SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-03-2015 21:34:14

barborka
Člen
Místo: Sabinov,SR
Registrovaný: 10-08-2010
Příspěvky: 60

zvaracka ac dc

Zdravim ak duplujem existujucu temu sorry, ale snazil som sa nieco najst, no nic co by mi pomohlo som nenasiel. Chcem sa s vami poradit do akej znacky by ste isly skor v pripade ac dc. V byvalej firme sme mali Fronius Magic Wave v podstate to bola celkom dobra masinka no ide o to ze ci si za cenu kolko stoji Magic nezozeniem nieco tiez kvalitne s priradnym rychlym servisom v SR. Rozmyslal som  nad znackami Lorch, Migatronic , Kemppi ci ESAB. Ide o to ze vo svojej  firme mam jednu acdc masinku, je to polsky stroj Magic Viper 210 no podarilo sa mi ziskat dost velku zakazku a tato zvaracka nestiha kedze ma slaby zatazovatel pri 200 A dokaze ist cca 20 min a potom musim cakat pokial ochladne. Zvaram AL trubky o priemere 50 mm s hrubkou steny 5 mm(zvary su na frezovane sedla ).Za kazdu dobru radu vopred vdaka s pozdravom Peter


Kuhtreiber KIT IN Majster 1700HF
Bodovka STIFO
Zvaranie MIG,MAG,TIG,

Offline

 

#2 07-03-2015 10:28:33

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: zvaracka ac dc

Ak ti môžem odporučiť  , kúp aspoň 400A stroj.
Nebudeš mať potom problémy, že ti zváračka vypína , alebo je výkonovo slabá .
Hliník potrebuje veľa prúdu ...
U nás v práci máme všetky stroje 400A a ešte nikdy sa nestalo , žeby sa niečo prehrialo.
Fungujú spoľahlivo aj v letných horúčavách celý deň.

Offline

 

#3 07-03-2015 12:15:57

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: zvaracka ac dc

Ako napisal už m.evil : na tak hruby material-obzvlast hlinik potrebujes poriadny vodou chladeny aparat.Kemmpi Mastertig alebo nieco od Migatronicu ci Froniusu do 300-400 A a kazdopadne voda chladenie a nemas s nicim problem.
vela zdrau

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče