SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 18-12-2015 13:02:33

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

valfren napsal(a):

ahoj , pořídil jsem si klasickou kuklu SK100 ale v návodu čtu že tma patří vnější polykarbonátový zorník o rozměrech 117x87 ale nemůžu ho sehnat nevíte co tam dát nebo kde ho prodávají ? díky

někde to řežou na míru z velké desky (ve svář.obchodě, aspoň u nás), je třeba se poptat a mohl byste mít rozměr jaký chcete

Offline

 

#27 25-12-2015 19:50:54

flyron
Člen
Registrovaný: 18-12-2015
Příspěvky: 29

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Kuknite sa na aliexpress , zadať welding mask alebo welding helmet, použiť filtre free shipping, zoradiť podľa ceny, vybrať s vymeniteľnými baterkami alebo bez, s potlačou alebo bez, s 2 alebo 4 senzormi, vybrať rychlosť zatemnenia 1/10 000 alebo 1/30 000 s, vybrať veľkosť priezoru,  vybrať hlavový kríž obyčajný alebo štvorremeňový a môžete kupovať to isté čo kupite doma za pol ceny  a menej. Keď čínu tak z číny.  Na uľahčenie porozumenia pravým tlačidlom myši preložiť.

Offline

 

#28 25-12-2015 20:24:47

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

hm, dostala jsem naježeno OPTREL VEGA VIEW 2,5.Je to lehoučký, takovej standart,má to baterky, kazeta bez stínů,jako nevýhodu vidím drahou kulatou ochr. folii ale prý to jde upravit do jiných skeletů.Proti KOVAXU je to dražší, má jen 2 čidla, ale je to dostatečně citlivý i na TIG. Pěkně se přes to čumí,nezabarvuje to a sucháč na roušku na ovar tam se vejde taky, tak nevím, po svátcích odzkouším...jo a je to černý tak z toho zrovna nejsem odvázaná, bů....musím si to polepit.

Offline

 

#29 26-12-2015 12:24:43

flyron
Člen
Registrovaný: 18-12-2015
Příspěvky: 29

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Solidna hobby maska  4 arc, Din 4-13, slušny priezor, vymeniteľné baterky, dobry pomer cena/výkon, EN 379  1,1,1,2  http://www.aliexpress.com/item/Auto-dar … 9.1.HtpFsi

Offline

 

#30 08-01-2016 19:16:01

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Evita ako sa Ti pozdáva ten Optrel Vega View 2,5 po vyskúšaní teda pokiaľ si to už skúšala. Uvažujem nad niečim novým a mám troch favoritov Speedglas 9100XX,Kowax 820 ,alebo ten nový Optrel- ten kvoli tej svetelnosti 2,5
Vedela by si tú kuklu trošku ohodnotiť z profesijného hľadiska,veľmi by mi to pomohlo v rozhodovaní.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

#31 09-01-2016 09:18:17

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

No, na hodnocení je brzy, tak po půlročním provozu, fungluje to a je to lehký proti Kovaxu 820, kterým jsem nahradila starší Speedglas 9002x.Kazeta se ovládá z venku je rovná a barvy přes to seděj takže přes to vidím i červenej displej. Jen ta ochranná folie je kulatá a dražší, musíte si dávat pozor aby jste si to nepoškrábal.Pak si vtom připadáte jak potápěč,......hi

Offline

 

#32 19-01-2016 20:54:33

Pavliston
Člen
Registrovaný: 14-09-2014
Příspěvky: 35

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Jen k tomu zatmavení-je prokázáno,že stmavení nad 0.07ms poškozuje nenávratně zrak.Jsou asi jen dvě firmy,co se pod to dostanou a speedglas to není,má sice kvalitní kříž  i plast,ale to nestačí.Kdyby to bylo na hraně,budiž,ale o polovinu déle je pro mě nepřípustné,ať si to každý posoudí sám,kolik očí má k dispozici během života.Zatím fandím  kowaxu,cenově dostupnější,kazeta rychlá a kvalitní,provedení kukly průměr.Než špatnou samostmívačku,tak lepší štít,či sklopku,mám stále oboje-štít jsem měl na silné sváry,sklopku když jsem si to potřeboval podržet,tu nahradila samostmívačka.

Offline

 

#33 19-01-2016 21:01:08

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Pavliston napsal(a):

Jen k tomu zatmavení-je prokázáno,že stmavení nad 0.07ms poškozuje nenávratně zrak..

mas nejaky odkaz - nejaka studia, nezavisle porovnanie kukiel, atd - alebo len tak z brucha?

poznam zvaracov, ktori zvaraju speedglaskami/optrelkami 10 a viac rokov - bez problemu
ako dlho pouzivas kovax? poznas niekoho, kto ho pouziva aspon 5 rokov s dobrymi skusenostami?

Editoval rcp (19-01-2016 21:09:55)

Offline

 

#34 20-01-2016 01:45:26

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

jsou zase povídačky jedna bába povídala ...
Každá (snad) helma chrání před UV a IR zářením i když není aktivní. Teda píšou to ti lepší vyrobci na webu . Viditelné spektrum nám snad nevadí pokud to jednoho neoslní . Pokud jde o blikání tak zařivka (klasická s tlumivkou na 50Hz) blikne každých 10ms ?


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#35 20-01-2016 08:46:21

Pavliston
Člen
Registrovaný: 14-09-2014
Příspěvky: 35

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Klinickou studii si určitě umíte najít sám...Jak jinak,než provedenou šťouravými američany,ale kdyby se to nezakládalo na faktech,proč by výrobci na to reagovali,je otázka času,kdy se k tomu postaví i speedglas,který používá(stejně jako zatím většina)osvědčenou technologii,ale vývojově starou několik desítek let,která funguje vpodstatě jednovrstvě na pootočení krystalů o 90stupňů,která se podstatně zrychlila od vzniku,ale 0,1ms je nejspíše konečná.Nová technologie má už více vrstev,kde jedna je už předtočená a nejspíše tím získává čas,který je méně než poloviční oproti spedglasu.Při štěpení atomu,při práci s radonem taky pracovníci nic nepociťovali,stejně jako toto,není otázka týdnů či měsíců,záleží na počtech zážehu apod.Někdo může mít jen migrénu z očního tlaku,někdo zákal či oslepnutí.V prvé řadě je dnes samostmívačka pro většinu lidí důležitá a nejlepší pro produktivitu,ne však pro ochranu očí,tam to jde ošidit.Neznamená,že když to dnes nevíte nebo nevidíte,že to tak není,když čtu diskuze,tak to nikdo neřeší.Když jsem kupoval krbovou vložku,tak nejlepší zde byl JOTUL s CB spalováním-v americe to byl základ,tam měli už katalyzátory i na kamnech.Když chtěl nenažraný WV předběhnout Toyotu v celosvětových prodejích,tak se snažil s nafťákem prorazit v americe,kde se o to nepokoušel ani tam místní a zavedený FORD,protože tam mají přísnější normy a opět šťouravý amík odhalil,že dávno nesplňuje VW normy ani v Evropě,natož u nich,překročení bylo až 30x vyšší!!!,a technologie neumožňovala bez podvodné úpravy softwaru emise snížit.Jen při měření,když auto stálo.Byl by to konec nafty v osobních automobilech,kdyby nevznikla nová technologie a to neuvěřitelné  vstřikování močoviny.Závěrem:dokud není odněkud tlak,není důvod něco měnit,nebo něco vyvíjet,protože to jsou jen náklady.Omlouvám se,že vše tak řeším dopodrobna,ale u něčeho není cesta zpět,ať už finanční,že něco stálo tolik,nebo jako zde-zdravotní.Prosím Vás,nikoho nepřesvědčuji,taky jsem dělal se spedglaskou s odsáváním v práci,ale nebyla to moje hlavní pracovní náplň,přesto ji hodnotím výborně,co se týká provedení,ale jsem zpětně rád,že to bylo spíše sváteční.

Offline

 

#36 20-01-2016 09:12:43

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Vážený Pavlistone já jsem ještě stará struktůra tak tu nezávislou studii nějak nedokážu najít, tak kdyby jste  nám méně zdatným tuto studii našel .
Zrovna tak jako Juggernault žiji v tom že helma chrání před UV a IR zářením na základě  filtru i když není zatmavená.
Extrémně rychlé časy a astronomické parametry jsem bohužel našel většinou na čínských kuklách za 1000-2100Kč, tak nechápu proč je hromadně nikdo nekupuje pro profesionální svářeče.
Ony k nám z USA chodí taky třeba kouzelné zapalovací kabely a prášky na hubnutí  což je při proporcích američanů  komické.
Nějak nevím ,ale asi si svoji novou 9100X nechám na to moje sváření hodinu týdně si přece nebudu kupovat kuklu od číňanů s přelepkou nějakýho skoro značkovýho prodejce .

Offline

 

#37 20-01-2016 17:02:58

hmota
Člen
Registrovaný: 07-02-2012
Příspěvky: 95

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Mě docela zaráží to,že pan Pavliston kterému tak záleží na milisekundě,používá ke svařování štít.
A to dokonce jak píše na "silné sváry".
Štít se výborně hodí pro pozorování zatmění slunce,pokud s ním někdo svařuje tak to je skutečné
hazardování se zdravím.

Offline

 

#38 20-01-2016 21:25:35

Pavliston
Člen
Registrovaný: 14-09-2014
Příspěvky: 35

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Já vím,že je spedglaska uživatelsky příjemná,proto mě to taky zarazilo a při používání doma bych nosil max.brýle.Dá se u ní věřit i technickým datům,na rozdíl od číny,kde to je jen zbožné přání,přesto když jsem tehdá měl zájem koupit jejich model za 6000,- ,tak sami udávali,že to neni do profi nasazení.Vpodstatě to sám výrobce degradoval na úroveň číny,ale trochu víc předraženě.Ale když to byl kdysi jejich nejvyšši model,tak profi nasazení bylo samozřejmé.A takto to půjde dál.Nejsem prodejce,aby jsem něco někomu nutil nebo obhajoval klinické testy,dal jsem info tazateli,na co se dá též zaměřit,ale stejně to uvízne na ceně.Pokud koupí nějakou s 1/1/1/1,má napůl vyhráno,pokud bude mít čas zatemněni pod 0,07ms,má nejlepší kazetu,která se dělá,je stále spíše vyjímkou skutečných 0,04ms +1/1/1/1.Na doma může z nějaké pozice slevit,v hlavě to nenosím.Silné sváry běžně nedělám,to jsem si svářel nosné traverzy a stará samostmívačka se mi stále zdála na nejvyšší stupeň stále světlá,pak se štit hodil.Každý s něčím začne a pokud se chce výměnou posunout dál,pak musí shánět info,aby si polepšil.Ještě se opomíjí teplota prostředi,čím je teplota nižší,tím se reakce zatemnění prodlužuje,udávaná reakčni doba je zpravidla při teplotě okolo 20°.

Offline

 

#39 20-01-2016 22:55:44

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

ona ta 9100X ma1/1/1/2 no a ta 2ka je pozorovací úhel kazety jestli si to dobře pamatuju, a proto že mi nikdo při práci nekouká přez rameno a mojí kuklu tak ten údaj je nedůležitý ,u televize je pozorovací úhel asi důležitější big_smile
Jinak to nadšení pro jiné kukly jsem měl taky, ale papír snese všechno, a taky mě zajímala životnost po krátké zkušenosti ASK400.Parametry světového výrobce budou jako etalon pravidelně prověřovaný, a kdyby to neklaplo tak je to afera a právníci maj co dělat.
On je rozdíl mezi výrobci a dovozci v tom že když světoznámej velkej výrobce lže tak v případě průšvihu ho to docela dost stojí,viz VW na dovozci číny a malejch firmách se toho moc nevysoudí.

Offline

 

#40 20-01-2016 23:11:03

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

hmota napsal(a):

Mě docela zaráží to,že pan Pavliston kterému tak záleží na milisekundě,používá ke svařování štít.
A to dokonce jak píše na "silné sváry".
Štít se výborně hodí pro pozorování zatmění slunce,pokud s ním někdo svařuje tak to je skutečné
hazardování se zdravím.

a sakra tak to už nemám oči, jak je teda možné že ještě vidím, a soused 75let vidí taky a to 40let svařoval ve fabrice má sice problémy s dechem, astma, silikózu a nevim co ještě ze smradu ale brýle má jenom na čtení to asi měli nějaky komunisticky speciální černy sklo v těch štítech a sklopkách tehdá určitě žádny zatmívačky ani čiňáky ani émeriky neměli
totiž nechápu ani váš komentář pane, ve štítu když ho mám před očima je tma od samého počátku teprve po zapálení oblouku se ukáže světlo a síla světla se reguluje tloušťkou skla, nebo mě něco uniklo? jo leda že to neumíte používat a zapalujete dřív než štít strčíte před ksicht? jinak nevím

apropo už sem to tu někde psal možná dokonce sem že na domácí použití mám názor ten že sklo je sklo absolutně bezůdržbové a tudíž kdykoli opakuji: KDYKOLI!! k dispozici né jenom tehdy když v té samostmívačce je vše v pořádku baterie ten ciferník a cosi kdesi, ťukne to z kokosu na zem a je to kaput, sklo vyměním i v neděli o půlnoci, a to se občas na údržbě v hospodářství může hodit, na sklo nepůsobí mráz ani horko ani voda nevím jak funguje ta elektronika když v kutilské dílně kolikrát ani není zeď a pracuje se defakto venku viz moje dílnička na chalupě -altánek s plechovou střechou kde skoro prší na svěrák, jasné jsou to extrémy ale zejména při delších pauzách třeba se půl roku nebude nic svařovat pak ejhle v sobotu mě upadne branka v neděli jedu zase pryč a zrovna v ten moment bude baterie po té odmlce v p.. sklo stačí utřít od prachu případně od ptačích těch slepice to podělali tak sem ten štít umyl v kádi dal na slunko uschnout jo teď mě upadl ten zavírací plíšek tak sem se stím sral ale je mě to líto vyhodit tak sem to tam přiletoval

Offline

 

#41 20-01-2016 23:50:10

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Máte pravdu že se sklem se svářelo vždy, a zda koupit kvalitní stmívací kuklu je věcí priorit a peněz.To samé platí o dílně ,pokud nemám v zimě v dílně 18st tak nedělám ,jiní dělaj i při teplotě pod nulou inu jsou mezi náma i masochisté.

Offline

 

#42 21-01-2016 15:03:50

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

černy sklo je sklo, to mě nikdo nepřemluví, když prostě vidím ty dnešní krámy, na cokoliv člověk sáhne potom je h... chleba se peče s pomletyho tvrdyho pečiva kolikrát aji plesnivyho, cín na letování se vyrábí tak že se po pár letech rozdrolí všechno je z plastu aby to bylo asi ekologické do benzínu se leje šmejd která ucpává soustavy o naftě s řepkovym olejem ani nemluvě prostě dnes jde koupit vše, zajdeš do bauhaus nebo jak se to menuje a tam si vybavíš cokoliv flexu za pár šupů svářečku co nesvařuje a jiné potřebné nepotřebnosti, za komančů nebylo nic, to je fakt, ale když už to bylo tak mnohé věci slouží doteď a tím chci říci že si nehodlám zničit zrak nejakym krámen co ani nepoznám jestli to zatmění je za milisekundu nebo dvě, prostě tak jak je dnes vyráběno lágricově všechno tak pochybuju o tym že kukla by byla výjimkou a je úplně jedno co to je za značku jestli CHINA nebo ÉÚ nebo USA ono totiž kvalitní poctivý výrobek dnes už nemá smysl vyrábět protože ho nikdo nekoupí jednak kvůli ceně ale taky ho ani nerozezná v té změti šmejdů protože proč by šmejd nemohl stát stejně jak kvalitní věc ale o dvě koruny levnější a hned si člověk řekne jó to je drahý to bude asi kvalitní a nebudu teda kupovat úplně to nejdražší a nebo proč by šmejd nemohl být dokonce drašší jak kvalitní věc tak si řeknu jde o zdraví koupím tu nejdražší na světě a on to bude zgarb a poznám prd a papír co k tomu kdosi natiskne snese i to největší h..
http://s20.postimg.org/8doa5l195/DSC09090.jpghttp://s20.postimg.org/z00quk5g9/DSC09091.jpghttp://s20.postimg.org/lkdq53wyh/DSC09099.jpg

Offline

 

#43 21-01-2016 15:21:35

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

práci za totáče taky pamatuju ,ale šmejdů se dělalo víc neš dost .To co trochu drželo bylo vlastně profi vybavení a nebylo běžně ke koupi .Nevím proč ale připadáte mi hodně zahořklý . Mám život jaký jsem chtěl -dělám práci co mě baví ,nemusím být vděčný žádnýmu politrukovi a i když nejsem nějak bohatej tak mě ten život v týhle době baví i přes to že si občas zanadávám na nenažraný politiky a překupníky

Offline

 

#44 21-01-2016 16:16:48

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Ale jo, v něčem má Kramlík pravdu. I mně se několikrát podařilo koupit šmejd, který buď nedělal to, co sliboval, nebo odešel měsíc po záruce. Nemyslím teď jenom věci z oboru svařování. A nebyly to věci z baubau, ale často dost drahé, kryté honosným názvem renomovaných firem. Přiznám se, že i mně to dost vytáčí. Kdysi dávno, když si člověk koupil třeba Etu, Narex, apod, tak měl jistotu kvality.

Offline

 

#45 21-01-2016 16:41:54

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Já zase vzpomínám na některé domácí spotřebiče, které fungovaly skoro celý život. Na př. Mixér, kuchyňský robot, vysavač, výrobky ETA Hlinsko.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#46 21-01-2016 17:36:47

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

nemám potřebu kupovat vysavač na celý život ,auto na 20let taky nechci a ležet pod nim a mumifikovat ho aby vydrželo dětem se mi taky nechce.Když jsem jako obraběč bral 1700Kčs a velká gola ta co vydržela stála tak 400-500 tak to je jako dneska gola za 7000Kč a ta vydrží víc než gola tenkrát, a obsahuje tak 2x tolik dílů.Nebo se pletu??

Offline

 

#47 21-01-2016 19:58:45

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

No, pánové, ta Optrel Vega view 2,5 je až neskutečně světlá, to je taková paráda, jen čumím, to je hustý,tak by to měla mít každá.......hlavně aby vydržela.

Offline

 

#48 22-01-2016 23:10:40

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

fmodel napsal(a):

nemám potřebu kupovat vysavač na celý život ,auto na 20let taky nechci a ležet pod nim a mumifikovat ho aby vydrželo dětem se mi taky nechce.Když jsem jako obraběč bral 1700Kčs a velká gola ta co vydržela stála tak 400-500 tak to je jako dneska gola za 7000Kč a ta vydrží víc než gola tenkrát, a obsahuje tak 2x tolik dílů.Nebo se pletu??

no že se pletete to netvrdím máte však zkreslený pohled pravěpodobně se vám podařilo že máte měsíční plat nadprůměrný, pokud jste dřív jako obráběč měl 1700korun měsíčně tak jste si byl jist že za deset let budete mít: 1700korun měsíšně, takže jste si tu golu mohl koupit, bohužel dnes je situace taková že při dnešní mzdě 10000korun a nejisté budoucnosti že klidně za měsíc dva budete bez jakéhokoliv příjmu tak si tu golu málokdo může pořídit a proto musí používat tu starou komunistickou
a auto by pětiletému děcku bylo na prd, myslím to tak že životnost dnešního automobilu je právě těch pět let a škodovku co kupoval můj otec když sem se naroeil tak mi v začátečnických pokusech s volantem byla sakra dobrá a jsem tomu vděčen že to tak bylo a proto bych rád auto které by vydrželo aspoň po dobu mého života děti nemám takže toho dalšího osudu je mi jedno, když už o tom vercajku, šroubováky mám některé po dědovi s dřevěnými ručkami a to jsou držáky djí se bezproblému používat místo pajsru nebo majzlíku a poté klidně dál v původním určení vemte si dnešní šmejd to se musí nejdřív na brusce upravit protože do drážky na šroubu je to tlusté a tím se to oslabí a už je to ohýbací, no herdek jak se šroubovák může ohnout je snad z modelíny?!?!

Offline

 

#49 22-01-2016 23:41:36

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Nějak na to máme rozdílné pohledy ,ale to nevadí, stejně na tom nic nezměníme.
Když jsme u těch šroubováků ,pamatuju jak jsem fasoval šroubováky s plastovou rukojetí ,taková krásná průsvitná ,po šichtě všechny rozpraskané.
No a když koupíte sadu šroubováků v Lídlu (tam to nářadí docela ujde ) tak jsou sice zakalený až do rukojeti tak že se s nima nesmí páčit (což je v pořádku za to bych od mistra dostal lepáka) tak ty drží ostří a pasují do normovaných šroubů.

Offline

 

#50 23-01-2016 00:54:30

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: Kukla stmívací versus klasika pro doma

Kramlik: i šroubováky se dnes dělají v excelentní kvalitě. Jen se nesmí koupit to nejlevnější z dovozu. Já si koupil tuhle sadu od Wery: http://klasicke-sroubovaky.heureka.cz/w … p-334-6_2/ Je tam šest podle mě nejpoužívanějších šroubováků. Plochej velkej, malej, PH1, PH2, PZ1, PZ2. Rukojeti perfektně tvarovaný, nerozbitný, nesmekavý. Mají taky laserem zdrsněnou špičku, takže i do ožvýkaného šroubu se zakousnou a nevyklouznou. Jasně, stojej 12 stovek, ale na sobě šetřit nehodlám a když se k nim nebudu chovat jako prase, tak vím, že mi vydržej léta a nezklamou.
A tak je to se vším. Osobně si nemyslím, že by za poslední léta kvalita všeho nějak globálně upadala. Jen je obrovský výběr a taky rozsah kvality a potažmo i ceny.


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče