SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-04-2008 22:12:27

krovacek
Člen
Registrovaný: 14-04-2008
Příspěvky: 4

Omicron versus Kuhtreiber

Zdravím,
kupuji invertor a rád bych se zeptal zasvěcenějších, jaký názor mají na výrobce Omicron a Kuhtreiber. Jsem trochu zmatený, neboť jednatelem společnosti Omicron je Petr Kühtreiber, zatímco v kontaktech firmy Kühtreiber s.r.o. jméno tohoto pána vůbec nefiguruje. Pokud porovnám cenu dvou co do parametrů podobných výrobků(např. GAMA 1350 a KITin 130), vychází Kühtreiber podstatně levněji - to je mi docela podezřelé. Mám si to vysvětlovat tak, že Omicron je kvalita a Kühtreiber "levný šunt"? Na tom celém by nebylo nic zvláštního, nebýt té shody jména a působiště firem(obojí Třebíč).

Předem díky za odpověď. M. Křováček.

Offline

 

#2 15-04-2008 17:43:16

cipisek32
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 302

Re: Omicron versus Kuhtreiber

Jde o rodinný koncern . Dřiv to byla jedna firma , ale nějak se rozdělili . Já mám Kitin 170LA a jsem sním naprosto spokojen .


Kitin 170LA

Offline

 

#3 15-04-2008 21:26:41

krovacek
Člen
Registrovaný: 14-04-2008
Příspěvky: 4

Re: Omicron versus Kuhtreiber

Díky za odpověď. Dnes jsem si přinesl domů tentýž invertor (KITin 170 TIG LA). Cena byla tak fantastická, že je mi to až podezřelé; tak snad to nebude nějaký podfuk. Vyzvídal jsem u prodejce rozdíly mezi GAMA a KITin a vyrozuměl jsem, že ty GAMY jsou přecijen robustnější, kvalitněji vyrobená zařízení. Mimo jiné se údajně zatěžovatel u KITinů testuje při 20 °C, zatímco u invertorů GAMA při 40 °C, to už samo o sobě vypovída docela dost. Každopádně rozdíly v cenách jsou opravdu velké a mně jako řadovému kutilovi bude bohatě postačovat ten KITin, pakliže bude alespoň zhruba splňovat "štítkové" parametry. Pokud by s výrobkem nastaly nějaké problémy, podělil bych se se zkušenostmi zde ve fóru.

Offline

 

#4 16-04-2008 20:47:03

cipisek32
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 302

Re: Omicron versus Kuhtreiber

Robustnější ?? Rpzměry mají stejné . Jde o to , že rozdíl bude buď  v jiném zapojení nebo kvalita součástek . Ze skušenosti - Philips vyráběl obrazovky CRT dle jistých parametrů . Podle odchylky od hodnot se obrazovky dělily na A, B a C . A používal jen Philips , B Grundig,OTF atd a C no name televize . Takže bych o ten kitin neměl strach. Zatěžovatel 20°C a 40 vypovídá o čem ? Zkoušels někdy ve 40°C vedru svařovat v "plne svařečské polní " ? Jinak nevím kde jsi to koupil , ale tam kde já tak mezi kitin a gama (omicron ) byl rozdíl cca 1000 Kč tak nic moc .


Kitin 170LA

Offline

 

#5 17-04-2008 00:21:29

krovacek
Člen
Registrovaný: 14-04-2008
Příspěvky: 4

Re: Omicron versus Kuhtreiber

No asi jsem se špatně vyjádřil, tím robustnější jsem myslel něco ve smyslu bytelnější, tj. nechá se více zatížit než zareaguje teplotní čidlo, je postaven z kvalitnějších součástek nebo něco v tom smyslu. Jak už jsem napsal, není to z mojí hlavy, jak jsem koupil tak dávám, osobní zkušenosti zatím nemám ani s jedním z porovnávaných výrobků.

Pokud jde o Vaši otázku zda jsem svařoval ve 40 °C v plné polní.. odpověď je "ne, nezkoušel." Jen nevím, co to na věci mění. Moje představa je ale taková, že uchladit nějaký polovodič vzduchem teplým 20 °C nebo 40 °C je docela rozdíl, takže pokud nějaký výrobce své výrobky testuje při zvýšené teplotě ve snaze simulovat horší podmínky, budiž mu to přičteno k dobru.

Tam co jsem invertor kupoval já stojí KITin 170 TIG LA 7500 Kč a GAMA 1750(který má podstatně méně funkcí jinak má parametry ZHRUBA stejné) stojí 12500 Kč a to je podle mne sakra rozdíl - prodejce mile rád prozradím na dotaz e-mailem. Fakt je, že ty Kühtreibery jsou momentálně v nějaké časově omezené slevě.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče