SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-11-2014 01:51:11

Strojar
Člen
Registrovaný: 27-11-2014
Příspěvky: 2

"Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

Dobrý den,
studuji na Fakultě Strojní na ČVUT a rád bych si udělal svářecí zkoušky. Chtěl bych se zeptat jakou metodu svařování považujete za tu nejvíc využitelnou a nejperspektivnější do budoucna. Přidávám zde odkaz kde je přehled kurzů, které mohu absolvovat - http://www.svareci-skola.hys.cz/kurzy-a-zaskoleni. Vím, že je těžké říct jednu nebo dvě metody, ale nemám finanční prostředky na to zaplatit si vše, a proto se Vás tedy ptám co byste mi poradili.

Děkuju moc za Vaše odpovědi,

S pozdravem Strojař

Offline

 

#2 27-11-2014 07:44:24

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

Hmm, když statistiky a prognozy neznaj ani na ČVUT tak to potěš koště, hi, v nabídce chybí vaření kafe a grogu...já bych brala EN9606 141 a 135.

Offline

 

#3 27-11-2014 08:34:59

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

já bych řekl TIG? soudím podle toho že na nástěnce na pracáku je plno míst pro svářeče touto metodou, případně MIG-MAG tam ale už to není tak akutní a většinou se jedná o těžkou práci ten tig je bych řekl taková fajnová čistá prácička, né jak smradlavá elektroda, zaprášeny plíce bordelem a jedovatinou

Offline

 

#4 27-11-2014 17:16:17

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

Strojar napsal(a):

...za tu nejvíc využitelnou a nejperspektivnější do budoucna...

Všechny! Na různé věci různé metody. Žádná není zastaralá a žádná není taková, co by nahradila ty ostatní. Prostě jsou jiné, na něco vhodnější, na něco méně.
Já bych udělal elektrodu a WIG, MIG/MAG a plněný drát už později bude sranda. S elektrodou a WIG můžete dělat vysoce specializovanou a kvalifikovanou práci.
Jako céóčkář budete jeden z tisíců, který snadno někde zakrní.

Offline

 

#5 27-11-2014 19:53:57

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

JardaK napsal(a):

Strojar napsal(a):

...za tu nejvíc využitelnou a nejperspektivnější do budoucna...

Jako céóčkář budete jeden z tisíců, který snadno někde zakrní.

dovoluji si nesouhlasit, protože cočkařů je dneska mraky ale schopnejch je málo. někde prskání v dílně OK ale ve výrobě třeba jako jsem já tam prostě aby přišel svářeč a namrskal a16 sváry je prostě problém. a jsou i firmy u nás kteří zaplatí dost peněz za lidi co opravdu zvládají velké těžké svařence.
já jsem zrovna v situaci kdy bych na metodu TIG snad ani dělat nešel, protože to co dělám mě vyhovuje.
a dnes je u nás v čr dost firem kde se svařují velké výrobky.
ale to bych mohl diskutovat asi ke každé metodě. záleží prostě čemu by se chtěl kdo věnovat. někdo bude dělat elektrodou potrubí, někdo bude tigovat krabičky a někdo bude prostě svářet ramena pro bagry. i když v práci občas TIGuji tak mě to prostě tak netáhne jako MAG.

Offline

 

#6 27-11-2014 20:56:13

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

Máte pravdu, ale zejména proto, že se na to díváte z pohledu zkušeného a šikovného svářeče, kterého to baví a má své místo.
Ale při pohledu z druhé strany? Je lepší být jeden z těch, kterých jsou mraky, nebo být z těch, kterých je málo a nabízí přeci jen fajnovější práci.
Neberte to osobně, MAG/MIG v řadě případů také není žádná sranda. Ale sám bych mohl vyprávět, jak relativně rychle mi šel MAG a kolik wolframu to stálo, než jsem začal být alespoň trochu spokojen s WIG svarem.   

Unihero napsal(a):

JardaK napsal(a):

Strojar napsal(a):

...za tu nejvíc využitelnou a nejperspektivnější do budoucna...

Jako céóčkář budete jeden z tisíců, který snadno někde zakrní.

dovoluji si nesouhlasit, protože cočkařů je dneska mraky ale schopnejch je málo. někde prskání v dílně OK ale ve výrobě třeba jako jsem já tam prostě aby přišel svářeč a namrskal a16 sváry je prostě problém. a jsou i firmy u nás kteří zaplatí dost peněz za lidi co opravdu zvládají velké těžké svařence.
já jsem zrovna v situaci kdy bych na metodu TIG snad ani dělat nešel, protože to co dělám mě vyhovuje.
a dnes je u nás v čr dost firem kde se svařují velké výrobky.
ale to bych mohl diskutovat asi ke každé metodě. záleží prostě čemu by se chtěl kdo věnovat. někdo bude dělat elektrodou potrubí, někdo bude tigovat krabičky a někdo bude prostě svářet ramena pro bagry. i když v práci občas TIGuji tak mě to prostě tak netáhne jako MAG.

Offline

 

#7 27-11-2014 21:34:42

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

naprostý souhlas s JardaK, s respektem k Uniherovi.
kdo zvládne MMA, ostatní metody pro něj budou hračka, kdo se naučí nejprve MIG může mít s elektrodou problem


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#8 28-11-2014 00:04:03

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

To jsem psal uz ve vlakne o nazoru na zkouzky na MMA


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#9 28-11-2014 00:15:37

Strojar
Člen
Registrovaný: 27-11-2014
Příspěvky: 2

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

No já jsem věděl, že bude těžké říct jednu dvě metody, které by byly nejlepší, protže vím, že každá se hodí na něco, ale berte to prosím z pohledu strojírenství a budoucího uplatnění.

Offline

 

#10 28-11-2014 05:52:35

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: "Nejrozšířenější a nejperspektivnější" svářecí metoda

Přece ani ty sám netušíší , co budeš dělat .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče