SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-12-2013 21:36:32

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Cebora 37-problém s funkčností

Zdravím všechny,

dnes jsme dovezly nově koupenou starší řezačku Cebora 37 koupenou z aukra..u prodejce..bazaru..nebylo možné vyzkoušet takže jsme museli skoušet až po dovozu..ale zjistily jsme že:

- po připojení a seřízení tlaku vzduchu řezala pouze po prvním držení..jakmile jsem pustil tlačítko tak přestala řezat a jakmile jsem chtěl znova řezat nic se nedělo pouze pořád foukalo chlazení což si nejsem jistý zda-li by také nemělo vypnout jakmile pustím tlačítko..když jsme stroj vypnuli..zase poté řezal ale pouze po prvním stisknutí..poté zase pouze posštěl vzduch ale nic jiného..

- po cca 20 vyzkoušeních a prostudování všeho možného jestli neděláme něco špatně ji pouze chladí po stisknutí vzduchem a nic jiného..

- další pozdatek-stroj mi dovezl kolega a zdá se-mi, že na ,,řezací pistoli" je drátek navíc, který jsem nikde na jiné řezačce nezaregistroval a napovídá tomu i to, že stroj byl v servise před prodejem a bylo zde měněno údajně: celý kabel, kontrola ss okruhu, kontrola tlaku, seřízení vypínače..

Offline

 

#2 13-12-2013 22:01:34

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Jedná se o hoby plazmu s pneumatickým zapálením pilotního oblouku. Princip činnosti je tento: Pokud nefouká vzduch je elektroda a hubice zkratovaná - vzájemně se dotýkají. Po stisknutí tlačítka pustíte do hořáku proud a vzduch. Tlak vzduchu zatlačí na elektrodu , která odskočí od hubice / je totiž posuvně uložena v hlavě hořáku/, tím vznikne výboj a zapálí se pilotní oblouk a můžete řezat. Po skončení  /vypnutí tlač. hoř./ přestane jít proud , oblouk zhasne, ale vzduch ještě cca 30. s. až 1. min. fouká a chladí řezací hlavu hlavu. Po tuto dobu nelze zapálit oblouk. Musíte počkat až vzduch přestane fučet, pak je plazma teprve připravena k dalšímu zapálení.Nejedná se tedy o poruchu, ale o principielní záležitost. Ten drát navíc je právě napájení pilotního oblouku.

Offline

 

#3 14-12-2013 01:36:31

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Cebora 37-problém s funkčností

AHoj, chtěl bych si podobnou plazmu koupit. Jak velký kompresor k ní je potřeba? Stačí malý Einhell s 50l vzdušníkem?


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#4 14-12-2013 02:12:43

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Na pálení potřebuji 0,4MPA .Potom je to o zručnosti. Já mám kompresor z LIAZU ,a ten stačí.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#5 14-12-2013 07:03:06

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Nestzačí. Pokud chcete normálně solidně pálit, tak je potřeba kompresor který dá 10 atm a na sání má výkon 300l/min. Na velikosti nádoby tolik nezáleží, 50l by mohlo stačit. Při delším pálení bude mít i tento kompresor toho plné zuby. Důležitá je i čistota použitého vzduchu. Provozní tlak při řezání je cca 4,5 atm, pokud se neřeže nastavuje se na cca 5 atm. To je podobné u všech plazem.

Offline

 

#6 14-12-2013 11:10:46

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

ZDENÁL napsal(a):

Jedná se o hoby plazmu s pneumatickým zapálením pilotního oblouku. Princip činnosti je tento: Pokud nefouká vzduch je elektroda a hubice zkratovaná - vzájemně se dotýkají. Po stisknutí tlačítka pustíte do hořáku proud a vzduch. Tlak vzduchu zatlačí na elektrodu , která odskočí od hubice / je totiž posuvně uložena v hlavě hořáku/, tím vznikne výboj a zapálí se pilotní oblouk a můžete řezat. Po skončení  /vypnutí tlač. hoř./ přestane jít proud , oblouk zhasne, ale vzduch ještě cca 30. s. až 1. min. fouká a chladí řezací hlavu hlavu. Po tuto dobu nelze zapálit oblouk. Musíte počkat až vzduch přestane fučet, pak je plazma teprve připravena k dalšímu zapálení.Nejedná se tedy o poruchu, ale o principielní záležitost. Ten drát navíc je právě napájení pilotního oblouku.

Aha, děkuji za info, je vidět, že víte o těchto věcičkách hodně..mám ještě pár dotazů jestli by jste mi mohli poradit..jde upravit aby další zapálení mohlo proběhnout dříve než po té cca minutě foukání jelikož já mám v plánu řezat tenké plechy..cca 1mm a nějaké vzory do nich a je opravdu špatné, když musím po cca 1cm řezu na délku zase čekat když si chci pouze hořák posunout bez pálení o 2 cm dál..jestli mi rozumíte jak to myslím..a také jsem myslel..(vím že je to asi hloupost) ale že takováto mašinka pokud stojí nová cca 35 tis tak bude kvalitní a ne hoby stroj a že bude moct pálit jakoby pořád takovouto tlušťku (1MM) materiálu..a ještě něco..dle čeho se řídí síla jakoby toho oblouku..je jiná pokud řežu 1mm a jiná pokud řežu 5mm nebo se to ničím neřídí pokud to u ní nejde nastavit?   Děkuji :-)

Offline

 

#7 14-12-2013 16:53:08

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Cebory jsou kvalitní a to zejména plazmy. /Alespon tomu tak bylo za mých mladých let. /Toto je ten nejslabší možný stroj a proto nechápu tu cenu. Tím, že nemá žádnou regulaci jede pořád na max. výkon a vy pouze rychlostí posuvu hořáku regulujete sílu řezaného materiálu. Dle zatěžovatele takto pálí cca 3 minuty a pak musí 7 minut chladit. V tomto režimu vydrží jet trvale. Zapalování nijak upravit nelze - je to základní konstrukční vlastností mající dopad nejen na zařízení samotné, ale i na typ hořáku. Pro váš účel je vhodné pouze vysokofrekvenční HF zapalování používané na profi strojích.

Offline

 

#8 15-12-2013 21:53:44

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Zlata cinska plazma CUT60 ....


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#9 16-12-2013 12:35:40

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Ano, ale jen do chvíle než se pokazí.Nutno mít zajištěn řádný servis, jedná se totiž o invertor a opravy jsou mnohem náročnější než u Cebory.

Offline

 

#10 16-12-2013 18:00:37

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

ZDENÁL napsal(a):

Ano, ale jen do chvíle než se pokazí.Nutno mít zajištěn řádný servis, jedná se totiž o invertor a opravy jsou mnohem náročnější než u Cebory.

Zdravím Vás, prosím tedy o radu, zda-li by jste mi nemohli navrhnout stroje, se kterými máte zkušenosti ale poprosím pouze o stroje, které jsou cenově dostupnější pro hobby i když se jedná o čínské stroje tak takové, které by mohl fungovat tak jak mají a přitom samosebou se špičkami a spotřebním materiálem počítám, potřeboval bych aby byli chlazené vzduchem a ne argonem a jak jste mi radil tak asi stroj s HF zapalováním..již sem se díval po různých ale nevím, které stojí zato a které ne..raději si nechám poradit..děkuji..

Offline

 

#11 16-12-2013 18:22:56

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Tak za rozdíl ceny si koupim ty čínsky plazmy 3 big_smile Má to HF zapaluje hned,lehčí atd... a hlavne žádný procesor jako plazma Telwin kde umrela deska řízení a český servis katastrofa, italové odkázali na český servis atd.. atd.. nekonečný příbeh .. tak darovala orgáný jiným udělátkum big_smile
Jinak Cut60 mám už 5 let a maká bez problému až na hadici.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#12 16-12-2013 20:06:39

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Juggernault napsal(a):

Tak za rozdíl ceny si koupim ty čínsky plazmy 3 big_smile Má to HF zapaluje hned,lehčí atd... a hlavne žádný procesor jako plazma Telwin kde umrela deska řízení a český servis katastrofa, italové odkázali na český servis atd.. atd.. nekonečný příbeh .. tak darovala orgáný jiným udělátkum big_smile
Jinak Cut60 mám už 5 let a maká bez problému až na hadici.

Mohli by jste mě prosím poslat odkazy jaký přesně kdo máte jestli jste s nima spokojeni..jelikož sem hledal cut 60 a našel jsem různý čínský značky atd..i na aukru jich je víc druhů a taky prosím popřípadě od koho jste nejvíce spokojeni se servisem, díly(špičky, odlučovače atd..) Děkuji

Offline

 

#13 16-12-2013 22:24:55

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Cebora 37-problém s funkčností

To bude horší ..
Osobně bych řekl že to bude všechno stejný ... možná čím novějíší tím lepší ...  ale je možný že se liší jen kastlík a vnitřek bouchají pořád stejnej big_smile

Hadici mám > http://www.aliexpress.com/item/AG60-SG5 … 19225.html celkem levný díly pokud se vemou ve větším a malej hořák tak se stím dá dostat skoro všude.
Akorát na těch 60A už nic moc... při 50A to vydrží celkem dlouho .
Cut 60 asi ten nejstarší typ http://chanrongweld.en.made-in-china.co … ut-60.html  jiná barva ale stejný provedení.

Mám plasmu Powwel 130P ... řídicí deska jak z číny , žádnej CPU , 2xIGBT modul výkonovej made in Japan ,veeeliký žebra na chlazení.
Opravitelnost možná pro kde koho ale ne když je tam 148mi nohej brouk co ma hlasit chybu , nehlasí a stejně to nic nedělá big_smile

Editoval Juggernault (16-12-2013 22:25:25)


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#14 17-12-2013 09:45:38

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Juggernault napsal(a):

To bude horší ..
Osobně bych řekl že to bude všechno stejný ... možná čím novějíší tím lepší ...  ale je možný že se liší jen kastlík a vnitřek bouchají pořád stejnej big_smile

Hadici mám > http://www.aliexpress.com/item/AG60-SG5 … 19225.html celkem levný díly pokud se vemou ve větším a malej hořák tak se stím dá dostat skoro všude.
Akorát na těch 60A už nic moc... při 50A to vydrží celkem dlouho .
Cut 60 asi ten nejstarší typ http://chanrongweld.en.made-in-china.co … ut-60.html  jiná barva ale stejný provedení.

Mám plasmu Powwel 130P ... řídicí deska jak z číny , žádnej CPU , 2xIGBT modul výkonovej made in Japan ,veeeliký žebra na chlazení.
Opravitelnost možná pro kde koho ale ne když je tam 148mi nohej brouk co ma hlasit chybu , nehlasí a stejně to nic nedělá big_smile

Cut 60 sem našel jen hodně málo..samý 40 nebo 70 nebo 100..nevím kde dál hledat..prolezl jsem snad všechno..nevíte kde by se dala ta Vaše cut 60 u nás nebo v polsku nebo tady po okolí sehnat? Nejraději bych u nás jelikož je to potom lepší se servisem a vším jak mě bylo poraděno..

Já sem našel jen tohle:

http://aukro.cz/plazmova-rezacka-pila-p … 01199.html

http://www.svartop.cz/svareci-technika/ … phoenix-40

od toho druhýho odkazu jsou tam potom jenom kombinovaný stroje což si myslím že není úplně dobrá volba..?

Jednoduše..koupil bych něco, co bude 10-15 tisíc a aby to asi bylo kontaktní HF zapalování jak jsem asi pochopil aby to řezalo hned jakmile dám pistoli k dalšímu kusu který chci uříznout..budu řezat převážně obrazce v materiálu cca 1-2mm ocel..samosebou bych byl rád kdyby nebyl na druhé straně žádný nebo minimální okuj který bych musel obrušovat..nechám si poradit..pokud mi bude stačit stroj nejaký 40-50 s kvalitnějším hořákem tak jej vemu ale potřebuji, aby práce šla jak se říká ,,od ruky" a ne se zdržovat ofukem po každém řezu jelikož uříznu třeba 1cm, přenastavím, uříznu 2cm, přenastavím uříznu 5cm(délky materiálu) a nakreslím si další obrazec který potřebuji atd..když moc tak denně hodinu až 2..
Samosebou k tomu při nákupu ihned koupím i špičky atd. který si taky nechám doporučit a poradit..nevím jak často se mění, jaká je údržba..jestli jak u CO2 svářečky - očistit špičku, nasprejovat a jede se dál a sem tam se vymění špička pro vedení drátu...abych více neměnil a neměl stroj někde na opravě než v práci..

Kdyby to bylo možné takto mi poradit budu velice rád..potřebuji to ve středu někde objednat nebo vyzvednout abych mohl přes svátky udělat co mám již dopředu naplánováno..díky moc.

Offline

 

#15 17-12-2013 09:52:52

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Najděte si ve svém okolí firmu CHobola.

Offline

 

#16 17-12-2013 10:15:44

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

ZDENÁL napsal(a):

Najděte si ve svém okolí firmu CHobola.

Ok, děkuji, skusím..díval jsem se že mají něco v nabídce..zavolám a uvidím co mi řeknou..děkuji..

Offline

 

#17 17-12-2013 12:00:02

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Cebora 37-problém s funkčností

ta 3fazova plazma ma celkem příznivou cenu bral bych ji.. servis by nemel byt problem.. dostupnost dilu je..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#18 17-12-2013 12:31:14

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Jak říkal kutil Tim "chce to větší výkon" tak bych klidně šel i do 100A pokud bude za dobrý peníze. Ja osobně jsem kupoval na ebay.de ... pak už jen CNC big_smile
Na 50A to 2mm plech bude rezat jak papír, okuje stačí urazit nějakým kusem jinýho plechu.
CUT60 první co jsem našel
http://www.ebay.de/itm/FULLEX-CUT-60-Pl … 25805a8a8d
určite tam bude i levnejíší nebo nová v aukci ... jen to není hned big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#19 17-12-2013 13:49:03

pitstar
Člen
Registrovaný: 13-12-2013
Příspěvky: 7

Re: Cebora 37-problém s funkčností

Ok, děkuji za rady..mluvil jsem s těma chlapíkama z brna co mají provozovny různě po ČR a jsou ochotní a zítra se mám stavit vyzkoušet více druhů, že to pro ně není problém takže se tam stavím a uvidím co a jak bude vypadat..takový přístup je super..!

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče