SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 16-09-2014 07:38:37

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Offline

 

#52 21-09-2014 10:53:56

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

Tak v piatok mi prisla  Evolution RAGE4 prekvapila ma ako to pily naozaj cisto bez prehriatia jej vyhotovenie vyzera velmi dobre dokonca stupnica na uholniku sedi na milimeter a s tim som sa pri novych vyrobkoch davno nestretol big_smile Inac je celkom masivna konstrukcia na tak mali stroj jedine co by som vytkol je plastova packa na zasekavanie uholniku
a este samozatmievacia kukla proteco p800E-C o nej v topicu o kuklach
neprijemny zazitok s minuleho tyzdna stratil som kluce z dielne respektivne ani si nepametam ze by som ju zamykal nakoniec som aj tak musel vylomit zamok

Offline

 

#53 25-09-2014 11:35:31

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

cca mesiac po zvarani migom
http://i1195.photobucket.com/albums/aa382/TaggerxXx/IMG_20140919_175658.jpg

http://i1195.photobucket.com/albums/aa382/TaggerxXx/IMG_20140919_175634.jpg
teraz by som bol rad keby mi hodite ako ma vypadat pekny zvar na co cital som tu uz nieco o tom ale nemam v tom jasno mne sa viac pacia take vlnovky ako ked je taky "plochy rozliaty" ked citam ze casto krat chcu zvaracou s dorazom na estetickost zvaru aky zvar tim myslia ? 
(Ja by som este nepresiel o tom som presvedceny big_smile len neviem akou cestou sa uberat )
dakujem

Offline

 

#54 25-09-2014 12:56:20

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Moja dielna

TaggerxXx napsal(a):

cca mesiac po zvarani migom
http://i1195.photobucket.com/albums/aa3 … 175658.jpg

http://i1195.photobucket.com/albums/aa3 … 175634.jpg
teraz by som bol rad keby mi hodite ako ma vypadat pekny zvar na co cital som tu uz nieco o tom ale nemam v tom jasno mne sa viac pacia take vlnovky ako ked je taky "plochy rozliaty" ked citam ze casto krat chcu zvaracou s dorazom na estetickost zvaru aky zvar tim myslia ? 
(Ja by som este nepresiel o tom som presvedceny big_smile len neviem akou cestou sa uberat )
dakujem

To si fakt zvaral MIGom ? alebo len MAGom ... Argonom sa krajsie zvara :-)

Offline

 

#55 25-09-2014 13:46:52

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 534

Re: Moja dielna

První chyba už je špatně očištěný základní materiál. Příště je nutno se polepšit. A to napojování je třeba také vylepšit. Máš nastaven malý posuv s ohledem na dané napětí. Přídavný materiál vstupuje do lázně po kapkách. Proto takováhle kresba. Jole.

Editoval jole (25-09-2014 13:51:03)

Offline

 

#56 25-09-2014 14:27:34

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

hop prepacte magom a dakujem za odpovede
na 0.6mm drat dam napetie 19 rovnych a posuv mam 7metrov / minutu
material bol po bokoch obruseny

Offline

 

#57 21-10-2014 23:53:36

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

doprial som si
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/c7f/c7fb636638ecb4076e07d846b26d1947.jpg

    Typ motora: 230 V, 50 Hz
    Príkon: 1500 W / 2,0 PS
    Otáčky: 2850 ot./min.
    Max. tlak: 8 bar
    Objem vzdušníka:50 l
    Plniace množstvo: 158 l/min
    Sací výkon: 220 l/min
    Regulácia pracovného tlaku: ÁNO
    Množstvo oleja: 0,25 l

teraz k nemu kupit vybavu hadica pistol ofukovacia,pistol na fukanie pneu, vap, hvlp pistol, a skusime aj pieskovacku som zvedavy ci to utiahne

a teraz chcem riesit stolovu / stlpovu vrtacku musime si pockat na vyplatu big_smile
teraz sa objavily dve schopne na bazosi uvidime ci budu ked nie som pevne rozhodnuty pre
http://www.woodster-sk.sk/woodster/vrtacky/td16s.php#
bez spekulaciii k nej chladenie a krizovy stol
http://www.uni-max.sk/krizovy-stol-ct475/d/img/
je mi jasne ze s toho freza nebude ....

a ked raz budem velmi dobre zarabat bude sustruh a freza ale to je vo hviezdach big_smile

Offline

 

#58 22-10-2014 00:40:53

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Moja dielna

http://src.discounto.de/pics/Angebote/2 … A1_xxl.jpg hladaj rozdiel okrem farby... :-) inak s kompresorom budes spokojny. Pieskovacku Ti utiahne v pohode..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#59 22-10-2014 00:50:41

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Moja dielna

TaggerxXx napsal(a):

doprial som si


    Typ motora: 230 V, 50 Hz
    Príkon: 1500 W / 2,0 PS
    Otáčky: 2850 ot./min.
    Max. tlak: 8 bar
    Objem vzdušníka:50 l
    Plniace množstvo: 158 l/min
    Sací výkon: 220 l/min
    Regulácia pracovného tlaku: ÁNO
    Množstvo oleja: 0,25 l

teraz k nemu kupit vybavu hadica pistol ofukovacia,pistol na fukanie pneu, vap, hvlp pistol, a skusime aj pieskovacku som zvedavy ci to utiahne

a teraz chcem riesit stolovu / stlpovu vrtacku musime si pockat na vyplatu big_smile
teraz sa objavily dve schopne na bazosi uvidime ci budu ked nie som pevne rozhodnuty pre
http://www.woodster-sk.sk/woodster/vrtacky/td16s.php#
bez spekulaciii k nej chladenie a krizovy stol
http://www.uni-max.sk/krizovy-stol-ct475/d/img/
je mi jasne ze s toho freza nebude ....

a ked raz budem velmi dobre zarabat bude sustruh a freza ale to je vo hviezdach big_smile

vidím že máš velice lehké zaměstnání a asi hodně velkou výplatu protože jinak by sis peněz více vážil a nekupoval zgarby

Offline

 

#60 22-10-2014 00:54:58

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

haha big_smile to som s timto veru nepocital ze vraj materska znacka firmy woodster
zrejme sa uz snad vsetko vyraba pod jednou strechou...
na kompresor som sa nehal nahovorit od chalanov co s nim robili celolaky na autach vznutra aj z vonku a ze stacil na to
ma 4 roky zaruku co je   tak troska podvod po 2 rokoch by som ho musel dat servisovat a tim by mi ju predlzili
nemal si s nim dufam ziadne problemy ? Kde je jeho hranica ? Ako casto s nim pracujes ?

Offline

 

#61 22-10-2014 00:56:36

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

Kramlik kupujem zlatu strednu cestu vyjadri sa prosim konkretne takto neviem co si tim presne myslel ale zatial co so kupil som max spokojny

peniaze si vazim nezarobim velmi vela pracujem ako pomocnik pri vyruboch pilenie opilovanie stromov pod vysokym nizkym napetim pracuje sa od jesene do jari a mozes  mi verit ze to je makacka

Edit pokial myslis zgrabom tu vrtacku tak to sa este uvidi napisal som do par predajni ako to s nimi je... uvidim co mi napisu
Samozrejme ze by som mal radsej VS 16 ale nemam ju  kde dat 380v mam mimo dielnu a jej pomer cena/stav je teraz niekde uplne mimo
a uplne najradsej by som mal nadobicko ako ma clen alfin.cz big_smile

Editoval TaggerxXx (22-10-2014 01:13:31)

Offline

 

#62 22-10-2014 01:20:53

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Moja dielna

Vrtačka je klump alias krám , vřetena jsou od výroby s takovou vulí že je to hruza a když ne hned tak za 14dní .Motor slabota a stůl jen vypadá hezky.

na bazoši jsou lepší za pár korun kde v nejhorším je třeba vyměnit ložiska.
http://stroje.bazos.sk/inzerat/42385111/Akcia.php 20mm vrták do nerezu to veme taky jen je malinká
http://stroje.bazos.sk/inzerat/42688182 … 3-A-37.php uplně luxusní kousek

Jestli má 5 nebo 50 převodů řemenem stejně to přehazovat kuli jedný díře 5mm a 15mm nebudeš takže to je na 12mm vrták celou věčnost. Pokud je to převodovkou a pákou pak je to sranda pokaždý.

Schodou okolností mám obě a V23 má dvouotáčkový motor tak není nutno přehazovat řemen a jsou k dispozici dvoje otáčky jen přepínačem.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#63 22-10-2014 01:38:27

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

V23 prave tu som myslel v prispevku #57 az tam bude do vyplaty bude doma az nebude
uz nebudem spekulovat a kupim tu woodster teda podla toho co napise predajca / predajcovia ktorym som napisal
nechajme sa prekvapit co nakoniec kupim sam som zvedavy big_smile
s novej vyroby sa mi velmi pacia vrtacky opti co vlastni aj clen fora pavol.sk chalani na cnc fore ich pouzivaju na pretavu k CNC

Offline

 

#64 22-10-2014 02:09:47

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Moja dielna

opti proma sepach ferm parkside kinzo a další a další a další, všechno jsou to zgarby z číny a je úplně jedno co je na nich napsaný kdyby se ty všechny výtvory seskupili rozebrali tak jsou to naprosto stejny díly že všechno pasuje na všechno, vidím to v kovošrotě odmontuju z jednoho a pasuje z druhého nebo z třetího, má to vůle-nepřesná výroba což samozřejmě budoucí výrobky budou taky nehledě na životnost toho křápu, jsou toho plný kovošroty a zběrné dvory, proč asi.. za chvíli tam taky jeden šmejd vezu ještě má nálepky z německa šrouby witvort a elektromotor má štítek CE (čina-export) big_smile

Offline

 

#65 22-10-2014 09:33:23

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

s toho co si vymenoval mozem povedat ze proma a ferm s tim mozem suhlasit s fermom mam osobnu zlu skuenost s promou asi vsetci big_smile ale maju aj vyrobky ktore su fajn ....
po zberooch chodim pomerne casto s parkside / sepach / opti som sa tam nestretol
vzdy pred tim nez  nieco idem kupit hladam o tom na internete o kompresoroch schepach som nasiel temu aj o woodsteroch pisali tam ludia co ho maju niekolko rokov nestazovali sa
opti frezy ked sa vychytaju su to velmi dobre stroje kukni cncforum nikto tam s nimi nema problem
v cine to tak uz funguje kupia patent nieco sa vyroby a ide to do europy 1 trieda 2 trieda 3 trieda kolko si zaplatis tolko dostanes
pozri gola 108 dielov vsetky su rovnake pod jednym patentom alebo ako to nazvat da sa kupit sa 80 alebo za 15 euro ja mam tu za 15 a pracu spravi taku istu jedine co som ohol trak ked som povoloval poloosi
keby sa Kramlika spytam aky kompresor mam kupit do 300 euro tak by povedal bazosoveho orlika ci nie ?

Offline

 

#66 22-10-2014 10:26:36

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Moja dielna

To Kramlik: Všichni přeci víme, že to je hračka (zgrab)...ale uvědom si, že né každý má na to si to pořídit a pro mě je problém i váha. Sám jsem koupil zgarb jménem Einhel http://www.kasa.cz/vrtacka-stojanova-ei … 20-d-blue/ a mrtě nářadí od Parkside. Nevydělává mi to na živobytí a mohu ti říct, že raději toto než novodobé profi (třebas Bosch příklepovka akku za 12tis co se mi roze**ala už po roce a celých 6 let jsem do ní nalejval prachy aby to jelo) co taky nevydrží.
Zrovna zmíněná sloupovka: oželil jsem otočný stůl pod úhlem a tento stůl napevno připevnil masivem ke spodnímu držáku (otáčí se v horizontální poloze kolem dokola..to ano) a pokud budu chtít úhel přidělám na stůl úhlový svěrák a další úpravou bylo vysoustružení 30cm mega špalku z oceli  jako držák s drážkou a klikou a upevnění na základnu a klikou si nastavuji výšku těla vrtačky s tou 10cm trubkou jako některé komunistické staré poctivé vrtačky. Vřeteno mám v litinovém těle nově vysoustruženo a vyvložkováno. Celá sranda mě stála asi na 1500 a i tak to pro mě za to stálo.
(http://olx.pl/oferta/wiertarko-frezarka … 1QcYZ.html   abys pochopil co jsem tím myslel...jak u této zajíždí trubka s tělem vrtačky dolů)

Pevnost tohoto zgrabu a přesnost je úplně někde jinde oproti originálu a celá sranda mě stála 6500 z  OBI a 1500 u soustružníka předělávka. Vložím sem pak foto celku.
Každý si vybere podle sebe. A i když i já jsem puntičkář na nářadí, tak hold někdy musí kvalita stranou, když nejsou prachy a místo pro velké poctivé staré hračky.

Offline

 

#67 22-10-2014 10:42:25

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Moja dielna

To TaggerxXx: Ten křížový stůl je dokonce i "přesný" neuděláš chybu na domácí žvýkání je to dobrý kup. Jen bacha Jeho váha na stole takovéto stolní vrtačky dělá divy. Na 12ku vrták s přítlakem na materiál se ti začne sůl ohýbat dolů...proto jsem se rozhodl stůl napevno dát na spodní základnu a posun stolu (směr nahoru-dolů) zrušit a naroubovat to do základny (viz druhý odkaz výše). Má to málo masa, takže pevnost nemá žádná takováto vrtačka (Opti, Proma, Einhell, Woodster....) s tím počítej, pokud na ní dáš takový to křížový stůl s váhou přes 15Kg smile a na něj ještě svěráček (další kilo dvě). Poslední úprava byla vyfrézovat uložení vřetene a vyvložkovat na přesno smile 
Po této chuťové překopávce se dá opravdu použít i jako malá frézka (hlína, ocel) a nerez veeelmi opatrně a pomaloučku a samozřejmě frézou ubírat pomaloučku a né hned 2mm smile

Offline

 

#68 22-10-2014 12:23:30

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Moja dielna

http://www.china-business.cz/cs/histori … oju-v-cine
zajímavé čtení, zejmena předposlední odstavec kde se píše cituji: ......Slávek Bednář zná aktivně čínský trh již deset let, ještě ze svého působení v TOS Varnsdorf. „Na čínském trhu je obrovská konkurence. Prosadit se zde s dovezeným produktem bývá rok od roku těžší. Pro čínského zákazníka je naštěstí stále určitou společenskou prestiží, když má ve své výrobě japonský nebo evropský stroj, i když za něj zaplatí dvakrát víc než za korejský, tchajwanský či z domácí produkce....... konec citace. takže pro čínského zákazníka je prestižní čest vlastnit evropský stroj a pro nás evropany je teda snad kvalita nedůležitá a omlouváme to nedastatkem místa v dílně, pak zase nemáme přípojku na 380,  když pak dojdou výmluvy tak nakonec na domácí šudlání to stačí, koupíme za ne zrovna malý peníz ten jejich ZGARB (přitom za starý ošumělý ale poctivý stroj bychom dali to samé) no po pár týdnech vystřízlivíme a mlátíme se do palic palicemi jací sme tupci a číňan se vesele směje až se za břicho popadá, no a já dodám: KDO CHCE KAM POMOZME MU TAM

Offline

 

#69 22-10-2014 15:47:56

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

Discovera  presne to  ma zaujma! tiez spekulujem ako krizovy stol chytit ku zakladny na stolik som ani nepomyslel ze by to na nom nejako drzalo big_smile
pridaj sem prosim foto dnes som stal pri vrtacke opti a gude rozdiel to bol riaden v prospech opti
stolik si pouzil aky  ?   CT475 alebo KRS-475 su dost podobne.

Kramlik este raz a snad lepsie
naradie co mam vyberam naozaj opatrne nehodim do kosika prve co zbadam. Prv hladim na znacku, potom precitam internet, potom kupjem, a vyberam zlatu strednu cestu pre mna musel by som mat naozaj dobre zamestnanie ako si si myslel aby som nemusel kukat na ceny

teraz v cislach
tento rok som zmaturoval
pracujem od Juna 2014
mesacne zarobim 400 - 500 euro
cez leto co som mal druhu robotu kde sa dalo zarobit 700 euro mesacne tak tam som si dobre pomohol ze som kupil zvaracku a RAGE a veci ku tomu skoda ze ta praca trvala len 2 mesiace a uz nikdy nebude
kupit kvalitny kompresor ? neviem aky tim myslite zrejme Atmos alebo Orlik tie dve su casto sklonovane ako top znacky
orlik do 300 euro akurat na fukanie gum
atmos do 300 euro akurat na fukanie balonikov
pokazi sa kompresor do 2 rokov ----> reklamacia
pokazi sa po 3 rokoch repas nevyznam sa do kompresorov ale ked som hladal eshopy s kompresormi nasiel som asi 3 firmy co sa zaoberaju ich repasom
takze dostanem vyplatu odlozim si ju dostanem druhu a tretiu potom objednam orlika a spravim s nim pracu co s mojim zgrabom

miesta mam bohuzial malo teraz tam mam motorku a akurat co okolo nej obehnem aj to som koli kompresoru musel vyhodit stary mraziak do regalu
380 kabel by som musel mat vkusee natiahnuty zo zasuvky do dielne nie nechcem to tak
vrtam teraz vsetko na vrtacke hitachi sds hlavica + redukcia az potom vrtak takze je to + / - casto aj 5 mm
myslim ze vrtacka woodster by bola len prinos pokial by to zvladlo aj drobne frezarske prace bolo by to len dalsie +
neber to ako utok len som ti chcel vysvetlit preco to je tak a nie onak

edit k cina busines zatial som to necital teraz mam ine na praci ale to ze cinan je rad ked ma europsky stroj a europan ked cinsky
z uhla pohladu to tak moze byt lenze ked sa robi v europe stroj je to z cinskych materialov alebo s cinskymi vnutornotami aspon co sa tika displejov programov procesorov a pod na tomto tovare budem zavisli vzdy na chine takze naist rydzo europsky stroj je uz mozno nemozne pokial mame kukat na novovyrobu
tie naozaj velke projekty su vzdy medzinarodne ale to je mozno uz mimo kovoobrabacie stroje

Editoval TaggerxXx (22-10-2014 15:53:09)

Offline

 

#70 22-10-2014 16:13:07

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

Discovera napsal(a):

To TaggerxXx: Ten křížový stůl je dokonce i "přesný" neuděláš chybu na domácí žvýkání je to dobrý kup. Jen bacha Jeho váha na stole takovéto stolní vrtačky dělá divy. Na 12ku vrták s přítlakem na materiál se ti začne sůl ohýbat dolů...proto jsem se rozhodl stůl napevno dát na spodní základnu a posun stolu (směr nahoru-dolů) zrušit a naroubovat to do základny (viz druhý odkaz výše). Má to málo masa, takže pevnost nemá žádná takováto vrtačka (Opti, Proma, Einhell, Woodster....) s tím počítej, pokud na ní dáš takový to křížový stůl s váhou přes 15Kg smile a na něj ještě svěráček (další kilo dvě). Poslední úprava byla vyfrézovat uložení vřetene a vyvložkovat na přesno smile 
Po této chuťové překopávce se dá opravdu použít i jako malá frézka (hlína, ocel) a nerez veeelmi opatrně a pomaloučku a samozřejmě frézou ubírat pomaloučku a né hned 2mm smile

tim padom ze mas stol na zakladny mas vreteno naozaj nizko tim padom sa dost znizi stlp + ked si dal este na spodok ten zelezny kus na jej uchytenie jej tuhost v nohe musi byt dostacujuca na jemne frezarske prace
dalsia vec je uz spevnit vreteno to si spravil tiez tak si to posunul este dalej
co najvecsie si na tom opracovaval ako frezou ? posli mi prosim fotky zo stavby na moj email
uzasna inspiracia pre mna !

Offline

 

#71 22-10-2014 18:14:18

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Moja dielna

To Kramlik: Máš sice pravdu...ale stejně si to nepochopil. Napsat "Kdo che kam pomozme mu tam" je sice pěkné ale nezlob se na mě tady úplně o ničem. A řeči kolem toho taky pěkná kravina. Přípojka mě nezajímá (na kterou v dílně mám to koupím pokud nejsem schopen natáhnout třebas 3-fáz). Mě zajímá váha a možnost rozložení-složení. Řeším dílnu (dílnu mám sakra malou), kde mi to stačí a pokud JSEM ochoten si takový to zgarb koupit, TAK ho KOUPÍM bo na tuhle potvoru mám a TEČKA. Nechápu, že tě to vůbec baví omýlat do kola ty samé kecy. A je úplně jedno, že do toho po koupi vrazím další kačky a volný čas...je to jen moje rozhodnutí a ostatních. Každý výrobek má svého kupce!
Ano mohl jsem hledat a hledat a čekat a šetřit.....je to pořád do kola. Kompresor jsem si nakonec postavil s pořádných dvou jednoválců od Jikovu a ANO je to prostě stará poctivá kvalita...prostě u něčeho jsem ochotný ustoupit pokud vím, že mi to bude stačit a ostatním také. Tak to neomýlej dokola a nekaž všem radost ze zakoupeného zgarbu. Mě zrovna tenhle zgarb vyhovuje a stačí.
A to samé z TIGem...neboli lowe na támto...vzal jsem támto...ano má to mouchy a sváří sakra nádherně. Že tě to baví hele...

To TaggerxXx: Stůl z uni-maxu CT475
                      Tím, že zajíždí sloup s tělem vrtačky se nezkutečně zpevnila celá konstrukce....jediné co může trpět a asi i trpí je tenká trubka co číňané používají (stěna má z odřenýma koulema cca 2mm). Zatím ale drží a nikde nedře. S originálním šnekem a klikou se stahuje i vytahuje stejně dobře jako lehký původní stůl.  Fotky ti mohu poslat příští týden v neděli. Dřív se do dílny nedostanu (90km a navíc mám službu). Hliník s chlazením po 1mm úběr (max 1,5mm) normální "železo" max 1mm a nerez to je prevít tak 0,5mm a chladit. Na nerez to nemá i když si dáš "správné otáčky" jde to pomalu ale u AL, Fe je to fakt celkem přesné a tuhé...nevybruje a drží. Pokud nevyvložkuješ vřeteno (tohle je největší průser...lítá to v litině nechutně mají tam mezeru téměř 1-1,2mm na vysunutém vřetenu, takže po složení radostně zakoupené vrtačky přijde zklamání už při první díře vrtákem č.8 a vejš už nemá smysl...rozvybruje se vřeteno a tady má Kramlik pravdu (zkoušeno i na Opti, Proma-to byla totální katastrofa, Asist-další hnůj, Einhell). Opti a Einhell vychází mezi těmito  ze všech nejlíp (je to zřejmě stejný hnuj na stejných výrobních linkách ALE  i tak jsou mezi nimi rozdíly).
Takže pokud to vyfrézuješ a vyvložkuješ máš vyhráno a budeš opravdu spokojený. Pokud to neuděláš vem nerez šroub M6 zahlaď konec do lesku a z čela vyvrtej díru (dole těsně než vyjíždí vřeteno...to jezdí na dvou místech v těle litiny a tyhle dvě styčné plochy nejsou širší víc jak 1cm! ) dej závit a kontra matkou s tímto šroubem přitáhni vřeteno, které se ti opře o zadní část a i s tímhle jde nádherně vrtat (vrtal jsem tímto způsobem i 16kou vrtákem naprosto bez problémů a pak jsem přes známého za děkuji se dopracoval k vyvložkování abych měl dobrý pocit:) ).

Hele tady máš fotky co jsem teď vyštrachal po koupi...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_7_1_34195__2013-12-18_21-51-45_55.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_7_1_34195__2013-12-18_21-51-27_37.jpg

Ke stolu (Uni-max) dostaneš dvě T-čka na přišroubování ke stolu vrtačky

Editoval Discovera (22-10-2014 18:27:19)

Offline

 

#72 22-10-2014 20:05:56

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Moja dielna

rozdiely china / totalitne vyrobky tu uz boli x-krat popisovane,uz dlhsie kukam bazos ci sa neobjavy daky krizovy stol za gut cenu...

Offline

 

#73 22-10-2014 20:18:21

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Moja dielna

kukame dvaja ...

Offline

 

#74 22-10-2014 20:32:49

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Moja dielna

TaggerxXx napsal(a):

doprial som si
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/ … 6d1947.jpg

    Typ motora: 230 V, 50 Hz
    Príkon: 1500 W / 2,0 PS
    Otáčky: 2850 ot./min.
    Max. tlak: 8 bar
    Objem vzdušníka:50 l
    Plniace množstvo: 158 l/min
    Sací výkon: 220 l/min
    Regulácia pracovného tlaku: ÁNO
    Množstvo oleja: 0,25 l

Pondelok sme mali prave na tuto znacku debatu HC24 HC53/54 dufam ze nam spravis recenziu
ako si recenzoval JASICa a dielnu :-P


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#75 22-10-2014 21:03:53

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Moja dielna

pavolsk v tom mam dokonaly prehlad big_smile ja dam kovoobrabacie stroje vyhladat slovo VRTACK / nepisem a ani u potom najde vsetko
su tam dva slusne kusky len niesu peniaze
je tam aj krizovy stol za 350 eu stary vojensky  a  deliaca hlava tej cenu uz neviem
treba dobre natrafit  a mat pri sebe chechtaciky

Ihlan nieje problem big_smile
striekanie pren nieje problem toto je lak ktory strekli tim kompresorom bez komplikacii
tiez ma to caka tento rok uz nestiham ale buduci rok budem robit celolak drzte palce big_smile

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p180x540/10614352_10201618992755214_393614236245008276_n.jpg?oh=73a25b8ef8f77117fc605190516b32b5&oe=54F15B79&__gda__=1420754600_a803d03a401b5d62488decaf9c28fdb5


tu je mala ukazka pili evolution
https://www.youtube.com/watch?v=f50Huh_ … krE3MzcsZg
kukal som na youtube test podobnej pili od dewaltu uhol po pileni uhol nesedel na jednej strane nelicoval
toto sedi pekne skoda ze nema negativne uhly alebo ako to nazvat pili to rychlo relativne cisto neni bordel ako s karbosky a material je studeny
akurat kotuce su drahe 30 euro kus ale zase vydrzia 2200 rezov

Editoval TaggerxXx (22-10-2014 21:05:21)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče