SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 25-06-2011 21:42:31

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: OT? Výber aku vŕtačky

vymena pastorku bez potrebneho naradia a skusenosti moze byt dost obtiazna,to ze ta makita bola opravena za 200 je len jeho zasluha ze je sikovny...dnes som sa vratil od bratranca ma devaltku ze niekomu vo firme spadla na zem zlomil sa jeden magnet hned som to rozobral motor tiedy 700 ale predna priruba uplne ina ako na klasickych motoroch tejto tiedy,v servise chceli za opravu 120 eur...ma to zatial hodene v krabici od topanok ak zozeniem taky motor tak mu to prehodim...autorizovane servisy maju dost huste ceny

Offline

 

#52 13-04-2012 15:35:02

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Keď už sa po dlhej dobe „potulujem“ po tomto fóre, tak sa podelím ako som dopadol s nákupom akuvŕtačky.
Možno to pre niekoho bude celkom inšpirujúce. Ako som už písal, po tom čo mi exla baterka v Makite, som si na dobu kým kúpim novú mašinku, spravil zdroj k tej makite.  Ohľadne tohto mám 2 poznatky.

Jeden je, že som su uvedomil, že hlavná výhoda aku vŕtačky v porovnaní s klasickou, ani nie je (iba) v tom, že je mobilná, ale aj v jej neporovnateľne lepšej ergonómii. Osobne som dospel do štádia, že „starú dobrú“  narexku, od tej doby čo mám „neobmedzené baterky“,  takmer ani nepoužil. Okrem prípadov keď nevyhnutne potrebujem príklep používam malinkú, ale výkonnú makitu. Samozrejme môj prípad je možno trošku špecifický, lebo moja narexka nemá reguláciu otáčok, je ťažká a hlučná (ale zato výkonná a skoro nezničiteľná). Zrejme ak by som mal nejakú modernejšiu na 230, tak by to také jednoznačné nebolo. Ale akosi neviem pochopiť, prečo ani jeden výrobca neponúka vŕtačku na sieťové napatie, ale konštrukčne riešenú ako akumulátorová. Osobne sa mi oveľa lepši pracuje ak je rukoväť v strede a nie na konci (a celkovo je to menšie, ľahšie apdo). Mám oveľa lepšiu kontrolu nad uhľom vŕtania, nekíve sa to, dokážem vyvinúť väčší prítlak... skrátka je s tým oveľa ľahšia a pohodlnejšia robota.

No a ten druhý poznatok vlastne vyplýva z toho prvého a je to (asi) len potvrdenie pravidla – Makita vie vyrábať náradie!
To čo si táto malá jašterka  za posledné cca 2 roky prežila je len ťažko slovami opísateľné smile Napríklad sa mi stalo, že som musel vyvŕtať niekoľko desiatok 6m dier do 2mm „jokloviny“  a dosť ma tlačil čas, tak som bral jednu za druhou a po asi jednej desiatke už „vyfukovala“ taký horúci vzduch, že som ju (doslova) nevedel udržať v ruke, bol som presvedčený, že tento deň neprežije – prežila a stále žije (občas podobným ťažkým životom).   A to už som ju pred tým používal cca 5 rokov a ešte k tomu som ju kupoval ako použitú. Čiže ak mi exne aj tá tescosranda aj táto Makita, tak sa určite budem snažiť našetriť si na makitu. Samosrejme už len ostáva dúfať, že kvalita dnešných výrobkov je aspoň u tohto výrobcu zachovaná...

No a je asi jasné, že som zatiaľ novú akuvŕtačku nekúpil smile

Editoval Tipi (13-04-2012 15:38:01)

Offline

 

#53 13-04-2012 17:39:56

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Tak to já už mám několik let aku Black&Decker a vrtám s ní všechno možné, včetně ø10 dír na hmoždinky do zdi. Její součástí je několik šroubovacích bitů, 2 akumulátory, nabíječka a kufřík.
Konkrétně je to tento typ:
http://www.ktechnik.cz/aku-vrtacka-blac … -gtbk.html
Zatím na ni nemůžu říct nic negativního. Zrovna dnes sem s ní doobkládal palubkama zahradní domek. Padlo tam cca 2000 vrutů do dřeva a 500 do železa. Dnes mi jedna baterka vydržela celý den (cca 300 vrutů do dřeva) A pořád ještě točí. i když už slabě do toho dřeva to ještě jde.
Takže můžu 100% doporučit. smile

Editoval Rellik (13-04-2012 17:40:27)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#54 13-04-2012 18:09:15

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: OT? Výber aku vŕtačky

mam doma předchudce tohoto typu je dost stara, ale funguje bezchyně jen baterka je ponekud slabší bateku dam zrepasovat a pojede jak nova, dokonce ma lepší kroutak než kdejaka hoby aku vrtačka nová..

Editoval alll (13-04-2012 18:22:48)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#55 13-04-2012 23:38:52

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Moc se nevyskytují, ale není to žádný velky problém, např. http://www.rr-naradi.cz/skil-6223aa-cerna .Já mám mnohem větší problém. Scháním něco mezi přímou "bruskou" a akuvrtačkou na vrtání cca 3 vrtákem. Přímý náhon od motoru má mnoho otáček, akuvrtačka zas málo. Teda kromě čtyřrychlostní narexky, ale ta je zas velká, těžká a drahá. Ideálně něco takového, akorát desetkrát víc otáček.http://www.narex-makita.cz/akumulatorove-naradi/aku-sroubovaky/7,2v/metabo-powergrip-li/

Offline

 

#56 14-04-2012 00:01:52

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Offline

 

#57 14-04-2012 18:50:05

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: OT? Výber aku vŕtačky

KMU1 napsal(a):

Moc se nevyskytují, ale není to žádný velky problém, např. http://www.rr-naradi.cz/skil-6223aa-cerna

Takže to predsa "niekoho" napadlo... super, ďakujem za tip! Teraz už viem čo kúpiť ak sa mi pokazí narexka wink

Offline

 

#58 14-04-2012 21:45:35

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Já mám aku makita- 10mm sklíčidlo. V sadě s 2 baterkama a světlometem mě to stálo 3700Kč. Dneska je již k vidění o 500 levnější. Krouťák má pořádnej- zašroubuje 180 vrut s předvrtáním 5cm levou zadní. Na vrtání do zdi mám narexku s příklepem a na větší díry kombi kladivo 6kg makita. Jinan na větší díry do dřeva, či železa mám trvale uplou narexku z minulýho režimu ve stojanu. Akušroubovák mám cca 5 let- před měsícem jsem si koupil silnější baterku- na stavbě se vybije docela rychle- cca po 2 hodinách ta slabší a ta lepší vydrží cca 4 hodiny.


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#59 14-04-2012 23:02:38

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: OT? Výber aku vŕtačky

Pro ivko: Znám, musela by mít 2x větší rychlost, sklíčidlo by stačilo do 6mm, hmotnostně také na hraně.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče