SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 18-02-2009 21:28:44

kefa
Člen
Registrovaný: 18-02-2009
Příspěvky: 3

compact 250

Ahoj máte někdo zkušenost s CO svářečkou COMPACT 250? Mám možnost tuto ale starší svářečku koupit tak kdyby ste mněl někdo nějaký poznatky budu rád.

Offline

 

#2 18-02-2009 21:39:10

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: compact 250

Compact smile neni to spatny stroj, nahradni dily jsou porad dostupne a svarovaci vlastnosti jsou dostacujici. Co se tyce nedostatku, tak jen malickosti. - Pol je napevno pripojen od usmernovace pres hlinikovy PGcko coz se mi jako servisakovi nelibi a nelibi se mi ustroji podavace a jeste navic sklelet. Jinak jsou to ve firmach dost pouzivany stroje a vesmes jsou s nima spokojeny, takze doporucuji...Lepsi nez nejaka svarecka z OBI


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 18-02-2009 22:14:27

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: compact 250

Compact 250 je držák a hlavně má bezkonkurenční transformátor. Troufám si tvrdit, že jen opravdu velmi málo současných MIG-MAG svářeček klasické koncepce se vyrovná Compactu 250, co se týká charakteristiky trafa. Ale pozor, aby nebyl "vybydlenej". Jak píše Killer, hlavně s mechanikou podavače bývají po intenzivním používání problémy (velké vůle, špatná adheze). Jinak doporučuji.

Offline

 

#4 19-02-2009 17:39:54

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: compact 250

Tak co se tyce svarovacich vlastnosti trafa tak je to na opravdu dobre urovni,ale co se tyka izolace smile Uz nekolikrat se mi stalo ze trafo v compactu horelo a ze melo spatnej izolacni stav, holt je potreba to casteji vyfoukat nebo poradne vylakovat.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#5 19-02-2009 22:00:48

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: compact 250

Máš pravdu. Pár hořících vinutí kompaktů jsem viděl, ale vždy v té svářečce a trafu zvlášť, byla silná vrstva železných pilin. Čistit, čistit...

Offline

 

#6 21-02-2009 00:02:08

kefa
Člen
Registrovaný: 18-02-2009
Příspěvky: 3

Re: compact 250

Dík za rady, svářečku už mám doma a zatim spokojenost :-) Jinak se budu snažit ji pravidelně čistit byla by škoda ji zničit.

Offline

 

#7 23-02-2009 17:40:13

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: compact 250

To Kefa: to trafo bych se snazil nejakym spusobem alespon ochranit, hlavne ten vrsek (to siroky vinuti), protoze pak kdyz vyhori trafo tak je to dost blby


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#8 23-02-2009 20:22:43

kefa
Člen
Registrovaný: 18-02-2009
Příspěvky: 3

Re: compact 250

A jakym způsobem ho mám hránit? Nejsem elektrikář a těm vinutím moc nerozumím.  Mněl jsem sundaný plechy okolo a svářečka krom slabé vrstvy prachu byla čistá. Jinak  když ji nepoužívám tak ji mám přikrytou hadrou aby se na ni zbytečně neprášilo.

Offline

 

#9 24-02-2009 18:19:12

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: compact 250

No nejlepsi by bylo to vylakovat ale to stoji penize. Ale treba maluju certa na zed. Alespon bych to promeril nejakym merakem na izolacni odpory, primar proti kostre, sekundar proti kostre a pak jen trafo primar proti sekundaru. No a jestli to bude dobry tak neni problem, jenze ne kzdej tenhle merak ma.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče