SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-11-2012 15:51:01

Daveyy
Člen
Registrovaný: 26-11-2012
Příspěvky: 1

sváření kolem dokola.... (návarky)

ahojte sem tu nový tak se chci představit . Před půl rokem sem se rozhodnul udělat si ZK 135.1 . S tímhle kurzem sem nastoupil na sváření tlakových nádob . přesně řečeno na bvodech takže na robotu. Pracuji tam 4 měsíce a teprve se začínám orientovat ve výkresech co kde na nádobě bude kde bude jaká díra atd .... Todle všecko bych zvládal ale mám problém se svářením v poloze , zavařim štítek ok. ale to už jso uty závěrečný práce na nádobách. dělá mi problém zaařit př. coulovej návarek kolem dokola ... nemám ten grif sad kolega to dělá na 2krát kdežto já na tři min sad Kolega už má 8 let za sebou tak si říkám jestli se do otho taky dostanu? děkuji za každou užitečnou radu smile

Offline

 

#2 26-11-2012 17:25:27

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: sváření kolem dokola.... (návarky)

Nějak jsem z vašeho příspěvku nepochopil, jestli chcete svařovat na robotu, nebo ručně. Na ruční svařování nemáte totiž pro tlakové nádoby žádné oprávnění, musel byste mít zkoušku podle EN 287-1 a PED, základní kurz nestačí ani na svařování zábradlí. A pro svařování na robotu zase musíte mít nějaký svařovací předpis (TPS, WPS) pro nastavení trajektorie pohybu hořáku a samozřejmě svařovací parametry pro jednotlivé vrstvy.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče