SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-11-2008 08:15:40

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Dobry den,

chcel by som poprosit o rady a vysvetlenia pri nakupe tzv. Co-cka. Mam v plane si kupit v najblizsej dobe zvaracku, s ktorou planujem: opravy karosarske, opravy okolo rodinneho domu, domace kutilstvo...proste stroj skor pre obcasne vyuzitie, ale na dlhsiu dobu (predpokladam ze ked sa do niecoho pustim, tak pri tom stravim cely den a noc).

Zbezne som popreliezal toto forum a ludia co pytaju radi ohladom kupi maju aspon co to vyhliadnute, moj problem je, ze som dost mimo z tolkych informacii. Vidim, ze su rozne metody zvarovania, tak by som najprv rad vedel co sa najviac hodi na taketo domace roboti.

Bol som aj v jednom obchode zo zvaracou technikou a ukazali mi 3 stroje ktore mali v ponuke pre moje ucely, zarazili ma ceny ktore zacinali od 16 000,- sk (celkom obycajne vyzerajuci stroj, dokonca bez koliesok), dalej za 20 000,- a nakoniec za 25 000,- , k tomu prislusenstvo horak 1600,- kukla(najlacnejsia) 400,-  redukcny ventil 2300,- a flasa s plynom 3500,-

toto mi bolo povedane ze je nutne prislusenstvo k tomu a ked to tak zratam, tak je to hrozne vela a cakal som, ze sa daju zohnat aj lacnejsie stroje pre moje potreby (samozrejme baumax a podobne nemam na mysli)

Takze moje otazky na koniec smile, chcel by som zistit najprv ake stroje mam pre tieto potreby zacat hladat, ake mam mat poziadavky na parametre, a ked budem mat v tomto jasno, tak by som poprosil odporucit kde hladat, popripade ake znacky su dobre a ktorich sa naopak vyvarovat. Ake su naklady na udrzbu a chod takej zvaracky? Ako je to so servisom a pod...proste vsetko co by som potreboval vediet

Nakoniec by som chcel este pridat ze moja cenova predstava bola takych 20-25 000,- sk so vsetkym prislusenstvom k tomu. Je to realne?

Dakujem vsetkym co prispeju a pomozu smile Ospravedlnujem sa za sloh, ale je tu tolko aspektov, ktore treba zvazit pri kupe az ma to odradza smile


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#2 25-11-2008 08:53:18

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Andre.Vidím že si tu nováčik, tak ta výtam v mene zváracích kutilov. smile
Odporúčam ti si sadnúť k počítaču a prejsť celú diskusiu MIG/MAG,potom keď si stýmto skončil tak si pozri SVARINFO.CZ a prejdi si články týkajúce sa MIG/MAG. Potom keď toto máš všetko v malíčku, tak už budeš mať predstavu čo chceš a za koľko.
Pozri si  diskusie hlavné s názvom"Aké co-čko mám kúpiť..." alebo " čo hovoríte na Telwin 12....."je ich tam dosť.

Teraz keď už máš  dostatočné znalosti, tak sa popýtaj kamarátov autoklampiarov čo používajú, akú značku, kde kupujú náhradné diely atd..., ak nemáš takých kamarátov tak chod ešte raz do tej predajne a opýtaj sa na značku čo ti ponúkli a daj sem link, tak ti asi lepšie pomôžeme

p.s. z akého mesta si?


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 25-11-2008 09:09:07

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Ahoj, každá rada na dálku je těžká a co člověk to jiná zkušenost. No, používám různé metody sváření už několik let pro doma a pro zábavu. Mám autogen, propan - kyslík, invertor - MMA , TIG , měl jsem klasické usměrněné trafo. Nikdy jsem nepoužíval MIG.

       Na základě zkušeností a vylučovací metodou jsem došel k těmto závěrům.

- pokud vezmeš MIG buděš stále závislý na dodávkách CO a cívkách drátu (časem rezne)- není sice nijak výrazně drahý ale bez něj můžeš vařít pouze trubičkovým drátem a ten je zase dražší.

- pokud vezmeš trafo (možná i s usměrněním) přijdeš o spoustu možností které nabízí invertor a nic za to nedostaneš.

- pokud vezmeš invertor můžeš velmi komfortně vařit elektrodou - téměř všechny materiály, v té cenové hladině o které hovoříš vybereš snadno invertor se zatěžovatelem tak do 150 A / 100 % což je na doma víc než dost. Navíc se jistě vejdeš do nákupu hořáku na TIG a získáš kvalitativně lepší autogen s možností vařit co Tě napadne. Láhev na Argon použij buď láhev od kyslíku (dopor. přeznačit obal) nebo od CO hasičáku (vyměnit ventil a přeznačit obal).

- pokud invertor doporučuji s HF zapalováním oblouku.

- red. ventil koukni na Aukro - kolem 500 - 700,- CZK

- argon získávám přepouštěním z velké - vyjde mne 800 l plynu na cca 250,- CZK , stačí na 100 min svařování TIGem

Tak šťastnou ruku při výběru smile

P.S. : projdi si internet, někdy se tam najdou značkové stroje v akci za dobře peněz.


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#4 25-11-2008 09:20:52

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Dakujem za privitanie smile Toto je snad jedine forum kde hocijaku temu otvorim, tak si tam ludia naozaj radia a spravaju sa k sebe slusne

no par tem a diskusii som precital, takze v niecom mam jasnejsie ale zase som zistil vela novych informacii

autoklampiarov a zamocnikov mam znamych a povodne mi mali aj vybvit nejaku zvaracku, ale uz ju vybavuju rok a nic...a hlavne oni maju profi stroje za ceny noveho auta a tie co pouzivaju "do terenu" tiez prevysuju par mojich mesacnych platov, takze mi ani poradit moc nevedia

link na ten stroj co mi ponukli sice nemam, ale zobral som letak s parametrami tej masiny, tak ked budem doma za pc, tak sem napisem co to bolo

inak napriklad co ma momentalne zaujima z novo zistenych informacii je kabelaz, 230 V a 400 V co sa tu spomina....v garazi mam klasicku zasuvku iba na 230 V a bojim sa aby to vobec stacilo, ake parametre si mam zistit u mna doma, aby to nevyhadzovalo poistky? je nejaky rozdiel vo zvarackach ktore su na 230 V a tych co su aj na 230 aj na 400V? lebo je par miest kde by som ptoom mohol vyuzit aj tych 400 asi, tak ci je to skor vyhoda alebo nevyhoda toto prepinanie

p.s. som z Bratislavy


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#5 25-11-2008 09:27:10

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Marten 264

no prave z takychto informacii som dost mimo...netusim vobec co znamena MIG, MMA, TIG a podobne. Poznam vyrazy klasicky laicke CO-cko a elektrodova zvaracka smile ( taku mam za "par" korun z baumaxu a na karosarske prace nic moc-mozno je to vinou mojho zvarania iba)

a na internete hladam, len mam problem s tymi nazvami, ze vlastne neviem co mam hladat pre moje potreby


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#6 25-11-2008 11:26:21

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Andre
skús si prečitať toto http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2006112801
a potom toto
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2006120501

Ako odporúčať ti môžem slovenských výrobcov Formica, ETP sro, možno cenovo sú drahší ale servis a všetko okolo toho je lepšie
Potom možme sa vybrať do česka, Kuthreiber, Omicron.... sú blízko
Potom sa tu momentálne často spomína ISKRAVAR (slovinsko)
Potom na teplešie kraje Telwin,Cebora....(taliansko)
Potom na drahšie kraje ESAB,Kemppi,....
A potom do číny GUDE,Kende, Hugong.....

p.s.Nemusíš mi naskenovať katalóg, len mi povedz meno tej značky čo ti odporučil ten predajca v BA.

Editoval arno (25-11-2008 11:31:38)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#7 25-11-2008 12:00:38

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

for arno

dakujem...tie linky som uz studoval predtym aj rozne ine temy tu na fore a az potom som sa sem prihlasim, lebo sa mi zdalo, ze mi tu bude poradene a aj je smile

no ten iskravar je tu dost oblubeni a skoro v kazdej teme spomenuty, len je v tom ten hacik ze jedine objednat postou z ciech a aj servis riesit postou ak som sa docital dobre....
tie cinske nazvy by som vyradil kvoli mienke ze cinske veci stoja proste za... smile
tie drahsie kraje by som tiez zatial vyskrtol

nemyslel som ze to nascanujem, lebo mam len meno tej zvaracky + udaje k tomu, len to som chcel...ale ak si dobre spominam bola to firma PREMAG?! nieco take ale pozrem to doma a potvrdim smile

skusim google a popozeram tie slovenske vyrobky

for all

nechcem aby to vyznelo, ze som lenivi hladat, ale poprosil by som keby ste mi rovno napisali, ze zvaracka tejto znacky s takymito parametrami sa hodi k tvojim potrebam, ma take vyhody, take nevyhody, so servisom je to takto, zozenies ju tu a tu, mam s nou taketo skusenosti...v podstate nieco ako mi napisal arno, len trosku specifikovat parametre smile

proste mi ide o to, ze tych strojov je v ponuke strasne vela a vlastne neviem co mam vobec hladat pre moje potreby smile

Editoval Andre (25-11-2008 12:03:24)


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#8 25-11-2008 12:31:51

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Andre:
Kup si nejake to 180A CO-čko .
Na tie práce , ktore popisuješ to uplne vyhovuje.
Nieje to take kriticke ako sa v niektorych príspevkoch zdá.
Ja mam CO-čko 140A a na moje potreby to plne postačuje.
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=813
A stalo to len 9500Sk

Offline

 

#9 25-11-2008 12:42:59

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Ho, hó MIG MAG jsem z toho cvik cak big_smile big_smile . A ještě k tomu TIG. Není to tak složité. Přečti si co Ti doporučuje arno - je tam téměř vše potřebné.

Potom zkus ještě toto :
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008020701

Speciální článek o TIGu připravuje admin a upsal svoji duši ďáblu když to do vánoc nestihne zveřejnit  roll .

V tom úvodním článku si psal :
       "  s ktorou planujem: opravy karosarske, opravy okolo rodinneho domu, domace kutilstvo...proste stroj skor pre obcasne vyuzitie, ale na dlhsiu dobu (predpokladam ze ked sa do niecoho pustim, tak pri tom stravim cely den a noc). "

Vycházími z toho - stroj  -  univerzální, přenosný, lehký , spolehlivý s možností vysoké zátěže

Když jsem kupoval invertor vůbec jsem nevěděl do čeho jdu tak jsem vzal levnější s tím , že až se to naučím a pochopím o co jde tak zainvestuju dražší. Na ty práce které uvádíš stačí i ten levnější. Víš , čím dražší mašinu koupíš tím víc se o ni budeš bát a "pečovat" . Já jsem nikdy v dílně moc neuklízel, od té doby co mám invertor zametám po každém broušení rozbruskou. Už jsem také stihnul invertor rozebrat a podle rad odborníků jsem pečlivě vyfoukal vnitřnosti, aby se broučkům neumazali nožičky - no, mám pocit , že blbnu smile .

Invertory zvládají - až nepochopitelně - vysoký výstupní proud z jednofázového rozvodu jištěného 16 A. Zatím jsem měl odvahu na 130 A.

Pokud vezmeš stroj na "400V" , znamená to pětikolíkovou zásuvku na 3x380V, bez té se neobejdeš . Na druhou stranu získáš podstatně vyšší výstupní proud , přes 200 A.

U COčka je vyšší efektivita práce, vyšší váha stroje, nutnost lt. láhve.
U invertoru je vyšší kvalita , nižší váha, alter. tl. láhev podle zvolené metody.
Aby to nebylo tak jednoduché vyrábějí se i invertory pro MIG, MMA  a TIG dohromady sad

Jo ještě , mám KITin 150 LA a na doma úplně stačí pokud nebudeš chtít svařovat hliník.


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#10 25-11-2008 13:24:23

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#11 25-11-2008 14:13:07

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Marten264 napsal(a):

Speciální článek o TIGu připravuje admin a upsal svoji duši ďáblu když to do vánoc nestihne zveřejnit  roll

Ach jo...

Offline

 

#12 25-11-2008 14:19:02

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Abych jenom tak nepovídal tak v následujících obrázcích máš moje prvotiny TIGem a srovnání různých metod a výsledků.

Prvotina TIGem - používám KITin 150 LA - hořák s ventilkem, startování náškrabem
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010004.jpg

ty mříže cca 3 m vysoké 1.3 m široké , bodování jsem prováděl rutil.el. ,  dokončování TIGem

pant pro mříže
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010008.jpg

roh svařovaný TIGem, návar jeklu rutilkou , jako čep použitý střed k jízdnímu kolu, zespodu TIGem zhora zatažený mosazí

detail práce rutilovou elektrodou

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010009.jpg

detail petlice TIGem bez přidaného materiálu  - proud cca 100 A DC bez pulzace

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010010.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010011.jpg

detail rohového spoje TIGem s přidáním materiálu

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010012.jpg

detail práce s mosazí - použit hořák PB-kyslík

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/652_p1010013.jpg

Obrázky jsem hodně zmenšil, tak snad na nich bude něco vidět. Omlouvám se za délku ale když už někomu radím tak si myslím , že bych se měl opřít o výsledky.

Editoval Marten264 (30-11-2008 08:35:41)


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#13 25-11-2008 14:26:46

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Andre: Pozeral som ten premag, prvý raz o tom počujem..hmm, čiže neviem ti poradiť ohladom toho premagu.
Ale kutilstvo, z vlastných skúsenosti hovorím, okolo domu je najlepší nejaký invertor 130A, malý lahký na ktorý ti pobeží aj na 25m prdlžovák, aj tak s ním budeš zvárať len max 100A, invertor=MMA, obalená elektróda cenovo dostupná,nič iné k tomu nepotrebuješ, elektróda+zváračka+kukla, ja nemám samostmievaciu kulku, lebo zváračku použijem raz za mesiac.Ale s invertorom zabudni na zváranie tenkých plechov pod 1,5mm, či že autoklampiarstvo skončilo...odporúčam ti KIT IN značku, český výrobok cenovo dostupný spolahlivý.

MAG: Zváranie v ochrannej atmosfére, pre kutila to znamená CO2, čo je dostupné a lacné. Zozváraš s nim "hoci čo" rýchlo sa dostaneš do cviku. Ale musíš zohnať flašu, musíš kúpiť drát, musíš mať redukčný ventil, špičky k horáku, náhradné kolieska do podávača + kuklu to je 5veci navyše oproti MMA invertoru. Zaberá to dosť miesta v garáži, neni natoľko mobilné ako invertor,niekde vyššie ako 2m sa s ním ťažko dostaneš. O TIG-u sa radšej nerozprávajme smile
Ja by som ti odporučil nejaky POWERMAT, alebo iskravar, mám známeho čo má ten power mat a už mu dlho funguje"len raz som ho opravoval"


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#14 25-11-2008 15:08:16

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

arno:
Nevieš či PowerMat ma medene vinutie???
Ja by som sa do svojeho pozrel,keby na tom neboli plomby sad .
Čo som čital,tak je to slovinsky stroj ako aj iskravar.

Offline

 

#15 25-11-2008 15:10:47

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Ja čo som opravoval tak sekundár a tlmivku má medené, zdalo sa mi to tenké, len okolo 3mm, ale to nevadí


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#16 25-11-2008 16:45:43

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

admin napsal(a):

Marten264 napsal(a):

Speciální článek o TIGu připravuje admin a upsal svoji duši ďáblu když to do vánoc nestihne zveřejnit  roll

Ach jo...

big_smile na ten clanek jsem taky zvedav


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#17 25-11-2008 17:16:13

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

all : ak som spravne pochopil a MMA=invertor=elektrodova zvaracka, tak o tom sa ani nebavme, mam take nieco, sice iba nieco lacne z baumaxu a kym som sa s tym naucil ako tak zvarat som vypalil viac dier ako zaplatal smile)) na moje potreby je to ale nepostacujuce...takze aby som to upresnil...90 percent mojich prac bude karosarcina a zvysok tak pozvarat babke "sto rocne" ploty na dome
takze zatial som vydedukoval, ze potrebujem CO2=MAG (aj MIG???)

m.evil: a smiem sa spytat na ake ucely tebe sluzi ta 140A ? ake materialy si s tym uz zvaral a hlavne by ma zaujimal kolko to vyslo priblizne zo vsetkym prislusenstvom co k tomu potrebujem a vymenovat co bolo potrebne k tomu dokupit? inak cena je velmi lakava teda...

marten 264: no stroj cisto na 400 V urcite nechcem, lebo take nemam, skor mi ide o to, ze to budem pouzivat u seba v garazi na 230 V, ale u babky by zase poistky nezvladali zvaracku na 230 V(mam vyskusane) preto sa pytam na taku co sa da prepnut na 400 V (taku zastrcku ma zase ona k dispozicii)
inak mas velmi pekne zvary(pre mna laika) smile chvalim...a co to znamena ta metoda TIG?

arno: taketo vysvetlenie som ocakaval...dakujem pekne smile
takze MMA skrtame, o to nemam ani najmensi zaujem
a mozme sa teda bavit rovno o tych MAG veciach: v garazi sa miesto najde, tie veci co treba dokupit mi boli jasne, len som teda nevedel co vsetk okonkretne potrebujem
inak to co mi ponukali v obchode bol tento model  http://www.zvaros.sk/index.php?menu=8&a … ;itemid=41 a z ponuky etp -  Compact 154 MINI a z ponuky formica - ForMIG 169  (resp. vyzorovo sa to podobalo presne na tieto modely, ci sedi aj znacka to si uz nepametam)

ten iskravar pozeram, len v nejakej teme som nasiel ze vsetko sa riesi postou co ma trochu odradza, som clovek co riesi rad veci "z oci do oci" teda co sa jedna veci ako nakup a reklamacie
etp sa mi paci ze to mam rovno v BA, ale ceny su pre mna dost mimo
formica netusim ake ma ceny kedze ich tam nevidim, ale nebol by problem sa previest autom do nitry


z tohto linku powermat by ste mi odporucili ktoru zvaracku? cisto orientacne aby som vedel po akych parametroch pozerat http://www.zvaracky.eu/p_zvaracky.html

Editoval Andre (25-11-2008 17:18:17)


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#18 25-11-2008 17:36:13

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Jo, jo tak ještě naposledy, pak Tě opustím , neboť na oblast MIG, MAG nejsem odborník.

MIG- metal inert gas
MAG - metal active gas
TIG = WIG - Wolfram inert gas (angl. tungsten = wolfram)

první dvě metody jsou shodné použitím svařovacího stroje, liší se pouze typ použitého plynu a to dle svařovaného materiálu a samozřejmě typ drátu.

Tak hodně štěstí při výběru stroje.


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#19 25-11-2008 17:40:25

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

takze co pozeram, tak metoda TIG je tiez vlastne elekroda, ale na hlinik, nerez a podobne ak som spravne pochopil


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#20 25-11-2008 17:42:25

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

marten264: kazdopadne ti dakujem za poskytnute rady a cas straveni s mojim problemom smile


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#21 25-11-2008 18:02:37

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Hele killer, neprovokuj smile

Marten264: ty obrázky jsou dost dobrý. Ještě bys nám mohl napsat co používáš - jakou svářečku a hořák. Jestli je to dotyk, nebo HF. Možná už jsi to na fórum někde psal, ale chtělo by to ještě zopáknout v souvislosti s těmi obrázky svarů.

