SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-03-2014 06:40:03

vlan
Člen
Registrovaný: 08-03-2013
Příspěvky: 13

řezák se čtyřmi trubkami pro přívod plynů

ahoj, potřeboval bych poradit, zda někdo nemáte zkušenost, nebo netušíte kde by se dal sehnat řezák, který má pro přídavný kyslík dvě trubičky( používal se prý dříve v hutích či ocelárnách na dělení silných materiálů). nemohu nikde najít ani obrázek ani zmínku. děkuji :-)

Offline

 

#2 26-03-2014 20:29:17

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: řezák se čtyřmi trubkami pro přívod plynů

určitě firma Messer má vyvinutý systém, kromě řezacího kyslíku se do plamene čtvrtou trubkou přidávají drobné Al piliny, řeže to i litinu a Al řádově desítky mm. V ruce jsem to neměl viděl jsem to na youtube.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 27-03-2014 23:40:23

vlan
Člen
Registrovaný: 08-03-2013
Příspěvky: 13

Re: řezák se čtyřmi trubkami pro přívod plynů

jj o něčem podobném jsem slyšel ale předpokládám že to bude drahý jak prase. tohle co mám na mysli vyráběla chotěboř asi....

Offline

 

#4 28-03-2014 00:49:17

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: řezák se čtyřmi trubkami pro přívod plynů

bourač napsal(a):

určitě firma Messer má vyvinutý systém, kromě řezacího kyslíku se do plamene čtvrtou trubkou přidávají drobné Al piliny, řeže to i litinu a Al řádově desítky mm. V ruce jsem to neměl viděl jsem to na youtube.

A to je naše štěstí. Kdoví, co by se Ti podařilo zbourat. S tím hliníkem by Ti to řezalo i beton.Nevím, jestli bych měl ještě kam chodit do práce. big_smile big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#5 31-03-2014 18:17:43

koník
Člen
Místo: Velvary
Registrovaný: 05-01-2009
Příspěvky: 63

Re: řezák se čtyřmi trubkami pro přívod plynů

...je to něco na způsob kyslíkového kopí?...


...kovář zdraví pány svářeče...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče