SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-01-2016 09:20:59

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Ahoj všem,

chci se zeptat, zda-li existuje e-shop, kde se prodávají můstky ke svářečkám. Strýc google nic nezná, tak se ptám Vás - servisáků, kde kupujete můstky. Ja je doteď kupoval v lokálním krámku, ale pořád se mě vyptávají, pro koho dělám, páč oni jsou výrobcem i servisem a zřejmě se jim nelíbí, že jim beru kšefty a já zas nechci bejt blbem, abych jim říkal, že se o zákazníky připravili vlastně sami, páč vyservisované zboží bylo několikrát nefunkční, nevyfoukané a pod. Co se týče cen, prodávají mi je za slušnou cenu, nemohu říci, že by na mě vydělávali, jen tam nechci pokaždé chodit po 4ks můstků.

Jedná se o můstky PTS 440 a PTS 290+T, jsou to třífázové můstky.

S ostatními komponenty problém nemám, elektroinstalační materiál kupuji ve velkoskladech a co se týče prvků do svářecího obvodu (svorky a pod.), spotřebuju minimum, ale to by šlo řešit případně s binzelem.

Děkuji za odpovědi.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#2 30-01-2016 12:58:25

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Jo, vlastně si tady všichni děláme reklamu - svářeči na to, že svářejí, servisáci zase na to, že servisují a tak dále.

Vaše odpověď sice logiku má, ale nemá žádnou výpovědní hodnotu, páč sem se ptal, zda-li existuje e-shop se sídlem v ČR/SR a ne jak si mám dělat reklamu, a či vůbec. Ja ji tady nepotřebuji, pro české zákazníky se to nevyplatí skrze dopravu a slovenští zákazníci si chtejí všechno udělat sami, protože šetřit se musí, ař to stojí co to stojí. Čest výnimkám, už jsem dělal svářečku i zákazníkovi, který příliš cenu neřešil, zajímalo ho jen to, aby přístroj fungoval, ostatně psal tady na svarforu i poděkování, protože se o mně dovědel odsud. Co se samotné reklamy týče, ja ji nepotřebuju, lidé, co o mně vědí o mně vědí a ty co nevědí se možná doví.

Zkusim tedy jěště jednou. Existuje e-shop, ve kterém můžu můstky koupit a odesílají z ČR/SR, nebo mám nadále navštěvovat lokální krámek?

O výrobci v itálii vím, ale nedělám takové množství, kdy by se mi vyplácelo brát od něj.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#3 30-01-2016 13:23:28

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Offline

 

#4 30-01-2016 13:40:09

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

styles napsal(a):

Dobře.
A když jich tak moc měníte-tak v té Itálii prodají i menší množství-mají myslím limit minimálně 150  euro==pokud mě tedy paměť nešálí.
  Ale museli jsme si tuším zařídit vlastní dopravu!!

Já jsem nikde nepsal, že jich měním moc často. Přečtete si to ještě jednou. Psal jsem, že lokálního výrobce zřejmě mrzí, že přichází o kšeft, i když toho není moc, pokaždé se mě vyptávají, komu dělám mašinu. A já nechci být idiotem a říkat jim, že si za to můžou sami, nebo prozrázet, komu dělám, páč firma je jich zákazník.

Zvyšek už má výpovědní hodnotu, moc děkuju za odpověď. Limit 150€ není zase moc, když se to tak veme, že si udělám zásobu 3ks 440 a 3ks 290, to těch 150€ snad bude a mám možná na rok klid.

Ještě se zeptám - jak jste řešil vlastní dopravu?

To fmodel: díky za link, ale stránku mi blokuje antimalware.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#5 30-01-2016 14:11:59

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Limit si ověřím, to nic není.

Možná by se vyplatilo, ono většinou vodjede jedna sada diód a svářeči se pak stěžují, že se to nedá nastavit, prská to a vůbec - nesváří (popisované závady: "iskrí, nezvára, nedá sa nastaviť"...), protože tu chybějíci půlvlnu "postrádají".

Problémem je, že nejsem tak dokonalý, abych vědel lisovat diody. Nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by to tak dělal. Jestli se ale chcete podělit o know-how, budu naslouchat a učit se.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#6 30-01-2016 14:54:30

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Drakoush napsal(a):

To fmodel: díky za link, ale stránku mi blokuje antimalware.

to je divný je ty firma prodávající vše na opravu svářeček maj tam hromadu můstků
tak ještě takhle a najít  - mostki prostownicze jednofazowe i trójfazowe

http://www.elhurt.opole.pl/

Offline

 

#7 01-02-2016 13:09:23

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Děkuji za radu, až jsem správně pochopil, potřebuji je pomocí hydraulického lisu vylisovat a nalisovat nové diody. Hnul jsem trošku mozgem a načrt jsem si dva přípravky - jeden na vylisování, což je gulatina z oceli 11 600 o průměru menším, než průměr diody a druhý přípravek je gulatina se středovým otvorem o průměru "hrdla" diody na nalisování, též z oceli 11 600, možná úprava kalením.
Co se týče lisu, tady mě zase napadla myšlenka využít lisovací nástroj na lisování otvorů, který využívam k výrobě děr rozváděčů, ke kterému třeba vyrobit nějaký stojan a na závit osky uchopit dané přípravky popsané výše. 

Teď tady mám 3 můstky, tak zkusim se učit.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#8 01-02-2016 13:28:12

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

stačí trubička + kousek kulatiny a svěrák jako lis .

Offline

 

#9 01-02-2016 13:52:06

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

Já než kupovat komplet tak přelisuju diody 60A BYP60K6  stoji 18kč/ks .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#10 01-02-2016 17:51:23

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Svářecí můstky - dodavatelé a velkosklady

fmodel napsal(a):

stačí trubička + kousek kulatiny a svěrák jako lis .

jo presne tak staci mohutnejsi zverak a aj v nom sa daju rozne male vecicky nalisovat

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče