v tomhle pořadí.

Offline

 

#2 12-02-2011 20:49:16

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

kde jsou ty plechy k vidění? adresa mě nezajímá, je to v Plzni? Ostravě?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 12-02-2011 21:21:21

Rapiďák
Člen
Místo: Mladá Boleslav
Registrovaný: 27-05-2010
Příspěvky: 13

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Jsem z Mladé Boleslavi doplnil jsem si to v profilu.


Veteráni, jídlo, ženské v tomhle pořadí.

Offline

 

#4 13-02-2011 06:49:21

lukkin
Člen
Registrovaný: 18-04-2009
Příspěvky: 183

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Spíš bych to viděl na tig dlal jsem popraskaný měděný výměník cu 1mm dá se to dobře regulovat ne jako autogen být to blíže ostravy šel bych do toho.

Offline

 

#5 13-02-2011 15:37:59

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1148

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Borax ke stříbrné pájce nepoužívejte, je určen k pájkám mosazným. Stříbrné pájky mají dle obsahu stříbra pájecí teplotu od 800°C níž a borax je aktivní ca. od této teploty výš.
Takže buď stříbrnou pájku obalenou, nebo holou, ale pak tavidlo určené pro stříbrné pájky. Pokud chcete, aby to mělo maximální shodu barvy, pak to chce 20% stříbrnou pájku bez dalších přísad, tzn. bez Cd, bez Sn. Např. Fontargen AF 303. Pokud to může být stříbrnější, klidně sáhněte po pájce s vyšším obsahem stříbra, případně dolegovanou Cd nebo Sn. Např. Fontargen AF 306 (40%+Cd), AF 320 (45%+Sn). Bude sice dražší, ale budete mít výrazně nižší pracovní teplotu a na 1,5-2,0 mm mosaz nepotřebujete autogen, bude Vám stačit obyčejný PB a bez nebezpečí poškození, propálení si to uděláte sám. Ale tak malé tloušťky půjdou PB i tou 20%.

Editoval JardaK (13-02-2011 15:40:53)

Offline

 

#6 13-02-2011 19:58:31

Rapiďák
Člen
Místo: Mladá Boleslav
Registrovaný: 27-05-2010
Příspěvky: 13

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Děkuji všem ale hledám pouze majitele autogenu který má s tímhle zkušenosti. Prosím neslovíčkařit na barvě a složení mi nezáleží. Předchozí opravy mi dělal pán který už je v důchodu a nemůže to už ze zdravotních důvodů dělat proto hledám někoho jiného pro dlouhodobější spolupráci. Já osobně to neumím  ale vím jak to dělali jiní mám taky přístup k přídavnému materiálu který použivali. Umím to připravit a dokončit po pájení proto hledám JENOM schopného páječe. Pokud by to bylo na počkání tak by nevadila ani Ostrava do které často jezdím.


Veteráni, jídlo, ženské v tomhle pořadí.

Offline

 

#7 13-02-2011 20:45:56

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Rapiďák napsal(a):

hledám JENOM schopného páječe. Pokud by to bylo na počkání tak by nevadila ani Ostrava do které často jezdím.

jestli jsem dobře koukal na ty fotky - některé věci jsou odlitky, něco plech, rovnou říkám - na tohle se necejtím,
na tohle musí být člověk který se takhle jemnou prací zabývá dlouhodobě.
Mám v CL kámoše který servisuje a opravuje klima, chlazení atd, živí se tím už 30let. Jak znám jeho práci možná by to zvládl.
Když nic neseženeš napiš mi do profilu kontakt, já s ním promluvím - na Svarfórum nechodí.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#8 13-02-2011 21:19:49

Rapiďák
Člen
Místo: Mladá Boleslav
Registrovaný: 27-05-2010
Příspěvky: 13

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Vše jsou pouze plechy žádné odlitky. Plechy jsou převážně do 1mm některé jsou staré i 80-90let a opravdu to není snadné zapájet.


Veteráni, jídlo, ženské v tomhle pořadí.

Offline

 

#9 19-02-2011 14:10:05

Štěpán
Člen
Registrovaný: 01-02-2008
Příspěvky: 197

Re: oprava popraskaného mosazného plechu

Dobrý den Ve své dílenské praxi provádím pájení mosazných dílů stříbrem poměrně často . Jak na výrobcích nových tak i při opravách dílů z veteránů,nebot mne můj kamarád,který se živí broušením a leštěním ,těmito
popraskanými a potlučenýmí rámečky světlometů,lištami a chladiči hojně zásobuje. Na "hrubé pájení" používám autogen a na vše ostatní plamen propan -butan-kyslík.  Pokud chcete můžete se na mne obrátit.

Našel jsem v počítači pár fotek z prodlužování klíčů ,které občas provádím pro jedno zámečnictví. Je to taková ukázka "hrubé" práce s autogenem .  S pozdravem Štěpán


http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/303_kliee_1.jpg





http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/303_kliee_2.jpg




http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/303_kliee_10.jpg

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče