SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-04-2008 12:58:46

dandý
Člen
Místo: Domažlicko
Registrovaný: 09-02-2008
Příspěvky: 21

Fígl s měděným drátkem

Prosím o bližší vysvětlení, případně detailní pracovní postup:
...vemeš kus káblu třeba od svářeky vypreparuješ měděné drátky a natočíš je místo vedle místa na elektrodu a zavaříš nepraskne nic, můžeš vařit i litinu co tě napadne, já to klidně vařím CO2 položím CU drátky do kořene svaru a vařím a drží nic se neodštípne ani nevyštípne je to recept našich dědáčků...
Našel jsem to na fóru o škodovkách (http://skoda.panda.cz/forum).
Díky.


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny vegáč!

Offline

 

#2 02-04-2008 12:06:46

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Fígl s měděným drátkem

Jo jo. To se dělávalo v dobách, kdy byly elektrody s vysokým obsahem niklu na litinu nedostupné. Jednou jsem to zkoušel. To se vezme běžná elektroda na konstrukční ocel (já to zkoušel s EB 121) a namotá se na ní měděný drátek (pramínek z kabelu). Měď se pak taví, "rozpouští" se ve svarové lázni a leguje ji. To s těmi drátky v kořeni svaru je analogické, ale nezkoušel jsem to.

Elektrod na litinu je dnes docela velký výběr, tak to asi nemá smysl. Ale klidně to vyzkoušejte a napiště své poznatky.

Offline

 

#3 03-04-2008 14:51:44

Pepa Z.
Člen
Místo: VUT v Brně, FSI, ÚMVI, OKM
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 28

Re: Fígl s měděným drátkem

Trocha té teorie což je dle klasika šedá eminence. Cu jako legura se používá v litinách s kuličkovým grafitem a jejich izoterm. zušlechtěných variant ADI jako legura max. do obsahu cca. 0,75 %. Působí perlitotvorně a brání ve vzniku ledeburlitu což je velmi křehká a tvrdá fáze viz. bílá litina. Také mírně zlepšuje prokalitelnost. Jen výjmečně se používá samostatně, většinou v kombinaci s Ni nebo Mo. Jen by mě zajímalo, kolik se opravdu dostane té mědi do svarového kovu, asi to taky testnu.

Offline

 

#4 04-04-2008 05:15:14

dandý
Člen
Místo: Domažlicko
Registrovaný: 09-02-2008
Příspěvky: 21

Re: Fígl s měděným drátkem

Pepa Z. napsal(a):

Cu jako legura se používá v litinách s kuličkovým grafitem a jejich izoterm. zušlechtěných variant ADI jako legura max. do obsahu cca. 0,75 %. Působí perlitotvorně a brání ve vzniku ledeburlitu což je velmi křehká a tvrdá fáze viz. bílá litina. Také mírně zlepšuje prokalitelnost. Jen výjmečně se používá samostatně, většinou v kombinaci s Ni nebo Mo.

Chvíli jsem si myslel, že je to psáno cize big_smile To je vysoká svářečská, já chodím teprve do svářečský školky smile


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny vegáč!

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče