SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-01-2014 11:01:50

Mobu
Člen
Registrovaný: 16-01-2014
Příspěvky: 2

svařování termočlánků

Prosím o radu experty svářeče :-) Jsem v oboru laik (naprostý!) a sháním svářečku termočlánků - nikoli přivařovačku. Potřebuji na dvou termočlánkových drátech (platina/rhodium - platina, 0,5 mm průměr) vytvořit stavený měřící spoj ve tvaru kuličky. Co jsem byla schopná zjistit je, že jde o svar konců drátů střídavým obloukovým výbojem v grafitovém prostředí, zatímco opačné konce jsou uchyceny ve zdířce s nulovým potenciálem. Při pátrání po konkrétní svářečce v internetových obchodech jsem nebyla úspěšná (a když, tak cena přesahovala mé možnosti). Chtěla bych poprosit o radu, kde svářečku hledat, příp. jaký druh svářečky by měl stejný efekt.

Offline

 

#2 16-01-2014 12:14:46

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: svařování termočlánků

Já svařoval kamarádovi nějaký termočlanek do starého plynového kotle kde praskla kulička na konci TIGem .
Kupodivu to prý fungovalo .
Neni jednodušší koupit hotové termočlanky ?


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#3 16-01-2014 12:53:41

hrmil
Člen
Registrovaný: 07-01-2013
Příspěvky: 276

Re: svařování termočlánků

Nešlo by to zvariť uhlíkovou elektródou?Kedysi som takto zváral odporové drôty ktoré sa nedali cínovať.Použil som na to transformátor 24 V tuším to bol oddelovací trafák výkon odhadujem tak 200 W.Elektróda sa v primitívnom držiaku asi zo silónu pritkla o koniec drôtov a na konci sa vytvorila gulička.Je treba použiť ochranné okuliare,stačia na to okuliare na zváranie plameňom.Čas dotyku musí byť krátky,treba vyskúšať.Určite tak zvaríte tie PtRhPt,len či to bude mať vlastnosti termočlánku po zvarení,tak to neviem.

Offline

 

#4 16-01-2014 13:37:32

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: svařování termočlánků

Myslím, že vynaložené úsilí na výrobu termočlánků při stavu, že trh je stávajícími výrobci plně pokryt mi připadá neefektivní. Navíc některé postupy jsou patentově chráněné a i když si s tím ve zdejších krajích nikdo moc násilí nedělá tak přesto mohou přijít i problémy tohoto rázu. Navíc se musí termočlánky při výrobě kalibrovat a to vůbec není jednoduchá záležitost. Víc třeba tady http://www.mmspektrum.com/clanek/vyroba … lanku.html   .

Offline

 

#5 16-01-2014 20:21:29

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: svařování termočlánků

Mobu napsal(a):

Při pátrání po konkrétní svářečce v internetových obchodech jsem nebyla úspěšná .

lol lol

jirkati: dík za zajímavý odkaz smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#6 16-01-2014 21:37:17

Mobu
Člen
Registrovaný: 16-01-2014
Příspěvky: 2

Re: svařování termočlánků

No, kdybych potřebovala tak pět, deset termočlánků, tak si je přirozeně koupím hotové, ale pracujeme s větším množstvím tč (pro vlastní potřebu a kalibrujeme si je interně) a nakupujeme celé cívky, proto jsem pokládala za efektivnější/levnější zakoupit svářečku vlastní (prozatím používáme prapodivný nástroj zděděný po předcích:-)) Píšu sem právě proto, že nevím kde a co přesně hledat. Za rady děkuji.

Offline

 

#7 16-01-2014 23:11:45

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: svařování termočlánků

hmm, slabé drátky a žiletky jsme svařovali mikroplasmou, tohle se k nám ještě nedostalo, nešlo by to s tímhle?

Offline

 

#8 17-01-2014 07:44:19

hrmil
Člen
Registrovaný: 07-01-2013
Příspěvky: 276

Re: svařování termočlánků

Mobu napsal(a):

No, kdybych potřebovala tak pět, deset termočlánků, tak si je přirozeně koupím hotové, ale pracujeme s větším množstvím tč (pro vlastní potřebu a kalibrujeme si je interně) a nakupujeme celé cívky, proto jsem pokládala za efektivnější/levnější zakoupit svářečku vlastní (prozatím používáme prapodivný nástroj zděděný po předcích:-)) Píšu sem právě proto, že nevím kde a co přesně hledat. Za rady děkuji.

Je možné sem dať foto toho prapodivného nástroja?Ak to nie je tajné.

Offline

 

#9 21-01-2014 23:02:11

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: svařování termočlánků

Samozřejmě, že jde o to, kde chcete termořlánky používat, ale toto se dělalo tak, že se vzal nějaký zdoj, může být i svářečka, ovšem s nastaveným hodně malým proudem, na každý konec se dal jeden kus drátu z budoucího termočlánku a drátky se o sebe škrtlo, čímž se na konci vytvořila ona kulička, která tam je pro teplotní stálost.


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče