SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-10-2014 11:23:45

Mmikado
Člen
Registrovaný: 05-10-2014
Příspěvky: 2

Výběr svářečského kurzu

Zdravím
mám na Vás dotaz ohledně výběru svářečského kurzu. Zajímalo by mě sváření elektrodou, trubky, kouťáky, plechy na tupo s nejvyšším možným rozsahem opravnění. Nemám žádnou předchozí zkoušku, ale v minulosti jsem nasvářel elektrodou dost hodin.
Mohl byste mi někdo, prosím, doporučit nějaký konkrétní kurz podle normy ISO 9606-1
Předem děkuji za odpověď,
David

Editoval Mmikado (05-10-2014 13:40:51)

Offline

 

#2 05-10-2014 13:46:39

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4441

Re: Výběr svářečského kurzu

Jen se zeptám: Hledání funkcí HLEDAT vás neuspokojilo? A třeba příspěvky na obdobné téma na www.cws-anb.cz také ne? Normu ČSN EN ISO 9606-1 máte k dispozici? Na vaši otázku bez množství dalších informací, které znáte jen vy, nelze totiž odpovědět.

Offline

 

#3 05-10-2014 14:07:09

Mmikado
Člen
Registrovaný: 05-10-2014
Příspěvky: 2

Re: Výběr svářečského kurzu

jirkati: já už hledám po různých fórech asi půl roku. Funkci HLEDAT jsem už zkoušel. Chápu, že je těžké nějak konkrétně odpovědět na můj dotaz, když sám nevím co přesně hledám. Jde o to, že se za půl roku vracím do Austrálie, kde pracuji jako technik na lanech. Chtěl bych rozšířit svou odbornost o sváření a pokusit se získat v Austrálii práci na ropné plošině. Bohužel jsem z žádného fóra nedokázal vyčíst s jakou konkrétní zkouškou budu mít největší šanci tuhle práci získat. Jediné, co se mi podařilo dopátrat je, že potřebuji zkoušky na trubkách, kouťáky a plechy na tupo. No a s touhle "informací" se chytám stébla a doufám, že narazím na někoho, kdo mi bude schopný poradit. Proto všem děkuji předem za trpělivost a případně i nějaké návrhy.

Editoval Mmikado (05-10-2014 14:15:41)

Offline

 

#4 05-10-2014 14:36:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4441

Re: Výběr svářečského kurzu

Tak to je ještě další problém navíc. Australie má poněkud odlišný systém vzdělávání svářečů a svářečského personálu, a pokud jsou vámi zmíněné plošiny v jejich svařovací jurisdikci bude potřeba je podívat do jejich norem, zda svářečké zkoušky podle ČSN EN ISO 9606-1 vůbec uznají. Norma ČSN EN ISO 9606-1 je totiž podle vzoru ASME kodů z USA konstruována víc na základech přídavných materiálů, než svařovaných základních materiálů. Je tam i odlišné rozdělení skupin svařovaných materiálů. A udělat si poměrně nákladné zkoušky s Certifikátem na nesprávné skupině materiálů, případně na nesprávných přídavných materiálech by člověka docela zdeptalo. Proto neexistuje univerzální skupina zkoušek.
Takže je potřeba ještě získat informace o typech tam svařovaných materiálů a přídavných materiálů, o svařovaných tloušťkách a svařovacích polohách a hlavně o požadovaném systému a úrovni svářečských zkoušek. Pokud se nalezne shoda s ČSN EN ISO 9606-1 tak v množství tamních tabulek nalézt ty nejvhodnější kombinace. Cena normy ČSN EN ISO 9606-1 není nijak dramatická a množství informací v ní obsažených je značné.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče