SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-05-2014 18:11:15

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jako reakci na neustálé napadání třebíčských přístrojů Omicron a KITin uživatelem "evik" zakládám toto vlákno a věřím, že "evik" konečně využije tohoto prostoru a uvede jednou pro vždy fakta, která nás přesvědčí o tom, že tyto dvě značky nejsou vhodné pro DOMÁCÍ svařování. Téměř v každé diskuzi, kde se tazatel ptal na tyto dvě značky, se mu dostalo ironické odpovědi bez jediného argumentu. Snad budou díky tomuto vláknu další tazatelé ušetřeni odpovědí s nulovou informační hodnotou a fórum bude plnit svou funkci.
Samozřejmě zde hodnocení třebíčských přístrojů mohou uvádět i ostatní...
Evikovi předem děkuji za fakta.

Editoval LFT (17-05-2014 18:12:13)

Offline

 

#2 17-05-2014 18:28:01

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Nie že by som sa chcel niekoho zastávať, ale obaja český výrobcovia dosť podvádzali , bola tu rozsiahla "vojna" a vyjadroval sa aj niekto kompetentný z Omicronu...

Napíšem to asi takto, nato aby človek využil plný výkon invertorových zváračiek GAMASTAR potrebuje istenie 25A pri 230V , čo doma nikto nemá

Offline

 

#3 17-05-2014 20:28:58

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

evik to pise zo svojho pohladu...zvara profesionalne a keby mala pouzivat spominane stroje tak by uz asi davno skoncila na psychiatrii,osobne mam 205ku a absolutna spokojnost

Offline

 

#4 17-05-2014 20:31:55

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Dovolil jsem si přeložit svůj příspěvek z vlákna už. Maajo

Zrovna mně tohle forum nakoplo ke koupi MigMag multifunkční Alfy a mohu potvrdit z naší zkušenosti,
že MMA je super (zkoušeno v provozu 2 roky) no po odladění 2 závad i Mag vaří nádherně .
Takže za mě Třebíč ANO .     smile

Pro zajímavost pokud mohu srovnat a hlavně náš svářeč s klasikou OMI 205, tak invertor je oproti klasice (odbočkový stroj) úplně jinde a to ve všech směrech od A do Z samozřejmě životnost neřešim a jak jsem zjistil z vlastní zkušenosti i ten čínskotřebíčskej ,,zázrak,,  smile se dá levně a rychle opravit, což hoby uživatele zas tak neomezí .


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#5 17-05-2014 20:41:09

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

milosak:Alfa to jsou Okříšky ne Třebíč(ale je to kousek) wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#6 17-05-2014 20:49:06

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Lades:
Evik je má určitě naházený do jednoho pytle  smile
a já bydlim 20 kiláků od Prahy , takže mám za to že všichni 3 ,,viníci,, jsou z Třebíče   big_smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#7 17-05-2014 22:03:32

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Chcel by som sa tu zastat slecny Evik s jej nazormi na "Trebicske zazraky". Zase som sa tu zacital na niekolko hodin a "objavil" som toto: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 49&p=1 Pan Damos nejake tie zazraky otvoril a komentoval... No vsak si to znova vsetci precitajme..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#8 17-05-2014 23:04:54

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jedná se o rozbor pouze jednoho stroje. Chybí měření,  které potvrdí nebo vyvrátí deklarované parametry. Je to hodně málo k tomu, aby se dalo paušálně prohlásit,  že všechno z Třebíče nestojí za nic. Rozeberte Fronius nebo jiný stroj za 3-násobnou hodnotu Třebíče.   Proveďte zátěžové zkoušky, měření parametrů a pak řekněte, jestli má pro domácího kutila význam investovat 3x tolik,  co za KITin nebo Gamu. Ten příspěvek znám a líbí se mi. Víc takových...

Offline

 

#9 17-05-2014 23:46:51

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Konkrétně Fronius : máme malý invertor maká skoro každý den po stavbách i na dílně 7 let a závady = 0

Ve vedlejší vesnici konkureční zámečnictví ho mají shodou okolností taky a nedají na něj dopustit , na montáže MMA je
zatim to nejlepší co jsme kdy měli, v polohách, na dlouhym kabelu  .

Po revoluci jsme zkoušeli třeba invertor  Castolin  za dvojnásobno cenu než ho svářeč strhnul ze štaflí .

Až odejde koupim ho druhý den znova  smile  smekám před ním .......

Tyhle mašinky myslím netřeba testovat, ale ty nejsou pro hobby bastlení , profi stroje tady většinou nikoho nezajímají.
Většina lidí se zde pídí, jak pořídit za méně peněz něco co vydrží 3, 4 roky a déle relativně bez závad a v rámci
občasného (ne každodeního) používání.

Editoval milosak (17-05-2014 23:54:26)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#10 18-05-2014 00:14:47

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Panstvo chcete usetrit na hobby strojoch a pritom kupujete cinske stroje s ceskou nalepkou,ktora robi cenu,ze cesky vyrobok a staci otvorit  bazos alebo internet  a take iste invertory bez nalepky sa daju kupit ovela lacnejsie len nebudu mat tu ,,nalepku" ked uz sa ohanate tou cenou ,ze na hobby pouzitie smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#11 18-05-2014 00:37:36

honzav
Člen
Registrovaný: 07-01-2010
Příspěvky: 33

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Ahoj,

bohužel se musím zastat Evika, jsem klasický amatérský lepič který svářečku vytáhne 5 za rok. Když jsem začal stavět barák, koupil jsem si českou na zdejším fóru doporučovanou svářečku se kterou jsem byl celkem spokojený, protože jsem s ničím jiným nevařil, ale díky našim vyvoleným spoluobčanům jsem o ní přišel. Pak jsem si z půjčovny půjčil jednu zahraniční červenou svářečku a zjistil jsem, že pro moje obě levé ruce je úplně o něčem jiném. Před nákupen vlastní nové svářečky jsem si vyzkoušel kde co a zjistil, že pro moje levé ruce funguje PIC. a Trans...... . To samé jsem zjistil i o kukle, když jsem si koupil Speed.... tak konečně na svár vidím.

To se samozřejmě netýká profíků který udělají perfektní svár s trafem i po slepu.

P.S. Evíka neznám a ani jsem ho nikdy neviděl

Ještě doplním, když jsem vybíral MIG/MAG postupoval jsem stejně (vyzkoušel jsem co se dalo) a českou žlutou svářečku jsem si koupit, takže nejsem asi proti českým svářečkám zaujatý.

Editoval honzav (18-05-2014 00:41:59)


SpeedGlas 9100x, TransPocket 1500, OMI 204

Offline

 

#12 18-05-2014 01:07:52

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Kamarád dělá "topeni-voda-plyn", už 6 let vaří KITinem (invertor, typ teď nevim) a nedá na něj dopustit. Pochopitelně vaření není každodenní činnost, ale když jsem viděl, v jakých podmínkách ten stroj pracuje, tak vůbec nemám obavy, že neobstojí v mé dílně. KITinu věřím a když mě zklame, mám 5 let záruku... Pro ty, co neustále operují Čínou: to čím teď píšete, na co se teď díváte, čím telefonujete, spousta komponent v autě, kterým denně jezdíte, prostě dnes je Asie všude kolem nás. V Třebíči jsem nikdy nebyl,  výrobu svářeček neviděl, takže musím věřit tomu,  co říká výrobce. Zatím jsem neviděl jediný důkaz tvrzení těch,  co se ohánějí tvrzením o Asii vs. Kuthreiber. A i kdyby se desky vyráběly v Číně, nechává mě to klidným. Pokud je dodržena kontrola jakosti a kvality, je vše OK. Viděl jste někdo na vlastní oči výrobní linku v Číně? Myslím, že by se tam mohlo učit mnoho "Českých" firem. Záleží na zadavateli výroby, na vývoji a podkladech pro výrobu. Čína není jen aušus, ale i využití vyspělých technologií. V Číně a v Asii si nechávají vyrábět komponenty i firmy, do kterých by to řekl málokdo.

Offline

 

#13 18-05-2014 01:24:09

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

LFT neviem ale nevidim dovod dat za ,,cesku,, zvaracku mig mag s cinskymi,, crevami" dajme tomu 600eur  ked  sa da taka ista cinska zvaracka s takymi istymi zvaracimi vlastnostami kupit za 400 eur !   a ak chce clovek kvalitu tak si zase priplati. zazraky z trebica nie su lepsie ako cinske! Sam si napisal,ze cina neni jen ausus smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#14 18-05-2014 07:06:16

Calvera
Člen
Registrovaný: 28-02-2007
Příspěvky: 61

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Zase se to zvrhlo v hádku zastánci/odpůrci Třebíče. Ach jo. Tak už někdo do hroma dejte LFT tip na "rovnaků mašinu" z Číny za polovinu ceny, ať se tu furt nedohadujeme o ho... sad

Offline

 

#15 18-05-2014 07:17:53

bandi-p
Člen
Registrovaný: 13-09-2012
Příspěvky: 15

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Joe66 napsal(a):

LFT neviem ale nevidim dovod dat za ,,cesku,, zvaracku mig mag s cinskymi,, crevami" dajme tomu 600eur  ked  sa da taka ista cinska zvaracka s takymi istymi zvaracimi vlastnostami kupit za 400 eur !   a ak chce clovek kvalitu tak si zase priplati. zazraky z trebica nie su lepsie ako cinske! Sam si napisal,ze cina neni jen ausus smile

Pravda, elektronike sa venujem popri praci uz 20 rokov. Musim napisat, elektronika sa momentalne robi v cine, tj suciastky sa osadzuju na dps priamo tam, maju aj svoj povod. Oskatulkovane je to uz potom tu. Cina ma proste nizke naklady na vyrobu. Kolko si priplatis tolko "kvality" dostanes.  V dnesnej dobe sa velmi o kvalite suciastok vlastne ani hovorit neda. Cinania fusuju kremik uz aj v amickych F-kach(stihackach)

Offline

 

#16 18-05-2014 07:35:43

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Calvera napsal(a):

Zase se to zvrhlo v hádku zastánci/odpůrci Třebíče. Ach jo. Tak už někdo do hroma dejte LFT tip na "rovnaků mašinu" z Číny za polovinu ceny, ať se tu furt nedohadujeme o ho... sad

No napriklad. A nech ma 5 rokov zaruku, nech ten u koho ju kupim, si ju pride osobne zobrat na reklamaciu a kde si objedname nahradne diely...Dalej nech je to 1-fazove, do 15kg bez cievky, cisto len MIG/MAG, nie 3 v 1...

Ja osobne nie som zastanca Trebica v tom zmysle, ze lepsie na svete nie je, to v ziadnom pripade, je to cesta mensieho zla, vzdy je to lepsie ako nejaky strojcek z bau marketov a pod. za 150euro na trubickovy drat 1kg.

Editoval Maajjo (18-05-2014 07:50:17)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#17 18-05-2014 08:02:49

Calvera
Člen
Registrovaný: 28-02-2007
Příspěvky: 61

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Maajjo: Však já to chápu, jak to myslíš. Akorát mi ta diskuze připomíná jeden rozhovor s kolegou, který se kdysi ubytovával na nějaké ubytovně a když mu vrátný řekl, nechte mi tu občanky, já si je zapíšu a jděte se ubytovat, tak mu kolega řekl, že mu ji jenom ukáže, že ze ZÁKONA ji nesmí dát z ruky. Tak jsem se kolegy zeptal, podle kterého zákona, ale on mlel furt dokola, že ze zákona. Víc mi nebyl schopný (nebo ochotný) odpovědět. A tahle diskuze mi připomíná to samé. Ty sis koupil po zralém uvážení něco a prezentoval jsi to tady, bo o daném typu tady nejsou skoro žádné informace. A podle prvních příspěvků jsi od toho taky nečekal zázraky. Bohužel od profíků se na tebe snesla vlna kritiky a úšklebků, že sis koupil předražený čínský šmejd, ale když chceš vědět, jakou teda za ty love alternativu, tak se to zvrhne v hádku zastánců a odpůrců Třebíčských, ale příklad žádný.
Já třeba doma bojuju s místem. Dílnu mám 5*3,6 a z toho mi ještě kus ukousl záchod. Takže když jsem dal pár skříní a poměrně velký ponk, tak musím sakra laborovat s místem, abych z toho neměl skladiště. Já bych na svařování TIGem (učím se) taky chtěl MA315 s přebytkem výkonu a na MIG WLSP 315, ale má to dvě malé vady. Jednak bych to nikdy nebyl schopný "ujistit", druhak kdybych to nastěhoval dovnitř, tak bych se na to mohl akorát tak dívat, bo by už nezbylo místo na prácu (MA315 jsem jednou viděl, bylo to velké jak já smile ).

Offline

 

#18 18-05-2014 08:42:04

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Ano, správně jste to pojmenovali. Od samého počátku jde jen o to, že když budu něco kritizovat, musím být schopen argumentovat. A to bohužel Evik nikdy nebyla. Nejsem ortodoxní zastánce Třebíče ale myslím si,  že v dané kategorii s nabízeným servisním zázemím, cenou a zárukami je pro mě, jako domácího svářeče dobrá volba. Já jsem své dotazy cílil na invertory KITin 150 a Gama 166. Stačilo místo narážek na Třebíč poradit něco vhodnějšího nebo se ne vyjadřovat. Fórum by pak bylo přehlednější a informačně přínosnější.

Offline

 

#19 18-05-2014 10:22:09

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Calvera napsal(a):

Maajjo: Však já to chápu, jak to myslíš. Akorát mi ta diskuze připomíná jeden rozhovor s kolegou, který se kdysi ubytovával na nějaké ubytovně a když mu vrátný řekl, nechte mi tu občanky, já si je zapíšu a jděte se ubytovat, tak mu kolega řekl, že mu ji jenom ukáže, že ze ZÁKONA ji nesmí dát z ruky. Tak jsem se kolegy zeptal, podle kterého zákona, ale on mlel furt dokola, že ze zákona. Víc mi nebyl schopný (nebo ochotný) odpovědět. A tahle diskuze mi připomíná to samé. Ty sis koupil po zralém uvážení něco a prezentoval jsi to tady, bo o daném typu tady nejsou skoro žádné informace. A podle prvních příspěvků jsi od toho taky nečekal zázraky. Bohužel od profíků se na tebe snesla vlna kritiky a úšklebků, že sis koupil předražený čínský šmejd, ale když chceš vědět, jakou teda za ty love alternativu, tak se to zvrhne v hádku zastánců a odpůrců Třebíčských, ale příklad žádný.
Já třeba doma bojuju s místem. Dílnu mám 5*3,6 a z toho mi ještě kus ukousl záchod. Takže když jsem dal pár skříní a poměrně velký ponk, tak musím sakra laborovat s místem, abych z toho neměl skladiště. Já bych na svařování TIGem (učím se) taky chtěl MA315 s přebytkem výkonu a na MIG WLSP 315, ale má to dvě malé vady. Jednak bych to nikdy nebyl schopný "ujistit", druhak kdybych to nastěhoval dovnitř, tak bych se na to mohl akorát tak dívat, bo by už nezbylo místo na prácu (MA315 jsem jednou viděl, bylo to velké jak já smile ).

Plne suhlasim. Mna nenastvalo, ze sa profik na mne zasmeje, ja mam humor rad...Kazdy nech ma svoj vlastny nazor, nikto ho nikomu nemoze odopierat! Kritika tychto strojov je plne na mieste, aj mne to pride za tie pezniaze trosku malo, ale je tu aj stranka dielov a servisu a pod. Ale myslim, ze robit kritiku sa da aj s rozumom, napr. ako pises ty. V kazdom pripade, to nie su az tak strasne zlozite stroje, popride spravime upgrade, ked bude treba :-)

Ja mam tiez problem aj s miestom aj s mobilitou, len to bol dovod, preco som isiel do hmotnostne lahsej a rozmerovo mensej varianty a nie do 3-fazovej odbocky, ktora ma 70kg bez cievky a flase. Tu by som si len tak nedal na pleco a nevysiel s nou, v pripade potreby, schody z pivnice na dvor :-)

Editoval Maajjo (18-05-2014 10:31:50)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#20 18-05-2014 10:26:33

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

LFT napsal(a):

... Já jsem své dotazy cílil na invertory KITin 150 a Gama 166. Stačilo místo narážek na Třebíč poradit něco vhodnějšího nebo se ne vyjadřovat. Fórum by pak bylo přehlednější a informačně přínosnější.

PLNE SUHLASIM!!! Aj ked tu clovek najde vlakno, ktore ho zaujima, dozvie sa prd, len si precita 150 prispevkov o somarinach a zabo-mysich vojnach, prip. propagacky predajcov.


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#21 18-05-2014 10:42:34

Zzdenda
Člen
Registrovaný: 31-12-2013
Příspěvky: 22

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Já proti Třebíči a jejich svářečkám nevidím nic špatného. To že tam jsou součástky s Číny přece vůbec nevadí, koukněte se do těch kvalitních profi svářeček jiných firem a taky tam určitě uvidíte něco z Číny. Když si vezmete třeba vychvalovaný telefon iPhone, tak zjistíte že se taky vyrábí v Číně, dokonce na některých je přímo napsáno made in China a přitom se jedná o originál iPhone. Škodovka se taky vyrábí i v Číně, atd, atd.
Spíše by mne zajímal názor -EVIK- proč jsou podle ní Třebíčské svířečky tak špatné. Myslím si že ty levnější jsou pro kutily kteří nevaří denně plně dostačující. Sám používám Gama 166 a nemůžu si stěžovat, navíc po přechodu z obyčejného po domácku vyrobeného trafa, kde jsem spíše lepil než svačoval, tak s Gamou je to o něčem jiném.
EVIK uvítal bych tvůj názor na Omicron a KITin, co je na nich tak špatného, tím nemyslím jen profi svářečky, ale i ty co jsou určené pro kutily.


Omicron Gama 166.
Sherman DIGIMIG 200 Pulse.
Kukla Kowax Predator.

Offline

 

#22 18-05-2014 11:56:13

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Načo sa pýtate dookola to isté ???
Boli tu obrázky MIG/MAG zváračky KIT "XXX", kde po otvorení stroja nebolo trafo označené ako "XXX" ale trafo zo slabšieho modelu "YYY" !!! Už si to nespomínam ale mám dojem že zákazník si zakúpil KIT309 a vo vnútri bolo trafo KIT245. Na kvalitu zvarov to vplyv nemá, ale z môjho pohladu  je to silné podvádzanie zákazníka, ktorý si zaplatil za vykonnejší model a dostal vlastne slabší, kde zvýšili účinnosť vetrania aby nedochádzalo k prehrievaniu poddimenzovaného trafa

To isté sa tu riešilo pri invertoroch Omicron Gamastar 170/190 vs 1700/1900, kde sa tu niekto dušoval že to je "zcela jiný stroj" lebo má vyšší zaťažovatel a z otázky , ktorú som napísal priamo výrobcovi som dostal odpoved že sa jedná o identické stroje, kde u rady 1700/1900 len zdokonalili chladenie.  Na kvalitu zvárania to vplyv nemá, ale tu zasa bol problém že všetky stroje potrebovali istenie 25A = priemyselnú zásuvku na 230V. Ktorú doma nikto nemá a teda ani nedokáže využiť výkon toho stroja, pretože napríklad už pri 50% zaťažení mu začne vyletovať istič lebo ho má istený len 10A , v prípade 16A to znesie o niečo viac.
Komu je načo zváračka , ktorú si kupuje na základe parametrov výkonu aj na to aby mohol  zvárať hrubší material, ked vlastne nemôže, lebo limit je bežná domáca zásuvka istený max. 16A ? 
A za najvyššiu drzosť som považoval to že výrobca si za ten jednak identický stroj pýtal viac penazí a reálne nevyužil výkon ani toho slabšieho.

Ako bolo písané, zvárať sa s tým dá, len z môjho pohladu výrobca nepriamo klame zákazníka, ktorý je najčastejšie neznalý a takýto parameter si ani nevšimne a ešte k tomu výrobca stroj smelo vybaví napájacou šnúrou na ktorej je na vidlici napísané že je dimenzovaná na 230V/16A. Z tohto pohladu výrobca vlastnu výrába výrobok, ktorý nesplna určité parametre !!! Jednoducho bud ten výrobok má dodávať s priemyselnou vidlicou na 25A, alebo predávať škrtenú verziu s nižším výkonom, ktorá neprekročí odber 16A.  Alebo ešte lepšie zvoliť napájanie daných strojov 3x400V

Offline

 

#23 18-05-2014 12:02:12

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

ono ta cina, to je naozaj krajina ekonomickych zazrakov - taky cinan nakupi "zarucene ceske" zvaracky po cca 17500,- CZK http://www.gamasvar.cz/4701-svarecky-ti … o-kabelu-/

da ich do inej zltej krabice, pribali ku kazdej klieste na obalenu elektrodu, posle to naspat do europy ceskemu predajcovi, ktory to predava za 13000,- CZK http://www.centrum-naradi.cz/katalog/ma … __THF205P/



otazka pre ceskeho/slovenskeho zakaznika: ktoru si asi vyberie? smile

Editoval rcp (18-05-2014 12:08:05)

Offline

 

#24 18-05-2014 17:14:10

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

rcp:po pravdě na základě prodejci uvedených údajů a technických dat bych šel spíš do dražšího Omicronu.U druhého levnějšího prodejce mě v návodu k použití dostal terminus technicus "Hnízdo + -"
No stejně bych nejspíš šel po tom TransTigu co máte uvedený ve "zbrojním arzenálu" wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#25 18-05-2014 19:39:35

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

tie ceske (slovenske) navody to je nieco neskutocne smile
pravdepodobne to googlom prekladaju najskor poliaci z "cajoveho pisma" do polsciny a potom cesky predajca z polsciny do cesciny (slovenciny)

niekolko dni mam tuto plazmu (akurat s horakom A-141)
http://www.centrum-naradi.cz/katalog/tr … WCUTTER90/

ked som prvy krat cital navod, tiez som dostal strach, ale po par dnoch mozem povedat, ze celkom hravo "strci do kapsy" niekolko-nasobne drahsiu esabku http://www.weldis.cz/zdroje/zdroje-esab … t-900.html
tu esabku kupila firma, pre ktoru robim asi pred rokom - od zaciatku sa jej nieco nepaci, same E-XX na displeji, obluk zapali na 3-4 pokus (odkalovac je na kompresore, aj vzadu na plazme)

ked sa pozries na ten "moj zbrojny arzenal", uvidis, ze len tak nekupim nejakeho cinana, ale v poslednej dobe cina naozaj prijemne prekvapuje

narozdiel od zvarania nepouzivam plazmu kazdy den, takze hypertherm by bol pre mna zbytocny - aj ked do "zbrojneho arzenalu" by zapadol smile

Editoval rcp (18-05-2014 19:44:36)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče