SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 10-12-2011 13:31:34

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

bourač napsal(a):

Pruduch napsal(a):

i běžná chlaďařská Cu trubička vydrží s přehledem několik set barů.

tak tak, zkoušel jsem v minulosti hydraulické hadice, naválcoval jsem koncovky (ze starých redukčáků) ale při tlaku nad 150bar, kyslík na více místech prolézal gumou, i když hadice byla nová nepoužitá a s dvojitým ocelovým opletením

Teda bourači doufám že si tu tvou informaci o hydralických hadicích a přepouštění nějakej kutil nevyloží že to zkusí se starou zaolejovanou hydraulickou hadicí a sousedé nezahynou s ním. Protože když to tvrdí zkušený praktik jako je bourač tak je to přeci hračka.
Proto velké upozornění Kyslík a mastnota = BUM.

Offline

 

#27 10-12-2011 13:43:47

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

JARDA V napsal(a):

staryzvarač napsal(a):

....Lepšie povedané ako si naplním kyslíkovú fľašu nejakým jednoduchým spôsobom ...

Toto je tvoje původní zadání.Tak opravdu nevidím důvod ke zklamání z odpovědí, jak jednoduše naplnit 2litrovou kyslíkovou láhev.

staryzvarač napsal(a):

Tak ste ma dosť sklamali  ( neberte to ako urážku  ) , fakt nieje žiadne riešenie môjho problému ?

Jinak souhlasím s jirkati přepuštění je nejdostupnější a "relativně" bezpečná varianta. Při dodržení všech bezpečnostních pokynů.
Další variantou je také najít si firmu co plní lahve pro potápění.

Offline

 

#28 10-12-2011 19:04:41

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Vysokotlaké hadice na kyslík existují, už hodně dávno a používají se, jejich cena je impozantní (ty na hydrauliku to opravdu nejsou), jezdím plnit do jedné pražské firmy a tam používají velké kyslíkové lahve a kompresor. Lahve jsou k tomu zařízení připojeny právě těma hadicema, ten kopresor je z tuším z padesátých let, díky tomu, mě obsluha nafouká lahvinku na nějakých cca. 220 barů, abych tam po vychladnutí měl těch 200 barů, používám totiž 2 litrové lahve a tak je každý litřík O2 znát smile

Butilky jsou to miniaturní, ale manipulace a mobilita komfortní....


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#29 10-12-2011 19:47:12

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Mosin napsal(a):

Vysokotlaké hadice na kyslík existují, už hodně dávno a používají se, jejich cena je impozantní (ty na hydrauliku to opravdu nejsou), jezdím plnit do jedné pražské firmy a tam používají velké kyslíkové lahve a kompresor. Lahve jsou k tomu zařízení připojeny právě těma hadicema, ten kopresor je z tuším z padesátých let, díky tomu, mě obsluha nafouká lahvinku na nějakých cca. 220 barů, abych tam po vychladnutí měl těch 200 barů, používám totiž 2 litrové lahve a tak je každý litřík O2 znát smile

Butilky jsou to miniaturní, ale manipulace a mobilita komfortní....

Aká je cena týchto hadíc ?

Offline

 

#30 10-12-2011 19:49:03

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

bourač napsal(a):

staryzvarač napsal(a):

môžem prepúšťač " vyrobiť " z dvoch kyslíkových vstupných trubiek od RV ?

můžeš Riso, ale mezi ty dvě trubky od redukčáků ještě vsaď alespoň 1m měděné trubičky průměr 6mm (nebo co bude pasovat)
to provedení na fotce není moc dobré - jde o manipulaci s lahvemi.  Cu trubičku stačí zaletovat do mosazných trubek od RV cínem, ale důkladně.

Ta medená trubka mi tam nejak nepasuje , skôr by to chcelo nejakú hadicu , totižto jednu stúpaciu rúrku chcem po naplnení fľaše opäť nakrútiť na RV smile .

Offline

 

#31 10-12-2011 19:58:18

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Kúp si originál prepúšťak , ktorý sa dodával k zváračkám TEMOS Levice a nevymýšľaj už vymyslené.
V inzerátoch je ich plno.
Samotná výroba redukcie ťa vyjde ešte drahšie ....

Offline

 

#32 10-12-2011 20:26:00

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Cenu těch hadic nemá cenu rozebírat, neboť internetoví prodejci jsou "kouzelníci", prostě zloději, kteří si z nás dělají srandu. Viděl jsem 2m. hadici za cca 9000 tis. smile
Kyslík nemá cenu přepouštět, není drahý a přepouštění opravdu bezpečné není, tady nejde jen o mastnotu, ale o netěsnost při průtoku o vysokém tlaku, hořejí materiály, do kterých by to člověk nikdy neřekl. Sežeňte plnírnu a na přepouštění O2 se vyserte, vřelé doporučení, používám tu srágoru už 30 let a za celou tu dobu mě ani ve snu nenapadlo, že bych si mohl kyslík přepuštět, já vím že to jde, ale nejsem debil, abych to zkoušel, když si to mohu nechat naplnit, kyslík není problém sehnat, běžně ho používají záchranné služby, já ho mám od HBZS.


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#33 10-12-2011 22:33:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

staryzvarač napsal(a):

totižto jednu stúpaciu rúrku chcem po naplnení fľaše opäť nakrútiť na RV smile .

to je zas vynález, tak najdi ve sběrně starý RV a udělej si trubku na trvalo - 2l kyslíku spotřebuješ za chvíli
- nebo si ji kup jak ti radí m.evil, v každé prodejně svařovací techniky ji maj za cca 12€


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#34 12-12-2011 18:06:16

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Bourač: Nejsem tady dlouho (teda jsem , ale jako regnutý nejsem), a samozřejmě jsem si všiml, to nelze přehlédnout, že "Riso", vymýšlí "kokotiny smile
Dva litry kyslíku, měl jsi spíše na mysli dvou litrovou lahev = 400l. kyslíku, že? No ani to není mnoho. Ale záleží na tom, k čemu se to používá, já to mám pouze na tvrdé pájení/letování, již si nehraji, pouze používám v případě potřeby a pohodlně vystačím s 3 x 400l. O2, na rok, (mám ty butilky 3) a to i občas ohřívám a rovnám. Jedná se ovšem o hobby použití.


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#35 12-12-2011 21:14:43

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

jasně že jsem myslel dvoulitrovou láhev (natlakovanou) - to je množství pod mojí rozlišovací schopností big_smile

když kyslík - tak takhle: cool

http://www.youtube.com/user/bmw730y?fea … N0oYhfc8pA

Editoval bourač (12-12-2011 21:18:22)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#36 12-12-2011 21:43:29

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Mosin napsal(a):

Bourač: Nejsem tady dlouho (teda jsem , ale jako regnutý nejsem), a samozřejmě jsem si všiml, to nelze přehlédnout, že "Riso", vymýšlí "kokotiny smile
Dva litry kyslíku, měl jsi spíše na mysli dvou litrovou lahev = 400l. kyslíku, že? No ani to není mnoho. Ale záleží na tom, k čemu se to používá, já to mám pouze na tvrdé pájení/letování, již si nehraji, pouze používám v případě potřeby a pohodlně vystačím s 3 x 400l. O2, na rok, (mám ty butilky 3) a to i občas ohřívám a rovnám. Jedná se ovšem o hobby použití.

Nikto nevymýšľa žiadne pi*oviny , každému človeku dôjde že sa fľaše tak pomenúvajú . Keď poviem že idem plniť fľašu 50 l tak si pomyslíte že idem plniť fľašu ktorá má objem iba 50l plynu ? Fľaše majú taký objem ale iba keby ste do nich napúšťali vodu . A propo na fľaši mam vyrazené , objem 2l . Ale každému zručnému dôjde ako to je , asi s tým moc nerobíte smile .

Offline

 

#37 12-12-2011 21:47:18

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

bourač napsal(a):

staryzvarač napsal(a):

totižto jednu stúpaciu rúrku chcem po naplnení fľaše opäť nakrútiť na RV smile .

to je zas vynález, tak najdi ve sběrně starý RV a udělej si trubku na trvalo - 2l kyslíku spotřebuješ za chvíli
- nebo si ji kup jak ti radí m.evil, v každé prodejně svařovací techniky ji maj za cca 12€

Tak to si asi ten prepúšťací ventil kúpim smile . Mám ešte jednu otázku na bourača smile prerežem kotúč na posilovanie o hmotnosti 30 kg na dva polky ? Výška kotúča je 30 cm . Čo tým stratím keď to budem rezať kyslíkom ? ( samozrejme použijem veľkú fľašu kyslíka 50 l a veľkú fľašu propánu )

Offline

 

#38 12-12-2011 22:02:21

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

staryzvarač napsal(a):

prepúšťací ventil kúpim

néé ventil, trubku!!

starý svářeč přece nepotřebuje radit jak přeříznout kotouč 30cm vysoký, jaký má průměr?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#39 12-12-2011 22:05:44

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

bourač napsal(a):

staryzvarač napsal(a):

prepúšťací ventil kúpim

néé ventil, trubku!!

starý svářeč přece nepotřebuje radit jak přeříznout kotouč 30cm vysoký, jaký má průměr?

Vlastne ten priemer je tých 30 cm , ale také hrubé železa som ešte nerezal , rezal som maximálne do 10 mm .

Offline

 

#40 12-12-2011 22:19:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

takže ten kotouč je asi 5cm tlustý? tak to autogenem dopadne špatně, velkou tryskou a pořádným tlakem kyslíku to uřízneš, ale nepůjde to jednoduše, musíš řez roztahovat tak aby byl alespoň 10-15mm, přitom se zničí otvor pro navlékání na tyč.
Sehnal bych v kovošrotu plech (desku) 20mm a vyřezal jiné kotouče...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#41 12-12-2011 22:29:02

staryzvarač
Člen
Registrovaný: 16-03-2011
Příspěvky: 80

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

bourač napsal(a):

takže ten kotouč je asi 5cm tlustý? tak to autogenem dopadne špatně, velkou tryskou a pořádným tlakem kyslíku to uřízneš, ale nepůjde to jednoduše, musíš řez roztahovat tak aby byl alespoň 10-15mm, přitom se zničí otvor pro navlékání na tyč.
Sehnal bych v kovošrotu plech (desku) 20mm a vyřezal jiné kotouče...

Takýto spôsob som navrhol tomuto človeku ktorému to mám robiť . Vravel som mu že to tak nepôjde , skúsim mu navrhnúť takúto možno , takže nijak raz sa mi to nepodarí ? Dik smile

Offline

 

#42 13-12-2011 20:28:01

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

staryzvarač napsal(a):

bourač napsal(a):

staryzvarač napsal(a):

totižto jednu stúpaciu rúrku chcem po naplnení fľaše opäť nakrútiť na RV smile .

to je zas vynález, tak najdi ve sběrně starý RV a udělej si trubku na trvalo - 2l kyslíku spotřebuješ za chvíli
- nebo si ji kup jak ti radí m.evil, v každé prodejně svařovací techniky ji maj za cca 12€

Tak to si asi ten prepúšťací ventil kúpim smile . Mám ešte jednu otázku na bourača smile prerežem kotúč na posilovanie o hmotnosti 30 kg na dva polky ? Výška kotúča je 30 cm . Čo tým stratím keď to budem rezať kyslíkom ? ( samozrejme použijem veľkú fľašu kyslíka 50 l a veľkú fľašu propánu )

to už si snad děláš sranda smile

Offline

 

#43 02-01-2012 14:20:18

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

JARDA V napsal(a):

alll napsal(a):

... přelevani propanu z bomby  2 kg do 2 kg bomby....

A k čemu je dobré přelévat PB z dvojky do dvojky ?? Chápu přelití z desítky do dvojky kvůli ceně za kg, ale toto nevím... smile smile smile

Zdravim chlapi, mám na vás otázku k prepúšťaniu PB ( ak to uz niekde bolo spomínané tak sa vopred ospravedlnujem, nenasiel som to). Ak by som teoreticky  prepuštal PB z 10 kg flase do 2kg flase podla takejto "schémy" :   http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3043_dsc03633.jpg 
ako budem vediet kedy je 2 kg fľaša naplnená (rátam s tým že tam MUSí OSTAT ASPON 10 % VOLNEHO MIESTA) ? Musel by som ju odvážiť na začiatku a na konci? Lebo podla mna je tam riziko ze by som flasu mohol naplnit az po vrch a to by pri vyssej teplote bol problém.

Offline

 

#44 02-01-2012 15:44:02

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

fester napsal(a):

JARDA V napsal(a):

alll napsal(a):

... přelevani propanu z bomby  2 kg do 2 kg bomby....

A k čemu je dobré přelévat PB z dvojky do dvojky ?? Chápu přelití z desítky do dvojky kvůli ceně za kg, ale toto nevím... smile smile smile

Zdravim chlapi, mám na vás otázku k prepúšťaniu PB ( ak to uz niekde bolo spomínané tak sa vopred ospravedlnujem, nenasiel som to). Ak by som teoreticky  prepuštal PB z 10 kg flase do 2kg flase podla takejto "schémy" :   http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … c03633.jpg 
ako budem vediet kedy je 2 kg fľaša naplnená (rátam s tým že tam MUSí OSTAT ASPON 10 % VOLNEHO MIESTA) ? Musel by som ju odvážiť na začiatku a na konci? Lebo podla mna je tam riziko ze by som flasu mohol naplnit az po vrch a to by pri vyssej teplote bol problém.

Ano, je NUTNÉ vážit.Na lahvi by měla být vyražená hmotnost prázdné (TARA).Fakt to není sranda, plnit by se mělo na max. 80% vodního objemu.

Editoval JARDA V (02-01-2012 15:46:28)

Offline

 

#45 03-01-2012 01:01:01

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Osobne som už prepušťal PB.
Neni to take jednoduche ako sa zdá.
V prvom rade chcem upozorniť na bordeľ , ktorý sa s tej veľkej fľaše preleje do malej.
Tie nečistoty na spodku plynu steču hadicou do druhej fľaše a zaseru aj ventily.
Vec druha: Pri prepušťaní sa bude plyn v malej fľaši vyparovať a vytvorí pretlak.
Ja som musel ten pretlak vypúšťať ,inač sa prelievanie zastavilo.
Daj si malu fľašu do mrazáku a veľku zahrej na izbovu teplotu.
Bude to lepšie tiecť a viac tam toho plynu dostaneš.
Pracuj s tým len vonku , lebo ak ti náhodou ventil namrzne , nepôjde zatvoriť.
Cele to tieklo asi 2 hodiny a aj tak sa mi podarilo preliať asi len polovicu.
Bola  zima a fľaše boli studené.....

Offline

 

#46 03-01-2012 09:33:02

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Já plním malé propanbutanové bomby na LPG benzině. Jde to krásně a je to levnější a pohodlné než se trápit doma.

Offline

 

#47 03-01-2012 11:47:38

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Už som tiež plnil na LPG stanici.
Je to plné za pár sekúnd smile .
Maju tam takú redukciu , ktorá sa našrubuje do fľaše a pripojí sa tankovacia pištoľ LPG.

Offline

 

#48 03-01-2012 16:28:32

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Tiež chodím plniť na LPG, ale mal som ešte takmer plnú 10 kg flašu a 2 kg flaše boli všetky prázdne ( dnes som bol naplniť). Chodiť s 10 kg fľašou nie je tak praktické ako s 2 kg.

S súvislosti s tým co písal m.evil :"Tie nečistoty na spodku plynu steču hadicou do druhej fľaše a zaseru aj ventily."
mi napadlo, nedalo by sa tomu vyhnuť tak , že veľkú fľašu z ktorej prelievam by som nedal do kolmej polohy ale by som ju naklonil tak, aby ventil nebol najnižsim miestom flase (ak by tam bol ešte dostatocny objem plynu)?

Offline

 

#49 03-01-2012 18:20:17

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Ak by si tú plnú fľašu dal nie úplne hore dnom, ale len do polohy niečo medzi vodorovne a hore dnom, tak by to asi mohlo ísť.

K tomu prepúšťaniu kyslíka:
Prepúšťacia trubka s manometrom je výhodnejšia práve z dôvodu, ktorý potreboval staryzvarač vyriešiť.
Netreba totiž pri prepúšťaní z veľkej fľaše, kde je 200 atm, nevyhnutne čakať, kým sa tlaky vyrovnajú (na tých napr. 190 atm), ale prepúšťanie kontrolovať priebežne, a po napustení dostatočného tlaku do malej fľaše (napr. tých 100 atm) prepúšťanie zastaviť.

Offline

 

#50 20-06-2012 20:55:11

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Plnenie kyslíkovej fľaše

Pro vipkurier - tedy takhle hrubé porušení pravidel SVARFÓRA už tu dlouho nebylo. Vysloužil jste si BAN. Předpokládám, že vám ho admin udělí v nejbližších hodinách.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče