SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-01-2015 10:30:46

Kulantny
Člen
Registrovaný: 21-01-2015
Příspěvky: 1

Robotické svařování

Dobrý den, chci se zeptat, zdali někdo máte zkušenost s robotickým svařováním a stroji tomu určené? Známí má ve firmě svářečku od téhle firmy http://www.arc-robotics.cz/svarovani-mig-tig.html a dá se s ním svařovat jak MIG metodou tak i TIG. Cena není nejmenší, ale provedení svárů a práce s tímto strojem je bez problémů. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Offline

 

#2 21-01-2015 17:36:11

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Robotické svařování

Bohužel jste nedefinoval žádnou otázku k zodpovězení. Je tu hodně odborníků zabývajících se profesně robotickým svařováním. Firma kterou jmenujete není výrobce svářeček. Je to projekční a konstrukční kancelář nabízející realizaci robotizovaného svařování. A protože má velmi úzké vazby na firmu ARC-H tak bude možná preferovati svařovací zdroje Kempi.
Provedení robotických svárů má jen velice málo společného s výrobcem svařovacího zdroje, případně s výrobcem robotů. Hlavní je správné nastavení všech svařovacích parametrů a přesné nastavení trajektorie hořáku.

Offline

 

#3 02-04-2015 08:11:51

Lakde
Člen
Místo: kyjovsko
Registrovaný: 07-02-2013
Příspěvky: 6

Re: Robotické svařování

Přesně tak nevíme co by jste chtěl vědět, ano stroj je určen na MIG/TIG svařování, obávám se, že svařovací zdroj nebude určený pro MIG/TIG svařování, možná jsem špatně hledal ale doposud jsem nenašel profi svářečku obě dvě metody, samozřejmě TIG s HF, ne škrtací.
Nedokáži si představit svařování TIG na robotě bez HF. Zrovna i roboty Fanuc jsem měl na starosti.
Jsem 6 let mimo obor robotu, možná se co se týče zdrojů něco změnilo ale pochybuji.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče