SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-05-2013 13:05:54

mvk67
Člen
Registrovaný: 03-06-2010
Příspěvky: 37

zkoušení hadic na propan butan

Dobrý den,

měl bych jeden dotaz.

Ví někdo jak často a jakým tlakem se musí zkoušet hadice, spoje hadic, atd. pro propan butan?
Pro kyslík a acetylen je to jasně stanoveno v normě, ale ten propan butan mi nějak uniká.

Může mi někdo poradit?

Děkuji.

Offline

 

#2 22-05-2013 14:17:36

kraklakvakve
Člen
Registrovaný: 28-08-2011
Příspěvky: 22

Re: zkoušení hadic na propan butan

mvk67 napsal(a):

..., ale ten propan butan mi nějak uniká.

Teoreticky se dá najít místo úniku pomocí zapálené sirky, ale nezkoušel jsem to.

(Je to blbý vtip, ale nemohl jsem si pomoci... :-) )

(Edit: když to čtu podruhé, už mi ten kontrast - uniká norma vs. uniká plyn - tak zřejmý nepřijde :-) )

Editoval kraklakvakve (22-05-2013 21:52:13)


Omicron GAMA 161, Bauhaus invertor I 80 A, nespecifikované trafo pravděpodobně domácí výroby

Offline

 

#3 22-05-2013 14:22:15

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: zkoušení hadic na propan butan

S tou sirkou se to běžně dělá. U propanu nehrozí vzplanutí láhve- samozdřejmě, nesmíš to nechat hořet tak dlouzho, až bouchne flaška smile


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#4 22-05-2013 15:52:33

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4407

Re: zkoušení hadic na propan butan

Pokud se vám nechce hledat norma tak nahlédněte např. na stránku http://www.gumex.cz/gwpb-hadice-na-prop … 13760.html   , kde si najdete v tabulce "poruchový tlak".

Offline

 

#5 22-05-2013 20:18:36

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: zkoušení hadic na propan butan

mvk67 napsal(a):

Pro kyslík a acetylen je to jasně stanoveno v normě,

nějaká norma někde bude, protože ji ale necituje ani jirkati, místní leader pokud jde o normy a předpisy smile
bude to asi nějaká oborová, běžně nezjistitelná. Protože hodně často používám PB v terénu na různých stavbách, hadice vláčím po zemi, čas od času je kontroluji, dělám to tak že je natlakované ponořím do vany, kádě, sudu s vodou. Jinak dle vnějšího vzhledu - když už jsou naprd vyhodím je.
Protože používaný tlak nikdy nepřesahuje cca 2bary, není nutno utahovat sponky silně jako u kyslíku, zbytečně se tím zařezává sponka do hadice a naruší první vrstvu.

  big_smile Jinak zkoušet hadice sirkou nepovažuju za dobrý nápad - člověku pak může ledacos chytit, třeba chalupa smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#6 22-12-2014 13:43:50

keemi1122
Člen
Registrovaný: 22-12-2014
Příspěvky: 1

Re: zkoušení hadic na propan butan

Pro kyslík a acetylen je to jasně stanoveno v normě, ale ten propan butan mi nějak uniká.


kaleem

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče