SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-07-2008 19:42:10

Bauman
Člen
Registrovaný: 08-07-2008
Příspěvky: 1

Svařování hliníku metodou tig AC

dobrý den mám dostal jsem svářečku tig , nemám svářečský prukaz a chtěl bych se naučit svařovat hliník. prosím jestli by mi někdo pomohl momoct a nastavením todnot pro svařování. zkoušel jsem si jej nastavit sám svár je jakž tak pěkný ale není leskly. vypadá jakoby od strusky nebo od něčeho. děkuju za pomoc

Offline

 

#2 09-07-2008 07:10:50

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svařování hliníku metodou tig AC

Jaký druh a velikost proudu, jaký ochranný plyn jste použil a kolik litrů za minutu? Nepodobá se svařování bez svářečského průkazu trochu jízdě autem bez řidičáku? Zkuste navštívit nejbližší svářečskou školu a zkuste, jestli by vám neprovedli tzv. zaškolení podle ČSN 05 0705 na příslušnou metodu svařování. Trvá to obvykle tři dny a dokonce vám vystaví průkaz zaškoleného pracovníka. Dozvíte se za pár korun o svařování vše potřebné bez dlouhého hledání způsobem pokus - omyl - dobrá. A navíc máte papír v případě svářečského průšvihu pro pojišťovnu - vyhořelá dílna, rodinný domek, auto, úraz elektrickým proudem a pod.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče