SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 07-02-2016 18:52:42

Jenda Benda
Člen
Registrovaný: 07-02-2016
Příspěvky: 4

Triodyn SMT 130-2 (TIG-MMA) - PROBLEM

Dobrý den Všem,

probudil jsem k životu starší kousek Triodyn SMT 130-2, který jsem nastrojil pro svařování metodou TIG. Hořák a ovládání startu je originál, vše je jak nové, ale nezdá se mi průběh náběhu, doběhu při svařování a délka dofuku po sváření.

Mé otázky:
Je v pořádku, že po ukončení svařování a dofuku hořák stále chytá oblouk? (testoval jsem ve vytápěné dílně, žádná vlhkost)
Pokud nastavím dofuk na minimum, tak stejně dofuk trvá víc jak 5sec. Je to v pořádku? (rád bych kratší)
Nastavení náběhu a doběhu se chová stejně jako dofuk, regulace funguje, ale minimum nevypíná funkci.
Při svařování zřejmě kolísá výkon (ruka pevná :-), vše bylo čisté, kabely k hořáku a zemi v pořádku, bez prodlužováku, na volné zásuvce)

Vím že je to historický kousek, ale rád bych věděl jestli jsou to "vady doby" kdy byla Triodyna vyrobena, nebo nějaká technická závada, popřípadě pokud máte nějaký kontakt na dobrý servis v okolí Teplic budu rád.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7010_img-20160203-wa0002.jpg

Díky za pomoc.
Honza

Editoval Jenda Benda (08-02-2016 08:32:34)


Triodyn SMT 130-2, Kowax KWX73

Offline

 

#2 08-02-2016 13:12:21

Jenda Benda
Člen
Registrovaný: 07-02-2016
Příspěvky: 4

Re: Triodyn SMT 130-2 (TIG-MMA) - PROBLEM

Pokud někdo máte el. schéma, byl bych rád.

Jinak jsem našel na jiných diskuzích, že by se mohlo jednat o vadný tranzistor BAY69a, který má na starosti regulaci proudu při náběhu. Prověřím a uvidíme, jestli se mi podaří odstranit alespoň něco.

Editoval Jenda Benda (08-02-2016 17:24:59)


Triodyn SMT 130-2, Kowax KWX73

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče