SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 20-12-2009 21:04:19

burak123
Člen
Registrovaný: 20-12-2009
Příspěvky: 2

Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Dobrý den, za spravení počítače jsem dostal samo domo svářečku (prej je to něco jako triodina, ale menší, váží 70 kg když ji přenáším mám toho dost :-). Potřeboval bych poradit, kde okoukám jak to  svařují machři (video na youtube, nebo nějaký obrázky). Nechci svařovat mostní konstrukce, ale jen věci kolem domu ( sloupky na plot, vrátka....). Když to zkouším, tak se mi to 3x povede a 10 x ne. Mlátim do toho kladivem a prostě to upadne, nebo mám návary na každém dílu a uprostřed jen strusku. Ten chlapík co mi ji dal mi to ukazoval a šlo mu to nádherně, tak je chyba u mě. Mám strach, aby mi v zimě nevypadlo pole u plotu. Našel jsem jen toto http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2007010801 Děkuji za Vaše rady. Burak

Offline

 

#2 20-12-2009 21:11:49

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Najlepsie je ked ta to nauci niekto kto to vie. Vysvetlenie tvojich chyb a pod je na nezaplatenie.

Offline

 

#3 21-12-2009 14:02:33

Milan246
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 47

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Na internetu se člověk přiučí spíše, že se zeptá na radu co asi dělá špatně (tím že napíše co se nedaří a ostatní poradí co dělat lépe),píšete že je to triodina není ekonomická, ale vaří velmi dobře. Tady problém není 1. pokud to situace dovolí základní materiál co nejlépe očistit 2. vybrat vhodnou elektrodu / nedoporučuji učit se na starých elektrodách E-R 117 (používají se na trafo a na tenké plechy) vhodnější jsou E-B 121/ ty vám daleko více odpustí chyb. A jak píše SO 545 jestli někoho přizvete stačí se podívat, jak se k tomu jen člověk  postaví špatný sklon, nebo nenatavení základního materiálu, nesprávně nastavený proud. A když se toho vyvarujete tak se začne časem dařit. Milan246


Gama 165 Delta CE

Offline

 

#4 21-12-2009 18:17:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Asi nejjednodušší by bylo zajít do nejbližší svářečské školy a nechat se za pár korun během dvou, tří dnů od odborníků zaškolit. Říká se tomu Zaškolovací kurz a dozvíte se i mnoho věcí z bezpečnosti svařování příslušné metody. Ale jinak je to vaše volba, jak se k těm nutným praktickým a teoretickým informacím dostanete.

Offline

 

#5 09-01-2010 14:33:42

burak123
Člen
Registrovaný: 20-12-2009
Příspěvky: 2

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Děkuji za rady, k té svářečce jsem dostal několik elektrod ER 117, tak jsem dál kupoval jen tyto, zkusím E-B 121 snad se to začne dařit, ale asi si někoho přizvu, kdo mi to ukáže. Ještě jednou děkuji.
Psali jste, že je to neekonomické? Jaká je spotřeba?

Offline

 

#6 10-01-2010 00:35:02

Milan246
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 47

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Spotřeba? To nelze říct že je vysoká nebo nízká to jsem psal, že je neekonomická, kdybyste neustále svařoval, tak není spotřeba vysoká, ale je to způsobeno konstrukcí svářečky (motor neustále žene dynamo). Nedá se to srovnat s moderním invertorem, který má vysokou účinnost.  Trénink dělá mistra. tak jen kvalitní sváry :-)


Gama 165 Delta CE

Offline

 

#7 20-01-2010 14:46:23

vlada[cz]
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 1

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Patrim taky mezi skupinu co by se rada naucila aspon zaklady svarovani el. obloukem, tim ze bych od nekoho treba pri praci neco odkoukal, na neco se zeptal, neco si zkusil sam, teoreticke vedomosti si doplnil nebo upresnil. Kdyby se nasel nekdo ochotny z Brna nebo okoli, nevadilo by mu ze bych mu koukal pres rameno (pri praci, po praci). Naoplatku muzu vysvetlit, ukazat, kdykoliv zapujcit diagnostiku aut skoda (felicie, octavia, fabia). Proste kazdy umime neco, naoplatku se rad o svoje vedomosti podelim.  Kdyztak se ozvete na vlada-cz@atlas.cz.

Offline

 

#8 05-01-2012 03:51:09

Laco-welder
Člen
Registrovaný: 20-10-2011
Příspěvky: 98

Re: Kde se amatér na internetu naučí svařovat a ne lepit ?

Je jeden zásadní problém, ktery musi začinajíci svářeč překonat, pokud chce dobře svařovat elektrodou zejmena v polohách.

A to je ten, že začínajíci svářeč neudrží zapálený oblouk na takových parametrech které si vyžaduje uspěšné provedení svaru.

Nastaví si svařovací proud o 20-30 amp. vyšší., a to je příčina chyb ve svaru a špatného vzhledu svarove housenky.

Je třeba si uvědomit, že tavní svařováni probíhá ve 2-ou fázích:

-vytváření tavné lázně ve svaru

-přechod tavné lázně do polotekuté-polotuhé  /vytváři se svarova housenka/

Tež je potřeba udržovat tavnou lázeň před struskou aby se nezavařila do svaru.

Tedy nejlépe je dívat se když svaruje někdo kdo to už umí.

A cvičit, tedy vařit, vařit a vařit, samozřejme nejidealnejší je to dělat za cizí náklady ne za svoje.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče