SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-08-2015 15:55:48

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

CEMONT PXK 4.0 prerušuje

Zdravím,

mám tu na servise plazmu Cemont PXK 4.0 s tým, že prerušuje a vypíše chybu, je potrebné plazmu vypnúť sieťovým vypínačom a opätovne zapnúť. Zákazník nevedel povedať znenie tej chyby a mne ju ešte ani raz nevypísalo, ale že občas preruší, to som spozoroval. Nevšimol som si, či to bolo tým, že som oddialil hubicu od plechu, alebo je niekde chyba v káblovačke príp. v horáku, ale ešte stále to testujem.
Vie mi niekto povedať, čím môže byť táto chyba spôsobená?

Keď sa dostanem do štádia, že mi vyhodí poruchu, tak sem hodím aj hlásenie a popis.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#2 28-08-2015 18:15:28

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: CEMONT PXK 4.0 prerušuje

No, šéfovi to vypínal přicpanej přívod vzduchu, k tlak.spínači, bylo to nepravidelný a taky to hledal napřed v elektrice....no nelogická porucha

Offline

 

#3 28-08-2015 21:39:43

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: CEMONT PXK 4.0 prerušuje

Toto mám odskúšané, snímač je OK a prívod k nemu pripchatý nie je. Meral som ho asi 4 minúty vkuse a hodnota sa nemenila. Je tam diferenciálny snímač tlaku.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#4 28-08-2015 21:42:46

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: CEMONT PXK 4.0 prerušuje

Ešte by som doplnil, že to robí po zápale, teda keď sa uzatvára obvod cez klieštiny a horák. Buď bude hubica mať zlý kontakt s plechom, alebo bude káblovačka v horáku niekde ulomená, alebo klieštinový vodič.

Každopádne, ten dôvod, pre ktorý to je v servise, sa mi nepodarilo iniciovať. Poruchu stále nevypísalo.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#5 29-08-2015 09:33:55

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 535

Re: CEMONT PXK 4.0 prerušuje

Podobná závada mě vznikala, když byl vlhký vzduch. Většinou pomohlo odpojit hadici, vyfoukat do sucha a  odkalit lapač vody.
Nebo se takto podobně chová, když je nedostatečný kontakt na hubici. (Ty dva bezpečnostní kontaktíky) Potom většinou stačilo hubici povolit a znovu utáhnout. Tak zase nějakou dobu běžela bez problémů.
Ale toto se dělo na pazmě Lorch. Jole.

Offline

 

#6 05-09-2015 20:54:41

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: CEMONT PXK 4.0 prerušuje

Ďakujem za rady. Servis som ukončil, nenašiel som nič, čo by prekážalo, porucha sa u mňa neprejavila, po elektrickej stránke je zváračka bezchybná. Po mechanickej stránke je načase vymeniť horák, ale ešte sa s ním robiť dá. Je po vyčistení, menšej údržbe, rozrezal som skúšobný plech na slíže a problém sa neprejavil.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče