SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Zdarec ,dneska se mě podařilo poprvé přetrhnout brusný pás.Je mě líto ho vyhodít.
Máte někdo zkušenost s lepením(jaké lepidlo se používá a čím podlepit) ???
Hlavně nepište vyhodit nebo,že se to nevyplatí.
Offline
Drtikol:ono ti stejně nic jinýho než vyhodit ho asi nezbyde protože to bude ve spoji "kopat" a vzápětí i při dobrém slepení praskne zas na jiném místě(zpravidla několik centimetrů za slepeným místem.Pásy na brusky na dřevo se spojovaly/spojují tzv cinkou(takovej puzzle zámek) a následně se podlepily páskou.Jinak si z toho nic nedělej,není to tak dávno co jsem bral dost drahé pásy a ruply úplně všechny(5 kusů za nějakých 1600) na téměř identickém místě.Při blížším zkoumání jsem objevil že podkladovým plátnem se táhla rýha(poškození tkaniny pásů).
Offline
Zklamu vás ale C je správně. Mrknete na knife.cz tam se to myslím probíralo.
Offline
Neříkej,že je to takový problém přeci seříznout v úhlu trošku zeslabit konec a podlepit tou páskou není zas tak problém.Slovo nejde neznám.
Offline
Nikdo nerika ze to nejde ale ze to doma delané nevydrzí.Jiz jste si porocetl zkusenosti na knife??
ps:vim ze tam neco hledat je na dlouho
Editoval Honza007 (24-11-2014 21:10:21)
Offline
Tam jsem to nečetl.
Tak lepí blbě a špatným lepidlem prostě to musí jít to mě nikdo nevymluví.
Offline
To je pak tezky radit nekomu kdo si radit nenechá ach jo.
Profi se pasy lepí jen serizle ne zeslabené nejakým spešl lepidlem (dvouslozkovým?)
ale hlavne se podlepují skelným páskem .Máš něco z toho doma? Chemompenem to fakt nepujde.
Offline
To se pleteš,když něco zespodu přidáš tal musíš nahoře ubrat,aby to neskákalo.
Offline
drtikol ma pravdu :musi to ist
Honza007 ma tiez pravdu , chemopren to nepodrzi.
http://www.hweld.sk/eshop/24-Br%C3%BAse … Y-PTX.html
http://www.brusivo-rozmaring.sk/nekonec … e-pasy.asp
Offline
zeslabit do ztracena něco kde je jen jedna vrstva tkaniny není v domácích podmínkách až tak jednoduché jak by se mohlo na první pohled zdát.Ve finále se stejně dojde k závěru že se všechno to shánění a investovaný čas kvůli ušetřenému "kilu" nevyplatilo.
Offline
Ja ti poradim ,kontaktuj firmy ktere pasy na miru vyrabejí a zeptej se jich.Pak nam tu muzes poreferovat;)
Offline
Tak dobře nebudu teda řešit lepení.
Tak dejte typy kde lepí a mají dobré ceny.nechci kupovat z druhé ruky předražené aláá landsman a jiné zlodějské firmy.
Napište s kým jste spokojeni kvalitou i cenou.
Offline
ses vzdal moc brzy, to je jedno kolik to bude stát, podlep celej pás ještě jednou vrstvou něčeho, např. zmíněná tkanina ze skelných vláken (nebo uhlíkových )
Offline
I já , coby celoživotní bastlíř , některé věci neopravuji .....
Offline
My jsme používali pásy 400mm Hermes, Norton, které jsme kupovali slepené na míru. Byly říznuté šikmo a slepené plochy byly na obou stranách zbroušené a slepené. To bych doma rozhodně tak dobře neudělal. pokud se jedná o pásy na brusku na kov, kupoval bych hotové, slepené na míru.
Offline
Pásy na broušení kovů se podlepují páskou se skelným vláknem. Podle výsledné šířky pásu se při výrobě volí úhel spoje a druh pásky. Lepí se speciálním 2K PUR lepidlem.
U spojů podlepených páskou se obrušeje pouze podklad ze spodní strany a spoj se přikládá těsně k sobě. Ze strany zrna není viditelná žádná mezera. Při broušení na kotaktním kole není síla pásky tak rozhodující.
Pokud budete vyrábět brusku na kov, soustředil bych se na míry 75x2000 a 150x2000 mm. Tyto rozměry jsou nejběžnější a firmy které se specializují na lepení pásů je mají většinou skladem. Z materiálů bych doporučil na běžné oceli a hliník zirkon, na nerez keramiku.
Offline
Po ránu takové pohlazení od vyspravované Cubitron II o 36grit a rychlosti 30m/s dokáže příjemně nastartovat pracovní den.
Kde kdo za kolik je otázkou.Nevíme přesněji co(rozměry pásu) a na co(hrubování, jemné broušení, finišování,dále ocel,litina,nerez, niklové slitiny,titan,barevné kovy,kompozity,plasty nebo snad dřevo?),na čem a jak se s tím bude brousit.Tohle je záležitostí zaslat poptávku s konkrétnějším požadavkem pár firmám co brusiva nabízí a pak prostě jen porovnat ceny.
Offline
Ládes napsal(a):
Po ránu takové pohlazení
čau Láďo, my amaterští občasní brusiči používáme Parkside deltabrusku z Lidlu za 500Kč. Doporučuju, má to neuvěřitelný výkon a výdrž.
Nechávám s tím dělat i moji hodnou leč naprosto nešikovnou bytnou - ani ona si s tím nemůže ublížit
Editoval bourač (25-11-2014 22:45:04)
Offline
Podařilo se mi najít odkaz na výpočet řezné rychlosti, průměru kola a počtu otáček při broušení brusným pásem http://www.pferd.com/int-en/101_INE_HTML.htm ( doufám že odkaz bude fungovat).
U uváděné zrnitosti P36 a Cubitron II bude cena nehorázná. Nemyslím že pro běžné použití je potřeba zrovna tento materiál. Dle mých zkušeností lze obrousit svár i pásovou bruskou FERM s pásem z obyčejného korundu na broušení dřeva. Jenom ten pás oproti zirkonu měl asi třetinovou životnost. Jinak s touto slabou bruskou bez regulace otáček lze nabrousit přijatelný povrch i na nerezu páskem z materiálu Scotch Brite.
Offline
Cubitron zrno 36 pás 150x2000 je za 505 bez DPH
Offline
Jarek03:Scotch brite je spíš na finišování,novej hrubej sice i brousí,ale s přihlédnutím k ceně těchto rounových pásů(obecně ne jen od 3M) je to dost drahé broušení.Co je výhoda že má oproti levným pásům obrovský výkon i životnost.Libovolný materiál o t10 mizí před očima jako máslo,takže ve finále se vyplatí.Norton je další velice slušná značka pásů,dále pak Klingspor a VSM.Levné pásy na míru vyrábí třeba i Alico v Kolíně.
Offline
Tak mě se líbí nabídka pásů od Haimu mají velký výběr od hodně výrobců,už jsem tam jednou bral pásy a ta keramika dost bere a drží.
Editoval Drtikol (26-11-2014 22:38:41)
Offline
No když jsme u velkých úběrů materiálu, tak je pravda že Cubitron II v P36 je bezkonkurenční. Ale zkuste porovnat životnost P60 - 80 třeba s materiálem XK870X v pásech nebo XF870 ve fíbrech. Pokud nepotřebuji velký úběr a zpracovávám nerez, tak poměr cena/výkon u 3M není až zas tak dobrá.
Pás 150x2000 P36 z materiálu XK870X ( keramika s chladícím přetěrem) se dá sehnat 350 kč bez DPH. Kromě keramiky je možné brousit i kompaktním zrnem. Dělá se v až do zrnitosti P600.
Co se týká Scotch Brite materiálů je možné sehnat i jiné ( BIBIELLE) ale 3M je nejlepší. Je taky rozdíl mezi materiálem na pásy a výseky.
Offline
Ono těch rounových materiálů je víc,ale ne všichni výrobci je dělají na pásech(Webrax kupř.).Dobrej,ale dost drahej je třeba Beartex(dělají ho i v pásech).U brusných pásů je potřeba si vyzkoušet co nejširší spektrum a pak si vybrat to co vyhovuje nejvíc.Pokud vemu 3M pak je to firma která ve všech oborech do kterých dělá produkuje profivýrobky,takže za mně klobouk dolů.
Drtikol:Ano,Laďa Horák má poměrně slušnou nabídku pásů za relativně přijatelné ceny pokud vemu v úvahu možnost nakombinovat si pásy od několika výrobců na jednom místě,tedy za jedno poštovné.Slušní jsou taky Piskač a syn.
Offline
Dneska mě Uhlíř poslal tento ceník berou od Hermes.Docela dobré ceny né?
RB 346 23 MX - lepší kvalita na broušení oceli a základní kvalita na broušení nerezi
50 x 1500 zr. 40 - 52,- 50 x 2000 zr. 40 - 67,-
Zr. 60 - 42,- zr. 60 - 53,-
Zr. 80 - 40,- zr. 80 - 50,-
Zr.100 - 38,- zr.100 - 47,-
Uvedené ceny jsou bez DPH. Jemnější pásy nad zr. 100 je stejná jako u zr. 100. Min počet kusů od rozměru a zrnitosti je 3 ks.
Termín dodání je cca týden. Zboží posíláme na dobírku.
Editoval Drtikol (27-11-2014 20:00:08)
Offline