Andre: o tom co je MIG a MAG si můžeš přečíst tady: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2007101501. A o tom co je TIG si taky budeš moct přečíst. Do Vánoc. Pro některé jedince bych rád zdůraznil, že do LETOŠNÍCH Vánoc...

Offline

 

#22 25-11-2008 18:04:03

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Formica je tiež na cenách ako ETP, firma Weldimpex v BA ich zastupuje, je to nedaleko Polusu, pri plavárni. (viem to lebo moj sused je majiteľ Formici)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#23 25-11-2008 18:26:38

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

admin: dakuejm za clanok smile zas som mudrejsi
arno: ok, dik...bohuzial su to pre mna dost vysoke ceny ked k tomu este priratam prislusenstvo

no a po dnesnom dni mam teda jasno co priblizne hladat aspon (necakal som to, fakt super forum smile)
a budem viac-menej pozerat po znackach a ich produktoch zvaracie poloautomaty MIG/MAG:
powermat, etp, formica, premag, iskravar
kazda ma nejake vyhody aj nevyhody, tak to skusim nejak prestudovat a zuzovat vyber, takze ak mate k hocicomu kladne ci zaporne informacie sem s nimi, popripade mozte doplnit zoznam firiem

Editoval Andre (25-11-2008 18:28:59)


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

#24 25-11-2008 18:39:07

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

Andre:
Tak,že zváračku som nekupil zo stránky zvaracky.eu
Ta moja  ani na tej stránke neni.
PowerMat si môžeš kupiť aj od nich ale ceny maju dosť divoke.
Keď,že si z BA  a ja z druheho konca republiky,tak tu neni čo riešiť.
Predajňa odkial som to kupoval v tvojom prípade nepripadá do úvahy(priamy kontakt z predavajúcim).
Jedine ,že ti to pošle kurierom.
Kompletna cena vrátane plnej fľaše CO2 + drôty 0,6 a 0,8 (2 kotuče drôtu 5Kg jeden) bola 12 000 Sk
Fľaša stoji 1500Sk plna.
Ak by si sa náhodou rozhodol pre tu pobočku zo stránky zváracky.eu naodporúčam ti tu slavnu zváračku  S-MIG 180 EUROTEC ktoru teraz ponukaju.
Neni to PowerMat a je to šmejd!!!.
Blišie info o tej mojej maš tu: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=813
Inak vyváral som z tym karosériu  uchytenie ramena na aute smile .
115A 0,6 mm drôt a šlo to perfektne.
Neviem či si bol niekedy u nás na východe,ale ceny mate oproti nám nehorazne.
Ak by si mal viac otázok som na ICQ    282569402

Offline

 

#25 25-11-2008 19:04:34

Andre
Člen
Registrovaný: 25-11-2008
Příspěvky: 18

Re: kupa zvaracky( rady a vysvetlenie amaterovi)

m.evil
tak to je super cena za komplet....sa mi to zda az nemozne hehe

vies mi dat nejaky konktakt na toho predajcu kde si to kupoval, aby som si zistil ako by to bolo s dopravou do Ba, popripade so servisom v pripade poruchy?
a co spominas na tom linku nejaky problem s podavacom, vies mi objasnit co tym myslis? dik
no najdalej na vychod som bol v Roznave na chvilku, ale rozdiel cien poznam od rozpravania kamaratov co mam z vychodu
inak co spominas zváračku  S-MIG 180 EUROTEC , tak ju nevidim nejak...je tam 185, tu mas na mysli?

a co vravia ostatni na zvaracku co pouziva m.evil? cenovo je to super ponuka zatial


Favorit Cult: moja strata financii a casu

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče