SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-09-2017 18:50:13

harley1
Člen
Registrovaný: 24-05-2008
Příspěvky: 107

BESTCRAFT

Máte niekto skusenosti napr. kotúčovú pílu na kov zn. BESTCRAFT?


Gamastar 196LS PFC Synergii

Offline

 

#2 22-09-2017 20:54:11

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: BESTCRAFT

Zkušenost s danou značkou sice nemám, ale pokud myslíš něco takového, tak to je typická čína, kde jeden typ výrobku může být celkem použitelný a druhý naprostý odpad, podle toho, co daná "značka" zrovna nakoupila a polepila svými nálepkami. Např. u té pily je už od pohledu ne moc bytelná konstrukce z lisovaného plechu, dokonce včetně "svěráku" a komutátorový motor, který hrozně řve (jako všechny tyto vysokootáčkové motory), má malou účinnost a především v čínském provedení je velmi pravděpodobné, že brzo shoří. Raději bych doporučil poohlédnout se po nějaké staré stolní pile s asynchronním motorem, nejlépe dnes asi na Bazoši. Když si to zrepasuješ, je to stokrát lepší a oproti některým kupovaným ještě ušetříš. Jediný problém, který tam může být, je spálený motor. Ale i to jde opravit výměnou motoru, který jde levně sehnat třeba opět na Bazoši a nebo v kovošrotu (je to ale o štěstí a záleží na místě, u nás je to dobrý, mám doma už několik motorů za pár stovek Kč). Na těhle rozbruskách mi ale vadí, že celou dílnu zasviní hnusným prachem, kotouče se zmenšují a navíc jsou dneska hodně drahé. Mám v plánu na mojí pile zkusit vyměnit řemenici, aby se snížily otáčky a zkusit použít kotouč s karbidovými zuby.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče