SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-07-2014 21:25:27

RADE4EK
Člen
Registrovaný: 21-07-2014
Příspěvky: 2

Směs PB+O2

Ahoj všem. Mám možnost jít na brigádu do sběrny pálit. Problém je v tom, že jsem zvyklý pálit acetylénem. S acetylénem nemám problém jak nastavit plamen, jen si nejsem jistý PB, čeho dát víc nebo míň oproti acetylénu. Taky nevím jakou dýzu zvolit, železo o tloušťce 1 a 1/2 cm až 3 cm. Počítám, že 6.

Offline

 

#2 21-07-2014 21:55:25

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: Směs PB+O2

Pokud máte paličský průkaz tak jste vše potřebné přece při kurzu slyšel. Takže vyhrabat poznámky a přečíst. Pokud příslušnou kvalifikaci nemáte, je vám každá informace k ničemu. Nebo byste snad na brigádě řídil kamion bez řidičáku nebo svařoval parovod pod zemí?

Offline

 

#3 22-07-2014 08:58:12

RADE4EK
Člen
Registrovaný: 21-07-2014
Příspěvky: 2

Re: Směs PB+O2

No to je mi odpověď kvalifikované osoby. Nikdy jsem neslyšel, že by ve svářečské škole učili nastavovat směs všech možných paličských médií. Vždy co jsem měl tu čest, tak učili jak nastavit směs acetylénu a kyslíku a nic jiného, Vás to snad učili pane moderátore? Pokud ano tak jste šťastný člověk. A co se týče teorie, tak se probírala hlavně bezpečnost práce. Jestli mi chcete plnohodnotně odpovědět, tak prosím pište a pokud ne tak prosím mlčte navěky.

Editoval RADE4EK (22-07-2014 09:02:31)

Offline

 

#4 22-07-2014 10:29:55

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Směs PB+O2

Hmm, zřejmě jste absolvent zemědělské školy, proto myslím že dané zařízení ve sběrně mají odzkoušené a v provozu, takže bych to neřešila. PB má nižší rychlost hoření takže to trvá o trošku déle než se to ohřeje na zápalnou teplotu a pak následuje exotermická reakce spalování Fe+O2, jak Vás to zajisté učili.Určo Vás přidělí k zaučení zkušenému zaměstnanci, aby jste si neublížil hned při nástupu, ta bezpečnost je totiž priorita, doporučuji osvěžit jak píše pan Jirkati a jak jsem jukla dost chlapů používá kamaše......brigádě zdar a koukejte kam šlapete.

Offline

 

#5 22-07-2014 14:27:25

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Směs PB+O2

rado klud...bolo to tu na fore uz pisane viackrat ako nastavit spravne zmes o2/pb treba len precitat starsie prispevky...bourac s tym ma bohate skusenosti nakolko sa tym zivy...skus mu napisat

Offline

 

#6 22-07-2014 17:00:24

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: Směs PB+O2

Pro RADE4EK - slibuji, že na vaše příspěvky již nikdy nebudu reagovat a pro vás zmlknu navěky, jak mě žádáte ve svém příspěvku č.3.

Offline

 

#7 23-07-2014 19:00:25

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Směs PB+O2

RADE4EK napsal(a):

No to je mi odpověď kvalifikované osoby. Nikdy jsem neslyšel, že by ve svářečské škole učili nastavovat směs všech možných paličských médií. Vždy co jsem měl tu čest, tak učili jak nastavit směs acetylénu a kyslíku a nic jiného, Vás to snad učili pane moderátore? Pokud ano tak jste šťastný člověk. A co se týče teorie, tak se probírala hlavně bezpečnost práce. Jestli mi chcete plnohodnotně odpovědět, tak prosím pište a pokud ne tak prosím mlčte navěky.

Já bych doporučil návrat do té vaší školy,která asi nesplnila svoje poslání.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#8 26-07-2014 21:14:20

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Směs PB+O2

RADE4EK napsal(a):

jsem zvyklý pálit acetylénem.

pálit šrot acetylenem je ekonomická katastrofa, pokud jde o PB -  používání, nastavení tlaků, výběr trysky atd. pro acetylenového svařeče to nemůže být nic na co by sám nepřišel.

Sběrny vykupujou lehký, těžký a litinu. Upravené železo pro prodej do hutí se ale člení dál na cca 20 druhů sortimentu. Takže ve sběrně ještě třídí a upravují - lisem, nůžkami nebo autogenem - lidí na práci je málo a řezat ve sběrně zvládne kdekdo.

evik: mistři řežou v trenýrkách big_smile

btw: nechce někdo na brigádu? Odnášet uřezané kusy železa paličům z pod nohou? Stavba je ve Vlašimi (okr. Benešov) ještě cca 14dní. Prac. oděv + boty a OP nutné. A fyzická zdatnost!!


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 26-07-2014 21:28:01

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Směs PB+O2

Kolik je na hodinu?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče