SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-11-2012 19:02:28

tomvec
Člen
Místo: Kojetín
Registrovaný: 16-11-2012
Příspěvky: 193

Klikatá cesta k invertoru Gama 131

Zdravím širokou svářečskou veřejnost. I já se musím pochlubit svým novým aparátem. Máme sice v rodině svářečku HETRA 200 SVE, trafo 3x380V/16A, s usměrňovačem, 40-170A, se zatěžovatelem 35%/155A. Jenomže je to velké a těžké.

Tak jsem se rozhodl, že si pořídím něco k usnadnění života, protože mě doma čeká "větší" objem svařování. Dostal jsem skvělý nápad, koupím si v Bau(doplň_cokoliv) céóčko, to bude paráda. Tak jsem to tam omrkl, zajímavé bylo také "céóčko" bez plynu, s plněným drátem, proč tahat flašku, že?

Doma jsem začal hledat na netu a dobruslil až sem. Ty Bau(doplň_cokoliv) krámy zřejmě nejsou nic moc, když se tady o nich moc chvály nepěje. A když to někdo koupil, tak si to doma musel dodělat, aby to fungovalo. Začal jsem střízlivět a hledat, co teda koupit.

Tak jsem to koupil, Gama 131. Ježíši to je prcek. Ale na to moje domácí lepení to bude určitě stačit. Na ty tloušťky materiálů v mém okolí stačí elektroda 2mm nebo2.5mm, v nouzi nejvyšší zvládne určitě i 3.2mm, vždyť to má zatěžovatel 130A/45%.

Překvapilo mě, jak to v mých rukách dobře vaří, i když tomu určitě pomáhají i nové elektrody a samostmívací kukla. Zatím jsem s tím vařil nějaké armatury do betonu, rámeček z vinklu a nějaké jekle. U těch jeklů budu ještě muset hodně zapracovat na technice, je to 40/20/1mm, zkouším to 2mm rutilkou na 20A aby to nehořelo, ale o tom jinde v poradně.

Tak oblouku zdar

Tomáš

Editoval tomvec (20-11-2012 16:54:21)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče