SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-05-2015 16:46:13

meldacmelda
Člen
Registrovaný: 24-09-2014
Příspěvky: 25

Uniká plyn

Ahoj lidi včera jsem  nahříval a všiml jsem si že mi uniká trochu acetylen z rukojeti nevíte kde bude zakopanej pes ?

Offline

 

#2 20-05-2015 17:15:40

HonzaKovo
Člen
Registrovaný: 11-01-2015
Příspěvky: 226

Re: Uniká plyn

A co pouzit sroubovak, par klicu, mozek a pretesnit rukojeti resp napojeni???

Offline

 

#3 20-05-2015 18:52:11

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Uniká plyn

No to spíš bude na samotném ventilu hořáku. V práci jsme měli to samé. Vyřešil jsem to montáží jiné rukojeti. Pokud taková možnost není, doporučuji rozmontovat, zjisti co je tam za části a podle toho repasovat rukojeť. Případně koupit novou... V případě neochoty investice, uzavírat hlavní ventil na flašce...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#4 20-05-2015 18:55:17

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 616

Re: Uniká plyn

Tak to vezmeme po pořádku a jako pro malé děti:

Na samotném hořáku zkontrolovat gumový kroužek a v případě, že je rozpraskaný, tak ho vyměnit. Demontovat ovládací knoflíky a dotáhnout ucpávky - ničím je nemazat, zejména kyslíkovou! Zkontrolovat kvalitu hadic, dotáhnout hadicové spony a převlečné matice. Při dotahovaní převlečných matic je velice vhodné přidržovat druhým klíčem závitové koncovky na pistoli, už jsem viděl siláka, co utahoval a utahoval, až ukroutil trubičky k ventilům - což mi ještě připomíná, že je dobré zkontrolovat připájení těchto trubiček k ventilům a závitovým koncovkám v bakelitové rukojeti, kterou lze rozebrat po vyšroubování dvou šroubků a matiček M4.

Pokud netěsní samotné ventily, tak lze pistoli nechat repasovat výměnným způsobem u různých firem, např. Rami servis Liberec.

Editoval VašekP (20-05-2015 19:05:27)

Offline

 

#5 21-05-2015 11:07:14

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Uniká plyn

Rellik napsal(a):

V případě neochoty investice, uzavírat hlavní ventil na flašce...

big_smile v případě acetylenu toto není moc dobrý nápad - stačí prsknout jedna okujka....
už jsem tady dával jednoduchý návod - hořák (klidně zapálený) ponořit do sudu s vodou, nebo do vany.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče