SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 08-12-2015 14:53:00

Pv
Člen
Registrovaný: 06-12-2015
Příspěvky: 88

Re: Proteco P600e-c

Ohledně baterií v kukle proteco... Solární článek zde není dokonalý a baterie je třeba měnit i 2x do roka a to i při velmi částem používání, prostě se nestíhají dobíjet. Taková moje zkušenost.. dále při pohledu do zářivky stmívá dobře vlivem blikaní světelného zdroje, se slunkem je to složitější musí se jak už bylo řečeno nastavit citlivost na max. A pak před senzory přejet rukou pak setmí... Po roce jsem koupil  kuklu Balder a ta stmíva velmi ochotně i bez blikání. Ale je to jiná liga, kvalitou a bohužel i cenou...


EWM Phoenix 355 puls.    EWM Picomig 180 puls.    EWM Tetrix 230 AC/DC.    Cebora Sound PC6061.     Balder Bh3.     Volšový ruce.     Děravá hlava.

Offline

 

#27 18-07-2016 21:43:39

mihal.dp
Člen
Registrovaný: 28-10-2007
Příspěvky: 26

Re: Proteco P600e-c

Dnes mi dorazila kukla kowax kwx73 cena s postou bola necelych 70€ a musim povedat ze je to o triedu lepsia kukla nez proteco P600e-c (mam tu prvu verziu co nevyzera tak futuristicky), ovela lepsie cez nu vidiet kym nie je zotmene a takisto pri zvarani, ma vacsi priezor, vymenitelnu bateriu a indikator jej vybitia...paci sa mi ze ochranne plexi sa meni tak ze sa vyberie cela kazeta a teda nehrozi ze sa gulicky dostanu kam nemaju....uvital by som keby bol prepinac zvaranie/brusenie z vonka ale popravde by som to asi nevyuzil big_smile trochu viac ma z kowaxu bolel krk ale to je mozno len o zvyku....urcite odporucam.

Offline

 

#28 02-05-2017 14:33:15

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Proteco P600e-c

no ja sa pridam - mam uz druhu nie uplne lacnu kuklu (80€, ten isty model) - prvu som reklamoval hned do tyzdna - strasne blikala - druha ide asi rok - ale iba hobby zvaranie - a zacala blbnut stylom:

1./ reaguje ok na ziarovku/neonku barsco co emituje nevhodne ziarenie pre oko (to ma trocha stve, lebo si nemozem prisvietit obrobky...)
2./ vonku pohoda slniecko jej nevadi
3./ zaznem obluk (TIG) krasne ho vidim aj tvar aj vsetko - zacina sa mi tavit zelezo vidim kolacik pekne ako sa rozrasta a...
4./ a zrazu PRAAASK !!! blik jak hovado nic nevidim len male slnko pred ocami nepomaha nic len OFF obluk a skusit znova

uz som minul tolko plynu na zbytocny predfuk a dofuk, ze ma to az serie pomaly (sak 40 eur za malu flasu Argonu tiez nieje malo)

horsie je ze mam nablikane, nic nevidim a ani nemienim riskovat dalsie zvaranie s takymto koncom...

baterky mam CR2450 asi 4 nove uz doma co som furt nebol isty ci to je tym, skusal som ju aj nechat na svetle aby solar dobil (bracho poradil ze jemu to pomaha) ale furt nic. stale sa jej dari mi nablikat...

ale niekedy ma obdobie, ze to ide v pohode cely den mozno 1 2 male bliknutia ale to je pohoda lebo trvaju ozaj iba desatinku sekundy...

ale teraz teda som uz ozaj nasrany, skusim to nafilmovat mikrokamerou na okuliaroch lebo aj predajcovi to chcem ukazat - sak druha nie lacna kukla a taketo problemy ? ale kaslat kuklu, nemozem zvarat, to ma stve najvaaac :-)

a to som este neskusal hlinu varit, co to bude robit tam ani srnka netusi...

doporucte chlapi nejaku rozumnu kuklu 1/1/1/1 tusim pisete ze je top ale za rozumne peniaze (200 evri ?, neni to malo ? lebo zas vysolit 500 evri na hobby zvaranie trocha luxus...)

dakujem.

Editoval worm6666 (02-05-2017 14:34:48)


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#29 04-05-2017 09:59:07

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Proteco P600e-c

vyzera to na Kowax KWX730 - je to este lepsie ako KWX73 - lebo ma rating 1/1/1/1 a reaguje od 2 !!! A - co je na male roboty ozaj super

kto si chce pozriet ten pruser s tou noname kuklou s kazetou YXE-818E (Cina) pozrite si to tu:

https://1drv.ms/f/s!AlR6x8Gg0gB0iEXVlq4qjPwiOk-Z


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#30 04-05-2017 10:43:17

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Proteco P600e-c

730 bude určitě lepší než 73, 73 je dobrá, ale nějaké drobnosti já z ní nevidím. Používám i Lincoln Viking 4C a ta je o hodně lepší. Na 730 i 820 je teď nějaká akce a našel jsem i inovovanou 730 s názvem Arc+

http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/c … tml?page=2

Tak Arc+: cituji z materiálu výrobce "Exkluzivní funkce ARC+ (Advanced Real Color) – reálné barvy na celém barevném spektru, věrné podání, červené, žluté, modré, zelené barvy". To znamená, když si manželka nebo šéf v práci koupí nový svetr, můžete je pochválit i bez zvedání kukly nahoru

Editoval jees (04-05-2017 10:51:27)

Offline

 

#31 04-05-2017 14:05:28

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Proteco P600e-c

ano ano pozeral som na to. ale to uz je podla mna tahanie penazi z vacku... smile

a ta 820 proti 730 - no, poviem vam, za tie prachy to asi nestoji mat o trosku vacsi priezor - a dokonca podla specifikacii na stranke tam neni ani tlacitko testu baterii - na tej 730-ke je. to povazujem za dobru vec.

sa mi zda ze sice spravili akoze lepsiu kuklu Kowaxaci, ale az tak lepsia nebude... ak by mala ARC+ + tlacitko testu baterii + vacsi priezor to by som za tie prachy bral aj ja. stale to nieje 400 eur a kvalita vyzera ze bude dobra

ale teraz mam 730 v ponuke za 105 eur - myslim ze pomer cena/parametre bude asi na tejto najlepsi... cool


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#32 04-05-2017 14:45:56

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Proteco P600e-c

105 € je dobrá cena, v tom odkazu je za ca 150. Lincoln tlačítko low battery má, tak to bude mít asi i ta 820, mohly by to být snad stejné kazety. Ale do 730 za 105€ bych šel

Offline

 

#33 09-05-2017 15:09:26

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Proteco P600e-c

takze dalsi vyvoj - pozical som si bratovu Fronius Fazor 1000. bracho mi vravel ze je spokojny. ze jedine ked blika je ked ma slabe baterky.

no ale k mojim dojmom. kedze ani Fronius na svojej stranke neuvadza specifikaciu x/x/x/x - treba to napozerat na kazete stmievacej - a tusim je tam 1/2/1/2 - co by nemalo byt take zle

ale mozem vam páni povedat zodpovedne, ze po hodine zvarania (take male bodovacky viac menej, iba sem tam dlhsi zvar) som zacal citit oci. najprv to bolo take neurcite jemnucke palenie (doslova vnutri oci) - ale neskor to bolo cosi vam poviem. oci zaslzene, citlive. 3 hodiny sa mi ukludnovali...

viem ze mam citlivejsie oci - preto som aj brachovi hned vravel - pocuj, kasli na tu kuklu - ona ti kazi oci a ani o tom nemusis vediet ! len zrazu v 60-ke budes plakat, ze si slepy (prehanam ale neriskovat je v tomto pripade lepsie)

pocitovo ta moja (co sa pokazila) bola o dost lepsia - ziadne palenie ani raz som pri nej nezazil - specifikacia 1/1/1/2

tak dufam ze ta Kowax 730 s cislami 1/1/1/1 bude este lepsia.

a hlavovy kriz na tej Fazorke 1000 tiez nebol bohvieco - a to za nu bracho dal tiez vyse 100 evri - celkom dost...



takze co som si tak dal dokopy - snad ma niekto opravi.

1./ sensitivity - maval som to na max - to bola chyba - sensitivity sluzi na to, aby ste si mohli prisvietit zpoza chrbta na zvarane miesto bez toho, aby vam kukla stmavla ako pri zvarani - ale ked kuknete do lampy musi stmavnut - lebo sak stmievanie reaguje na takmer akekolvek skodlive ziarenie - lampa, neonka a pod. u mna reaguje - ale mal som problem vidiet niekedy vecer na miesto zvaru - tak som zhanal ako si prisvietit - specialne ziarovky a podobne - ale vyriesilo to senzitivity na ca. 1/2 hodnoty = mozem si zozadu prisvietit normalnou 100W ziarovkou a vidim na miesto zvaru a kukla stmavne az po zapaleni obluka (pocas HF startu tiez takze nemam nablikane vobec) - ale pozor - ak date lampu moc blizko stola sensitivity vam nepomoze lebo odrazeneho je tolko ziarenia z lampy ze bude stmavovat stale - takze kukla dole - ziarovka za chrbtom zapnut a tocit potenciometrom sensitivity az kym sa kukla nerozvidnie a este kusok potom lebo staci hlavu trocha naklonit k ziarovke a zase stmavne - musite si najst spravne nastavenie + kusok - tu maju kukly s externymi potenciometrami vyhodu.

2./ kukla by nemala reagovat vonku na svetlo ani pocas slnecneho dna - inak by bola vonku nepouzitelna - vynimky su ked napriklad prebehnete rukou pred senzormi - niektore stmavnu (na delay dlzku) - neviem ako to maju vymyslene ale je to jedno - hlavne nech stmavne po zazati obluka

3./ delay - 0.1 - 1 sekundy (obvykle) - je oneskorenie (podrzanie) stmavnutia = ako dlho po ukonceni obluka ma kukla drzat este stmavnutie - to je vhodne koli ziariacim zvarom - kym trocha ochladnu a prestanu ziarit je dobre sa na ne kukat cez stmavnutu kuklu - inak vedia pekne potrapit oko

4./ shade - stmavnutie - a tu ma opravte ak sa mylim - kukla VZDY ale VZDY filtruje skodlive ziarenia - a nema to vobec co do cinenia so stmavnutim - stmavnutie filtruje iba viditelne svetlo, ktore normalne vidime - a nato je tam ten potenciometer so stupnami stmavnutia - ak zvaram male ampere - dam si menej - ak velke ampere - dam si viac lebo to produkuje viac viditelneho svetla (ziary) - ak si date shade 13 na 40A zvaranie budete mat peknu tmu a moc toho neuvidite (napriklad ze kam idete drotom pridavnym takmer vobec a potom si len lepite rod na wolfram) - bezne zvaram okolo 9-10 stupen - pekne vidim zvar aj okolie - ak idem vyssie amperos tak si dam vyssi stupen - niekedy som si dal aj menej 7-8 podla toho ako som mal okolite svetelne podmienky alebo ci som potreboval vidiet presnejsie pudel zvaru (lazen)

Takze to kolko a ako kukla stmavuje v podstate nieje ani tak rozhodujuce - to si viete nastavit - ale dolezite je, ako dobre filtruje UV a ine skodlive ziarenia - to su tie co nijako neovplyvnime - lebo su pevnou vlastnostou kazdeho filtra v stmievacej kazete - a dost teda zalezi na tom poviem vam. lebo ak si poviete ze ste si uz zvykli, ze vas trocha oci po zvarani palia - verte ze ak budete mat moc nazhavene do oci, ono sa to vekom bude iba horsit - a nedaj boze sa vam oci tak pokazia, ze to bude na starobu slepota. ono bez ruky ci bez nohy clovek vie fungovat celkom v pohode - ale slepy ? no, nechcel by som to veru koli nedokonalemu filtru zazit...

Samozrejme parameter rychlosti stmavnutia je tiez dobry a dolezity ukazovatel - ono aj viditelne svetlo vam vie nablikat celkom fajnovo - sak prave to je to co vadi ako primarne a ani to nepostrehneme - ale skor vidim vacsie riziko v tom skrytom UV a dalsich ziareniach co priamo poskodzuju oko ako take...

Tak kto o tom vie viac, moze napisat komenty - prosim ziadny hejt - je to len subor poznatkov z tychto for a zopar praktickych skusenosti.

p.s. a vyzera to tak ze aj lacna kukla Cina za 50 evri moze mat lepsiu filtraciu UV ako znackova kukla za 400 alebo viac evricok. a ze aj za jedny peniaze viete zohnat rozne kukly s roznym komfortom... ci uz oci setriacim, alebo hlavovy kriz horsi/lepsi a pod.


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#34 09-05-2017 16:24:58

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Proteco P600e-c

Ta proteco 800 je na sem tam zvaranie celkom ok a ked sa pozries do slnka tak aj spedglaska sa Ti zatmavi podla citlivosti nastavenia  a spedglaska stoji okolo 400 az 450e a zatial som lepsiu kuklu nenasiel co by bola lepsia ked tak rozmyslam smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#35 15-06-2017 12:42:35

Gargiman13
Člen
Registrovaný: 06-03-2017
Příspěvky: 2

Re: Proteco P600e-c

Ahoj,má někdo zkušenost s KOWAX KWX820?
Přemýšlím že si objednám,ale přeci jen 5680,- není úplně málo peněz...smile

Offline

 

#36 15-06-2017 13:00:38

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Proteco P600e-c

Worme. Já tu 820 mám. Kdes přišel na to, že nemá tlačítko test? To má a slouží  nejen k testu bateriií, ale může se ním i kukla probudit ze spánku. Co se týká funkce , tak perfektní. U TIGu při správném nastavení neproblikne ani při plusu 0,5Hz s dolním proudem 5A. Na pracovišti, kde svářím si přisvětluji LED větší watáže ( z hlavy nevím kolik) a žádný problém s nechtěným setměním nemám. Jinak to je samozřejmě se zářivkou. Já jsem bral 820 hlavně proto, že má ovládání uvnitř. Podle mě by kukla měla být z vnějšku hladká, bez zbytečných výstupků. Také se nemůže nechtěně přestavit ztmavení.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#37 15-06-2017 13:28:06

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Proteco P600e-c

No asi maju teda preklep na stranke smile - priamo Kowax.cz - vid.:

http://i.imgur.com/ehKIRdo.jpg

A prosim Ta, to mas ake ledky ? Nejake bodove svietidlo ? Alebo normalne jako stojanove svietidlo ale LED ? Ja mam 1000W halogenku taku, ale tu ked zapnem, za chvilu mam upeceny chrbat big_smile

Pripadne aj farbu LED svetla mozes napisat, alebo ak tam je stitok aj model daj.

Idem teraz (koli inej veci) kupovat stojanove svietidlo ale LED-kove - mozno to bude to prave orechove. Aj ked uz to mam poriesene tou citlivostou ako som spominal.

Inak mas pravdu - to ovladanie zvnutra moze mat svoje vyhody, hlavne pri profi zvarani niekde na montazi - jako asi by ma slahlo keby som si pri nejakych krasnych par sto amperoch posunul omylom nechtiac stmavnutie na minimum big_smile o nejaku konstrukciu... A kuuuk do obluka big_smile

Ale aj teraz sa mi to obcas podari, ked kuklu polozim nespravne - obcas si to rozstelujem smile Ale pri tom mojom hobby zvarani to neni az taky problem. Sak planujem uz stojan spravit... ale mam ine povinnosti... ked bude strecha na dome zateplena, potom mozem vymyslat.


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#38 15-06-2017 14:05:20

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Proteco P600e-c

Mám to nějakou osramku studenou bílou E27 největší dostupné watáže, tedy místo normální žárovky. To tlačítko TEST tam je. Kukla se na světle sama aktivuje, ale když děláš jako já v dílně ve sklepě, tak nemá někdy na aktivaci dostatek světla a buď ji aktivuji tlačítkem Test, nebo obrátím k zářivce. To, že něco v popisu (ev. specifikaci) není, bývá způsobeno tím, kdo tu specifikaci tvoří. Dvě odoby, dvě specifikace. V návodu k použití by to ale nemělo chybět. Tak to máme všichni život je tanec mezi tím co bys chtěl, potřeboval a tím co musíš.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#39 15-06-2017 20:11:49

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Proteco P600e-c

Tlačítko "Test" můžu potvrdit, mám obdobu kwx820 od Lincolnu

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče