SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Dobrý den, pročetl jsem si několik témat a čím hlouběji se dostávám, tím méně tomu rozumím. Takže bych asi měl nastínit co bych ctěl dělat.
Vůbec do začátku jestli je vůbec možné se jen tak probudit a stát se svářečem nebo jestli je povinné vyučení na škole nebo tak něco. Je mi 25 let a od 20 let dělám v armádě ve Francii. Školu mám taky vojenskou, takže 100% zelená guma.
Časem bych se chtěl dostat na sváření pod vodou. Obnáší to zhruba svařování na ropných plošinách, podvodní potrubí, práce v docích, opravy lodí atd...
Chápu, že to nepůjde přes noc, ale chtěl bych se zeptat na směr, kterým se vydat. Jakou metodu sváření se naučit, která by si mi v budoucí práci hodila. Klidně i více metod. Hlavně bych potřeboval vše v EU normách. Některé příspěvky jsou z roku 2007 a za tu dobu se asi pár věcí změnilo. Jak jsem zmínil, žiju ve Francii, ale stáž bych si klidně udělal i doma v ČR. Nerad bych si udělal český svářečák, který platí jenom v ČR. Protože ve finále nejvíc škol na podvodní svařování je v UK a chtějí platný svářečák na úrovni EU. Nějaké normy EN-XX nebo tak něco. V tom si nejsem zcela jist.
Dík za odpovědi.
Offline
aby se člověk stal "oficiélním svařečem" nepotřebuje vůbec žádné vzdělání, stačí absolvovat kurz a složit zkoušku. S tím dostaneš ihned práci někde u pásu, dodělávat co nedokážou roboti.
Jenže "sváření" je asi 18 druhů - dle metody a dle svařovaného materiálu.
Aby se člověk stal svářečem bez uvozovek potřebuje mít znalosti i v zdánlivě nesouvisejících oborech (stroje, mechanika, fyzika, základ elektro, metalurgie atd. A několikaletou praxi.
Vařit pod vodou je úplně jiný level, co vím tak v Česku je jen asi 10lidí kteří toto zvládnou.
Moderátor tady někde napsal pěknou větu - Svár se nevyrábí ale tvoří! - člověk musí mít trochu tvůrčí předpoklady, jen píle nestačí
Offline