SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Zdravím
mám na Vás dotaz ohledně výběru svářečského kurzu. Zajímalo by mě sváření elektrodou, trubky, kouťáky, plechy na tupo s nejvyšším možným rozsahem opravnění. Nemám žádnou předchozí zkoušku, ale v minulosti jsem nasvářel elektrodou dost hodin.
Mohl byste mi někdo, prosím, doporučit nějaký konkrétní kurz podle normy ISO 9606-1
Předem děkuji za odpověď,
David
Editoval Mmikado (05-10-2014 13:40:51)
Offline
Jen se zeptám: Hledání funkcí HLEDAT vás neuspokojilo? A třeba příspěvky na obdobné téma na www.cws-anb.cz také ne? Normu ČSN EN ISO 9606-1 máte k dispozici? Na vaši otázku bez množství dalších informací, které znáte jen vy, nelze totiž odpovědět.
Offline
jirkati: já už hledám po různých fórech asi půl roku. Funkci HLEDAT jsem už zkoušel. Chápu, že je těžké nějak konkrétně odpovědět na můj dotaz, když sám nevím co přesně hledám. Jde o to, že se za půl roku vracím do Austrálie, kde pracuji jako technik na lanech. Chtěl bych rozšířit svou odbornost o sváření a pokusit se získat v Austrálii práci na ropné plošině. Bohužel jsem z žádného fóra nedokázal vyčíst s jakou konkrétní zkouškou budu mít největší šanci tuhle práci získat. Jediné, co se mi podařilo dopátrat je, že potřebuji zkoušky na trubkách, kouťáky a plechy na tupo. No a s touhle "informací" se chytám stébla a doufám, že narazím na někoho, kdo mi bude schopný poradit. Proto všem děkuji předem za trpělivost a případně i nějaké návrhy.
Editoval Mmikado (05-10-2014 14:15:41)
Offline
Tak to je ještě další problém navíc. Australie má poněkud odlišný systém vzdělávání svářečů a svářečského personálu, a pokud jsou vámi zmíněné plošiny v jejich svařovací jurisdikci bude potřeba je podívat do jejich norem, zda svářečké zkoušky podle ČSN EN ISO 9606-1 vůbec uznají. Norma ČSN EN ISO 9606-1 je totiž podle vzoru ASME kodů z USA konstruována víc na základech přídavných materiálů, než svařovaných základních materiálů. Je tam i odlišné rozdělení skupin svařovaných materiálů. A udělat si poměrně nákladné zkoušky s Certifikátem na nesprávné skupině materiálů, případně na nesprávných přídavných materiálech by člověka docela zdeptalo. Proto neexistuje univerzální skupina zkoušek.
Takže je potřeba ještě získat informace o typech tam svařovaných materiálů a přídavných materiálů, o svařovaných tloušťkách a svařovacích polohách a hlavně o požadovaném systému a úrovni svářečských zkoušek. Pokud se nalezne shoda s ČSN EN ISO 9606-1 tak v množství tamních tabulek nalézt ty nejvhodnější kombinace. Cena normy ČSN EN ISO 9606-1 není nijak dramatická a množství informací v ní obsažených je značné.
Offline
Stránky: 1