SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#326 22-09-2020 11:05:55

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4812

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Spíš to dopadne tak, že nechají přistavit kontejner a nechají to do něj všechno naházet.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#327 22-09-2020 11:21:08

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Famater napsal(a):

Spíš to dopadne tak, že nechají přistavit kontejner a nechají to do něj všechno naházet.

Pořádek musí být. https://youtu.be/7706VTg_qhk


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#328 22-09-2020 12:28:04

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pafik1605 napsal(a):

A až zhebnu, ať se o to zeťáci poperou. Aspoň si na mě vždycky vzpomenou, až budou svařovat nabo kovoobrábět, tak si řeknou, tohle jsem zdědil po tchánovi big_smile

Hladam tchana so zamocnickou dielnou a kompletnym vybavenim!
Znacka: cervena je dobra


big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (22-09-2020 22:23:50)

Offline

 

#329 22-09-2020 15:36:37

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

rcp napsal(a):

..Hladam tchana so zamcnickou dielnou a kompletnym vybavenim!
Znacka: cervena je dobra.big_smilebig_smilebig_smile

Máš smůlu, obě dcery jsou provdaný big_smile
A nebojím se, že ti současní něco z toho vyhodí. Už teď musím dávat pozor, aby mi to nerozebrali pod rukama, zvlášť ty malý věci, co se daj šupnout do auta. smile

Offline

 

#330 22-09-2020 21:44:46

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

A potom to narychlo kupi neaky priekupnik aby na tom,,dedicstve,, aj niekto zarobil big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#331 30-10-2020 21:09:42

PatMat
Člen
Registrovaný: 30-10-2020
Příspěvky: 2

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Juraj.A napsal(a):

Ale teraz jeden problém, ktorý sa mi pri zváraná vyskytol. Parkside zváračka nemá možnosť nastavenia času dofuku. Napriek tomu som dnes zistil zaujímavú vec, že z ničoho nič má zváračka dofuk asi 2-3 sec. V podstate pri zváraní s Co2 by ma to až tak netrápilo, ale nechať 2-3 sec len tak fučať zbytočne Ag sa mi zdá dosť nehospodárne.
Otázka - má niekto podobnú skúsenosť s touto zváračkou? Aby som uprasnil, jedná sa  o typ PMSG 200 A1

Svářečku jsem před nedávnem pořídil a dofuk má taky velmi dlouhý, několik vteřin. Pokročil si v řešení toho problému?

Offline

 

#332 31-10-2020 06:11:09

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Joe66 napsal(a):

A potom to narychlo kupi neaky priekupnik aby na tom,,dedicstve,, aj niekto zarobil big_smile

Tak  je otázka,  co  je lepší. Jestli  onen  kontejner,  kde to (možná) vybere a rozprodá  šroťák ,  nebo  to  jinak  skončí  demontáží  pákou,  sekerou  a kladivem  v recyklační  dílně.
Nebo  onen  překupník,  který  to  s určitou  omezenou  znalostí  věcí  přebere a prodá ,  nejspíš asi  na internetu.
Strojařské  věci  nevím,  ale rozprodej  elektronických  šuplíkových  zásob  z pozůstalostí se na Aukru  dříve objevovalo  hodně.

Offline

 

#333 31-10-2020 14:54:25

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

PatMat napsal(a):

Juraj.A napsal(a):

Ale teraz jeden problém, ktorý sa mi pri zváraná vyskytol. Parkside zváračka nemá možnosť nastavenia času dofuku. Napriek tomu som dnes zistil zaujímavú vec, že z ničoho nič má zváračka dofuk asi 2-3 sec. V podstate pri zváraní s Co2 by ma to až tak netrápilo, ale nechať 2-3 sec len tak fučať zbytočne Ag sa mi zdá dosť nehospodárne.
Otázka - má niekto podobnú skúsenosť s touto zváračkou? Aby som uprasnil, jedná sa  o typ PMSG 200 A1

Svářečku jsem před nedávnem pořídil a dofuk má taky velmi dlouhý, několik vteřin. Pokročil si v řešení toho problému?

Vyriešil a nevyriešil... Informácia zo zákaznickej linky, resp. servisu bola taká, že ak je dofuk dlhý, je to chyba zváračky a mám ju reklamovať. Tak som ju reklamoval, hneď som dostal naspäť peniaze a objednal som si novú zváračku z Lidl eshopu. Žiaľ, nebola na sklade a z ČR, kde na sklade bola, mi ju poslať nechceli. Tak som to vyriešil tak, že som si ho objednal v nemeckom eshope, kde síce nestál 199.-€ ale 212.-€ a môj známy z z Karlových Varov, ktorý chodieva často do Nemecka mi ho doviezol a z Česka cez zásielkovňu za 3.-€ poslal na Slovensko. Tak som po sa po dlhom čase dostal k novej zváračke. Rozbalil som ju, zapojil, vyskúšal a - dofuk je rovnako dlhý, ako u mojej pôvodnej, ktorú som reklamoval. Takže nie je to chyba, ale je to proste konštrukciou, že dofuk je na pevno nastavený na cca 2-3 sec. Absolvoval som celkom zbytočný cirkus s celou reklamáciou...

Offline

 

#334 31-10-2020 15:34:07

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

TO JE DÁNO TÍM, ŽE SVÁŘEČKA JE MULTIFUNKČNÍ. PRO TIG JSOU 2 AŽ 3 SEKUNDY MÁLO, PRO MIG ZASE HODNĚ. JEDNÁ SE O KOMPROMIS, JAKO U VŠEHO, CO JE LEVNÉ A MULTIFUNKČNÍ.

Offline

 

#335 31-10-2020 16:07:01

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

A navíc to jsou svářečky za pár korun, tak tam nemůže být všechno.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#336 31-10-2020 17:41:45

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

To je jako u všeho. Každý koupí levnou věc a potom teprve zjistí co všechno tam chybí. Já si nejdříve ujasním,
co všech no tam mám mít a podle toho si vybírám. Často je lepší starší a dobře vybavená věc z bazaru,než
nový naleštěný šmejd.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#337 31-10-2020 17:48:47

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

@kemppin Zrovna nastaveni dofuku chybi i u nekterych drazsich svarecek.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#338 31-10-2020 17:59:49

PatMat
Člen
Registrovaný: 30-10-2020
Příspěvky: 2

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

ZDENÁL napsal(a):

TO JE DÁNO TÍM, ŽE SVÁŘEČKA JE MULTIFUNKČNÍ. PRO TIG JSOU 2 AŽ 3 SEKUNDY MÁLO, PRO MIG ZASE HODNĚ. JEDNÁ SE O KOMPROMIS, JAKO U VŠEHO, CO JE LEVNÉ A MULTIFUNKČNÍ.

Mám pocit, že pro TIG to ten ventil vůbec neovládá, už se to tu někde psalo.
Nešlo by to nastavit nějakým poťákem na desce? Musím se kouknout dovnitř.

Offline

 

#339 31-10-2020 18:05:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Určitě šlo, ale musel by jste vědět, kde žlutí ukryli ovládání elektroventilu plynu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#340 31-10-2020 18:13:37

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

kemppin napsal(a):

To je jako u všeho. Každý koupí levnou věc a potom teprve zjistí co všechno tam chybí. Já si nejdříve ujasním,
co všech no tam mám mít a podle toho si vybírám. Často je lepší starší a dobře vybavená věc z bazaru,než
nový naleštěný šmejd.

Keby si nepísal nezmysly. Sú aj podstatne drahšie zváračky a nastavenie dofuku nemajú. Tak o čom je vlastne ten Tvoj príspevok?

Offline

 

#341 31-10-2020 18:14:39

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

PatMat napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

TO JE DÁNO TÍM, ŽE SVÁŘEČKA JE MULTIFUNKČNÍ. PRO TIG JSOU 2 AŽ 3 SEKUNDY MÁLO, PRO MIG ZASE HODNĚ. JEDNÁ SE O KOMPROMIS, JAKO U VŠEHO, CO JE LEVNÉ A MULTIFUNKČNÍ.

Mám pocit, že pro TIG to ten ventil vůbec neovládá, už se to tu někde psalo.
Nešlo by to nastavit nějakým poťákem na desce? Musím se kouknout dovnitř.

Máš dobrý pocit. Ten ventil ovláda len prietok plynu pri zváraní MIG a nie TIG.

Offline

 

#342 31-10-2020 18:30:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Juraj.A: přispěvek kemppina byl směřován tam kam směřován měl být. Když si někteří pořád nedokážou přiznat, že za těch pár drobných nemůžou mít plnohodnotnou mašinu se všemi funkcemi, které mají mašiny třeba za 15 tisíc a více. Kdyby tam bylo úplně všechno, myslíte že to bude opravdu stát 6 tisíc?

Editoval varok (31-10-2020 18:31:07)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#343 31-10-2020 19:40:27

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

varok napsal(a):

Juraj.A: přispěvek kemppina byl směřován tam kam směřován měl být. Když si někteří pořád nedokážou přiznat, že za těch pár drobných nemůžou mít plnohodnotnou mašinu se všemi funkcemi, které mají mašiny třeba za 15 tisíc a více. Kdyby tam bylo úplně všechno, myslíte že to bude opravdu stát 6 tisíc?

To nie je o tom, koľko tá zváračke stojí, ale o tom že či spĺňa požiadavky toho, kto ju kupuje. Ja som spokojný a na to, kvôli čomu som ju kupoval mi plne postačuje. yikes)
Treba si uvedomiť, že cena nie je v žiadnom prípade zrkadlom kvality výrobku. Koľkokrát je lacnejší výrobok lepší, ako výrobok s vyššou cenou.

Offline

 

#344 31-10-2020 21:27:46

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

A má to vůbec cenu u MIG/MAG řešit? Při ceně CO2? Nebo používáš směsku? Pak jedině rozdělat a podívat se, jak je udělané řízení ventilu. Pokud by to nešlo přímo zásahem do DPS, tak jednoduchý modul časového spínače. Všechno se dá řešit.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#345 31-10-2020 21:39:03

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

j.bill napsal(a):

A má to vůbec cenu u MIG/MAG řešit? Při ceně CO2? Nebo používáš směsku? Pak jedině rozdělat a podívat se, jak je udělané řízení ventilu. Pokud by to nešlo přímo zásahem do DPS, tak jednoduchý modul časového spínače. Všechno se dá řešit.

Mám už objednané veci na prestavbu hodne dlho z Aliexpressu, len dodávky nejako viaznú. Mám objednaný aj časovač, tak určite budem riešiť reguláciu dofuku.

Offline

 

#346 31-10-2020 22:31:17

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Ono to může být i nastavené přímo v programu a na desce s elektronikou jen nějaký spínací prvek, třeba relé nebo nějaký výkonový tranzistor nebo něco.

Juraj.A: V tom se s váma nehádám, ale zase to má nějaké hranice. A zrovna u svářeček to podle mě ani tak moc neplatí. Deska s elektronikou se jim třeba povede- okopírovaná nějaká slušná svářečka, ale důležité jsou i kvalitní ostatní komponenty. Co jsem viděl podavač a čert ví co je uvnitř.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#347 01-11-2020 18:55:49

HerpCZ
Člen
Registrovaný: 01-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Ahoj, jsem tu nový a chtěl bych se podělit o zkušenost s PSGS 120 A1. Tedy ta menší, s integrovanou argonovou lahví. Předem říkám, že ačkoli teorii mám zvládnutou (strojní fakulta), tak co se týče samotného svařování tak jsem naprostý začátečník. A říkám, že 5 tisíc bych za ni nedal. To už bych radši přitlačil a sehnal něco lepšího, co má aspoň trochu slušný zatěžovatel (nějaký Sherman nebo tak). Ale objevila se za 3500 a já potřeboval něco na vyvaření tenkých plechů na autě - tl. 1 mm - 2 mm (zvedací body). Takže jsem ji dal šanci s tím, že ji při nejhorším vrátím. Argon jsem ani nenapichoval, dokoupil jsem k tomu klasicky CO bombu 2 kg, redukční ventil... Průšvih je že do svářečky vede hadička 4x1 mm (tedy vnitřní průměr 2 mm), takže na klasický výstup z redukčního ventilu (6,3 mm) to nejde. Je třeba vyměnit výstup redukčního ventilu za rychlospojku pro trubky 4x1 (40 Kč), nebo zbastlit redukci. Měl jsem nachystané nějaké plechy odřezané z jiného auta, ať můžu trénovat a tak jsem začal. Musím uznat že ze začátku jsem byl dost zklamanej - drát 0.6 mm, pořád se mi to nedařilo nastavit. Po prohození drátu za 0.8 a různém zkoušení nastavení jsem se trošku chytl a začalo to dělat něco co by se snad dalo nazvat svařováním big_smile Takže jsem trénoval, trénoval, trénoval a došel k tomu, že opravdu ten plech pěkně provařím, nepropálím a vypadá to slušně. Další pokus byl ocelový klíč z 3mm oceli na který jsem vařil matku M16 a opět se podařilo, bez problému na nějakých 18,5V, tedy lehce přes polovinu rozsahu. Pevnost sváru odzkoušena rázovým utahovákem 1500 Nm - vydržel big_smile Zatěžovatel je tragickej, na dlouhý vaření silných profilů to fakt není (a kdo by si na to vlastně koupil svářečku z marketu?), ale rozhodně to není úplně nepoužitelný prskátko jak se mnohdy píše. Zatím se mi nestalo, že by se vypla kvůli teplotě. Pro někoho jako já, na vyzkoušení, naučení, občasné vaření úplně v pohodě.

Četl jsem místní článek o výběru svářečky kde jsou ty hlavní "problémy" levných svářeček a tohle nemá asi ani jeden z nich. Vše se dá plynule nastavit (jen podávání drátu mi přijde dost pomalé - použitelné tak od rychlosti 5 výše, navíc plastový podavač...), drát není stále pod proudem (takže začne opravdu vařit až se stisknutím spouště). Pokud by byl někdy problém s hořákem, či bowdenem vyřeším nabastlením klasické eurozásuvky.

Co tím chci říct? Neříkám že je to super stroj. Jen chci říct, že z pohledu hobíka co nepotřebuje vařit úplně tlusté materiály (víc než 5mm určitě vařit nebudu) to není tak zlé jak by se mohlo zdát. Profi svářeč jistě ohrne nos, já to respektuji, ale pro moje použití přeci nebudu kupovat stroj za 20 tisíc. Takhle mě to vyšlo 3500 za svářečku, 1300 2KG bomba, 600 redukční ventil, 40 výstup na 2mm hadičku. Po tom co jsem si tu přečetl jsem litoval objednávky a měl strach z toho co přijde. Teď nelituju, to co potřebuju, to fakt splňuje, navíc za hodně slušnou cenu.

Rád bych poslal nějaké fotky, ale dám tomu raději ještě chvíli tréninku. Ještě pořád budu asi ve fázi, kdy jsou moje ruce větší problém než schopnosti svářečky smile)

Doufám, že tímto názorem nikoho nepobouřím, berte to prosím jen jako názor hobby-amatéra, přišlo mi že se tu nevyjádřilo moc lidí, co by ji opravdu mělo (na to že má téma 14 stran big_smile), tak jsem chtěl přispět nějakou praktickou zkušeností.

Offline

 

#348 01-11-2020 19:20:19

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

kup si poriadnu flasku lebo budes lutovat benzin co budes davat kvoli malej flaske a behat na plnicku tongue


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#349 01-11-2020 19:47:24

HerpCZ
Člen
Registrovaný: 01-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

ihlan napsal(a):

kup si poriadnu flasku lebo budes lutovat benzin co budes davat kvoli malej flaske a behat na plnicku tongue

Měl jsem možnost 2kg/1300,- nebo 6 kg/1700,-, vyhrála menší kvuli celkové váze, 6kg už má přes 20 kg a vozík zatím nemám, tak kvůli přenosnosti. Vyšlo mi že 2 kg = 1100l plynu = při mém vaření cca 110 minut čistého času vaření. To než navařím tak to přeci jen pár lemů zabere big_smile

Offline

 

#350 01-11-2020 19:53:49

HerpCZ
Člen
Registrovaný: 01-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Což mě tak napadá - u PSGS 120 A1 dofuk úplně v pohodě - prakticky není. Neplýtvá tedy plynem.
Edit: dofuk není pouze na MIG/MAG, režim TIG jsem nezkoušel.

Editoval HerpCZ (02-11-2020 09:42:05)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče