SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-08-2014 11:29:29

Zdeněk15
Člen
Registrovaný: 08-11-2010
Příspěvky: 30

Svařování Molybdenu

Zdravím, setkal se někdo se svařováním molybdenu? Prosím o informace, jaký přídavný drát, postup atd. Zatím základní informace

Editoval Zdeněk15 (26-08-2014 11:30:54)

Offline

 

#2 26-08-2014 13:14:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svařování Molybdenu

Se svařováním molybdenových dílů bude problém. Bude velmi záležet na čistotě, resp. složení zpracovávaného materiálu. Podle toho pak bude nutné použít přídavný materiál. Dodavatelé Mo plechů a trubek vždy předepisují i přídavný materiál, zpravidla to jsou přímo jimi vyráběné, resp. tažené dráty. Jedná se o natolik specielní výrobu, že žádný evropský výrobce svařovacích materiálů nemá přídavný materiál pro svařování čistého Mo ve své nabídce. Docela by mě zajímalo, co se z tak speciálního materiálu má vyrábět.

Offline

 

#3 26-08-2014 13:21:36

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Svařování Molybdenu

Vzhledem k vysokému bodu tavení Mo(2620 °C) a velké tepelné vodivosti, je nutné svařovat v úplné ochr. atm., tj. aby celý svařenec byl v bublině argonu. Já s tímto praktickou zkušenost nemám, viděl jsem to pouze na školení, kde to předváděli metodou TIG, když jsem ještě pracoval jako welding instruktor. Příd. mat. a podrobnosti by vám(pravděpodobně) sdělili na dotaz zde:

http://www.welding-advisers.com/Welding-molybdenum.html

http://www.welding-advisers.com/contact.html

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče