SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-01-2012 11:34:48

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Zdravím Vás,

chcem sa spýtať plánujem zvarovať nejaké hliníkové sacie autopotrubia, navarovanie prírub prípadne rozrezanie skratenie a znovu navarenie a podobne,.. Ďalej plánujem zvárať nejaké hliníkové tyče, nerez a podobné srandy,... Bude to využívané prevažne pri autách. Odporučili by ste mi tento zdroj? Ide mi o to aby to dobre prevarilo aby zvar bol pevný a pekný! Zváračka nebude zvárať ani hodinu denne, ide o to ked niečo treba zvariť aby som to vytiahol zo skrine a zvarilo to ako sa patrí! Ale ak občas dostane odo mňa na hubu aby to zvládla. Mám od Alfy CO2 a mám aj Plazmu, tak premýšľam nad týmto strojom, prípadne čo by ste mi odporučili.... Číňana moc už nechcem ako Jassic a podobne. Alfiny som mal aj otvorené a kvalita súčiastok aj dimenzácia je v poriadku...

ďakujem za rady


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#2 07-01-2012 07:39:42

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Žije to tu? Nikto nič? Tuším odkedy tu nieje Arno sa to tu vôbec nehýbe,... Pýtam sa niečo náročné? Skusení zvárači kde ste smile ?


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#3 07-01-2012 09:37:33

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

tona co se ptate by melo stačit na svařeni hliniku idealne by jste mel mit vodou chlazeny hořak pokud budete chtít svařovat vetší kusy materialu z hliniku


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#4 07-01-2012 10:36:15

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Dakujem, cize by som mal dokupit k zvaracke vodny chladic? investicia sa radovo moc navysi?


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#5 07-01-2012 10:50:38

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

leda pokud planujete neco vetšího svařet tehdy byto melo smysl jinak neni treba lze takovou vec i vyrobit po domacku pan zdešte  ma nasvem vebu taky konstrukci takoveho chlazeni , ale k co2 po uprave koncovek byto slo napasovat i na tigovku nevim jestli jsou stejne konce na tigovkach ja se predevsim  specializuji na opravy mig stroju a upravy jinych churavych stroju zatim si rozšiřuji obzory o inventorove technice a elektru kolem nich za malada jsem  jsem byl i radioamater ted mam zasebou 2kusy opravenych inventoru tam byly jen prkotiny...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#6 07-01-2012 11:06:48

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Dakujem za pomoc, aj ja osm radioamater aj sa aktivne tomu venujem cize staci mi kupit tu zvaracku horak vodou chladeny ked nebudem varit nic velkeho staci ten horak aby siel bez vody a ked bude treba tak nejaky chladic obeznik a budem cez horak hnat vodu,.. pochopil som spravne? mozno sa pytam kraviny ospravedlnujem sa ale TIG som v zivote ani v rukach nedrzal zacinam len tak mi prosim odpuste nejake neodborne otazky,...


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#7 07-01-2012 11:17:17

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

stale sa to tu riesi dookola a stale sa pytate prakticky na to iste a ked si nedržal v živote TIG v ruke,tak ti prajem vela zabavy

Offline

 

#8 07-01-2012 11:28:13

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Ano prakticky ano, ale jak som preluskal forum nikde som nenasiel konkretnu zvaracku co som sa pytal,.. cital som aj clanky ale nedozvedel som sa uplne to co som chcel vediet,.. + nejaky nazor na masinu. Nevedel som ani ci mozem vodny horak prevadzkovat bez vody na male veci ale podla odpovede ano,... No vies nedral som ho ale niekde sa zacat musi. A je to az taky strasny problem so zvaranim? Viem ze urcitu prax musim nadobodnut ale tak nejak zacat musim,.. a zase kupovat si nejaky srot stroj tiez nema cenu. investujem uz do niecoho lepsieho sak sa to kupuje praktycky na cely zivot aj dnes pouzivaju ludia zvaracky z pred 30 rokov a idu ,... a pri mojom vyuziti ratam ze tieto invertori vydrzia, maximalne po nejakych 15 rokoch az 20 budem musiet vymenit kondiky ale to sa prejavi odstavenim invertoru... Dokonca v mojom hobby vyuziti sa ten invertor nestihne zahriat ak keby ze odstavim vetraky smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#9 07-01-2012 15:39:24

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

masinu nezoderes pri suciastkach na auta ani keby si chcel...na male veci ti vodnika netreba,ale keby si chcel robit hrube materialy,tak to je nevyhnutnost,ale zase s tymi 200A vela vody nenamutis pri hliniku.Zvaranie: ja stale hovorim,keby to bolo take jednoduche netreba zváračov.Doporučujem zavolat si skuseneho zvaraca k masine nech ti vysvetli co a ako,sam nemas sancu alebo sa budes strasne trapit,ale aj toto vsetko som napisal uz asi 50 krat tu v prispevkoch

Offline

 

#10 07-01-2012 19:16:23

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Nejlepsi je ucit se od nekoho kdo neco umi nez hledat slepe cesty kudy tedy ne a kudy ano.Nejvic se clovek nauci kdyz se diva a necha si poradit.A pochopitelne je to hodne o premysleni a pochopeni hlavne fyziky.Ono svareni pokud to nekdo umi vypada fakt dobre wink  ale neni to mnohdy tak snadne jak to vypada.Je ovsem pravdou ze nove technologie dokazou mnohe usnadnit co bylo drive tezko myslitelne a krom toho ceny svarecek jsou dnes takove ze treba dostupnost tigu Ac/Dc  je uplne jinde nez drive to bylo drive.To vsak neznamena ze dokaze varit kazdy!!!


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#11 07-01-2012 20:20:35

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

ja robim 5 rokov zvaraca po zahraničí a preskakal som už dost,zvaranie v najrôznejsich polohach a da sa povedat,že sa clovek kazdy den uči,zvaranie je veda a treba pri tom vela krat dost premyslat čo si niekto mysli,že chytím a idem-velky omyl...a uplne najviac ma dostava,ked niekto povie: Já zvaram vsetkym! zatial co sa stretavam a stretol som sa s chlapmi,tak vždy len jednym alebo dvoma metodami-bud je to WIG alebo MAG alebo MMA...tisic ludi a chuti...

Offline

 

#12 07-01-2012 22:54:56

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Ano ja rozumiem co mi obaja pisete aj co mi chcete povedat, uvedomujem si aj to ze to chce prax prax a prax a nikdy sa clovek nic nenauci hned,.. Ja som taky ze porebujem do vsetkeho rypnut,.. Ide o to ze ja som si vedomi toho ze sa nevyrovnam zvaracom co vari 1 alebo 2 metodami a ovlada to perfektne ale verim v to ze ked chytim nejake sacie potrubie tak ho dokazem kvalitne zavarit aj pekne,... CO2 ked som chytil do ruky bola to ostuda jak mi vyzeral zvar ale po cca 1hodine treningu uz to malo nejaku fazonu a uz by som sa za to nehanbil jak za ten prvy,... Napriek tomu viem ze skuseny zvarac by ten zvar urobil jak nakresleny,.. Ja si rad necham poradit ale nikoho kto vari hlinik nepoznam a kto by mi bol ochotny pomoct v mojom okoli. Keby ze takeho cloveka poznam nevypytujem sa kazdu hlupost tunak a namiesto pisania by som si nechal poradit. Proste uz som sa pustil do kade coho a verim ze lave ruky nebudem mat ani pri zvarani a verim aj v to ze sa to rychlo nacim lebo ma to bavi aby to bolo aspon nejak pouzitelne. Zvaranie samotne nieje problem podla mna ale hlavny problem je poznat kde co ake elektrody treba, mozno sa naucim varit zelezne jokle, rury, nejake hlinikove potrubia ale to je len omrvinka zo seckeho,... zvarac hlbsie ovlada problematiku materialov kde co s cim a ako, viem ze to sa budem ucit roky ale verim ze ked nieco budem chciet zvarit vzdy sa da poradit s niekym skusenym aspon na fore. Dufam ze ma chapete a som vdacny za aku kolvek radu.


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#13 08-01-2012 14:29:40

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

zdielam tvoje nadsenie...ale zase ta musim vyviest z omylu: pišeš že zvaranie samotne nie je problem-zase omyl smile praveze to je ten najvecsi problem,ked nevies aky sklon horaka,aky prud a ako posuvat drôt,tak koncis a to si este ani nezacal.Zvaracske kurzy su neni len tak pre nič za nič,tam sa tieto veci ucia a bifluju do hlavy a hlavne do ruk,v praxi sa to len a len zdokonaluje...casom sa vsetko naucis,ked budes chciet

Offline

 

#14 08-01-2012 14:48:18

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

No sak budem skusat snazit sa a uvidime,... snad nieco zo mna bude aspon taky home zvarac wink


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#15 08-01-2012 15:17:02

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Jak píse Warlockvw oni ty svářečské kurzy nejsou jen tak pro nic za nic  a taky bych rád poznamenal poznatek z praxe setkal jsem se i mnohými svářeči kteří se svářením živili ale měly problém i nastavit svářečku případně si na ní odstranit drobné závady(znečištěný bowden volný spoj na zemění a spousty dalších drobností které jsou pro kvalitní práci nutností) tihlé lidé nevařili nijak špatně (pokud měli dobře nastavený a seřízený stroj).Ono se učit po internetu svařovat je jako třeba opravovat auto po telefonu také to jde dost blbě .Zkuste si třeba sehnat svářečskou učebnici  nebo skripta .Jistě ve vašem okolí po menším pátrání najdete někoho kdo vám alespoň v začátku pomuže protože ačátky bývají nejtěžší.píšete že máte se svářením již nějaké zkušenosti  nicméně je si třeba uvědomit že jednotlivé metody 111 311 135 141 se od sebe liší a každá á svá specifika která je nutno při práci zohlednit .je to jako v autoškole jezdit se tam naučíte teorii získáte  ale až v praxi získáte grif a praktické zkušenosti.A poslední věc z praxe  je sice hezké když člověk udělá sice krásný svar ale ten nakonec praskne protože je proveden na nesvařitelném materiálu.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#16 08-01-2012 15:25:23

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Dakujem za pekny poznatok ano suhlasim mate pravdu, ono zvar moze vyzerat pekne ale moze byt pevnostou niekde na bode mrazu,... Asi by som mal nejak tak zacat, zvaracky kurz by asi tiez nebol najhorsi dalo by mi to nejake aspon zaklady,... Viem ze zvaranie Tigom nieje sranda a je to asi najtazsie oproti obluku a CO2 zvaranie zeliez asi zvladne kazdy ale ak je neznami material je to problem. Skusim to s tymi skryptami mozno aj to volajako pomoze, mam suseda zvaraca ale vari len oblukom, kto vie mozno pomoze skusim sa potom spytat.


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#17 08-01-2012 16:25:03

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

Tibi, chcel by som Vás upozorniť na používanie názvu " zváranie oblúkom ". Vo vašom predchádzajúcom príspevku ste použili vetu "Viem ze zvaranie Tigom nieje sranda a je to asi najtazsie oproti obluku a CO2 ".
Elektrický oblúk je fyzikálny jav, a nie zváracia metóda. Metódy zvárania pomocou oblúka sú najčastejšie tieto:
MMA (SMAW) - oblúkové zváranie obaľovanou elektródou
MIG/MAG - oblúkové zváranie taviacou sa elektródou v inertnom / aktívnom plyne
TIG (WIG) - oblúkové zváranie netaviacou sa elektródou v inertnom plyne

http://www.welco.sk/library/files/zvara … kratky.pdf

Neberte to prosím ako snahu o poníženie alebo podpichovanie, je to len priatelska rada.

Offline

 

#18 08-01-2012 20:34:04

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

na druhu stranu je to casto pouzivane oznacenie metody zvarania a to nielen u kutilov.

obluk  - MMA
Cocko - MAG
zvaracka na hlinik - TIG

len pre odlahcenie :-)

Offline

 

#19 08-01-2012 20:56:20

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

samozrejme že každy tomu rozumie , len mi to dost "pílilo" uši
fakt som to myslel dobre ( nepochybujem o tom, že Tibi vie všetky metody spravne pomenovat)
ozaj nechcem vyvolat žiadny dalši konflikt na svarfore, ak sa to niekoho dotklo tak sa ospravedlnujem

Offline

 

#20 08-01-2012 21:06:17

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

pohoda.
tiez sa nerad pozeram na hadky a osocovanie.

Offline

 

#21 08-01-2012 21:27:40

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Invertor Alfa in PEGAS 200 AC/DC pulse

fester napsal(a):

samozrejme že každy tomu rozumie , len mi to dost "pílilo" uši
fakt som to myslel dobre ( nepochybujem o tom, že Tibi vie všetky metody spravne pomenovat)
ozaj nechcem vyvolat žiadny dalši konflikt na svarfore, ak sa to niekoho dotklo tak sa ospravedlnujem

Ale jasne rozumiem nic sa nedeje ja hovorim ked zvaram normalne elktrodou bazickou alebo rutilovou tak nazyvam to obluk, CO2 ako CO2 a TIG ako TIG ono viem ze pri kazdom zvarani dochadza k obluku vysokej teplote kedy sa vzduch stava vodivy nieco okolo 5000C a viac smile viem pomenoval som to dost amatersky a neodborne ale myslel som to v tomto zmysle. Tak sa ospravedlnujem a nic sa nedeje sak jed to je povedane v dobrom tak to je v poriadku, niekto si robi z cloveka srandu ale tuto to bolo napisane slusne cize fakt sa nic nedeje. smile ucim sa ako da musim dodat len ze zvaraniu sa venujem ani nie pol roka som inak novacik takze skusam ucim sa co sa da....


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče