SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 25-07-2016 10:50:22

jakub.gartner
Člen
Registrovaný: 25-07-2016
Příspěvky: 6

Re: Výroba nerezového zábradlí

Frank napsal(a):

Pepino napsal(a):

Chtěl bych si na balkon rodinného domku vyrobit zábradlí z nerezu. Asi by to byl klasický žebřík s vrchní 5/4 trubkou. Bohužel přiznávám, že zkušenosti se svařováním nerezu nemám a známí od toho dávají ruce pryč. Přesto bych to chtěl zkusit. Materiál předpokládám kartáčovanou nerez AISI 304. Svařovat železo umím, to není žádný problém, svářečku mám bohužel pouze klasickou triodinu na obalované elektrody.
Potřeboval bych poradit čím zavařit a taky čím odstranit barevné změny materiálu. Svár jako takový brousit do ztracena nechci, ať si tam je. Kamarád mi říkal, že na vyčištění existuje jakýsi kyselinový roztok, ale fakt nevím. Děkuji za každou radu.

Pepino, Pokud umíte svařovat 'železo' tryodynou, určitě zvládnete i svaření toho zábradlí z nerezu. Určitě Vám někdo z tamních poradí jakou použít elektrodu. Neznám přesně tamní značení. Tady v Americe je to značně odlišné. Zřejmě průměr 2mm bude OK. Roztoků na vyčištění  zabarvených míst po svařování je celá řada, obvykle směs několika kyselin - HNO3, HF, HCL a H2SO4. Takové zajímavé zařízení na čištění svarů tam je zde:

http://www.weldpoint.eu/sortiment/elekt … i-cleaner/


Ještě bych doplnil, že místo toho přístroje lze použít obyčejnou nabíječku baterií a jako čistící roztok by měla fungovat obyčejná krystalická soda rozpuštěná ve vodě. Je to jen moje domněnka - nutno vyzkoušet. Ušetřil byste tím spoustu peněz za předražený výrobek. smile

Lze tu čističku aplikovat i na hliník? Dekuji za info

Editoval jakub.gartner (25-07-2016 10:51:08)

Offline

 

#27 25-07-2016 11:21:38

jakub.gartner
Člen
Registrovaný: 25-07-2016
Příspěvky: 6

Re: Výroba nerezového zábradlí

Frank napsal(a):

Pepino napsal(a):

Chtěl bych si na balkon rodinného domku vyrobit zábradlí z nerezu. Asi by to byl klasický žebřík s vrchní 5/4 trubkou. Bohužel přiznávám, že zkušenosti se svařováním nerezu nemám a známí od toho dávají ruce pryč. Přesto bych to chtěl zkusit. Materiál předpokládám kartáčovanou nerez AISI 304. Svařovat železo umím, to není žádný problém, svářečku mám bohužel pouze klasickou triodinu na obalované elektrody.
Potřeboval bych poradit čím zavařit a taky čím odstranit barevné změny materiálu. Svár jako takový brousit do ztracena nechci, ať si tam je. Kamarád mi říkal, že na vyčištění existuje jakýsi kyselinový roztok, ale fakt nevím. Děkuji za každou radu.

Pepino, Pokud umíte svařovat 'železo' tryodynou, určitě zvládnete i svaření toho zábradlí z nerezu. Určitě Vám někdo z tamních poradí jakou použít elektrodu. Neznám přesně tamní značení. Tady v Americe je to značně odlišné. Zřejmě průměr 2mm bude OK. Roztoků na vyčištění  zabarvených míst po svařování je celá řada, obvykle směs několika kyselin - HNO3, HF, HCL a H2SO4. Takové zajímavé zařízení na čištění svarů tam je zde:

http://www.weldpoint.eu/sortiment/elekt … i-cleaner/

Ještě bych doplnil, že místo toho přístroje lze použít obyčejnou nabíječku baterií a jako čistící roztok by měla fungovat obyčejná krystalická soda rozpuštěná ve vodě. Je to jen moje domněnka - nutno vyzkoušet. Ušetřil byste tím spoustu peněz za předražený výrobek. smile

Lze tu čističku aplikovat i na hliník? Dekuji za info

Offline

 

#28 25-07-2016 11:22:39

jakub.gartner
Člen
Registrovaný: 25-07-2016
Příspěvky: 6

Re: Výroba nerezového zábradlí

Lze tu čističku aplikovat i na hliník? Dekuji za info

Offline

 

#29 25-07-2016 15:28:08

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Výroba nerezového zábradlí

jakub.gartner napsal(a):

Lze tu čističku aplikovat i na hliník? Dekuji za info

Proč na hliník? Tam přeci po svaření nevzniká barevná vrstva oxidů. Hliník lze pro dosažení barevné shody po svaření mořit v roztoku louhu sodného a pasivovat 10% kyselinou dusičnou. Ale záleží na druhu Al slitiny a použitém příd. materiálu. Pro čistý Al svařený příd. drátem Al99,9 to bude vcelku dokonalé, ale u různých slitin svařených příd, drátem nad 5%Si barevnou shodu nedokážete. Svár bude tmavší.

Editoval Frank (25-07-2016 15:31:10)

Offline

 

#30 28-07-2016 12:42:21

samb
Člen
Registrovaný: 18-04-2014
Příspěvky: 205

Re: Výroba nerezového zábradlí

Frank napsal(a):

Hmm, tak tady bych si dovolil oponovat.  Právě, že TIGem docílíte větší vyhřátí materiálu než při správně zvoleném svařování ruční elektrodou. (A tím i pochopitelně větší deformace a zbarvení okolí sváru).

Tak s tím lze jen souhlasit, TIG vyhřeje materiál víc než elektroda.


CO2
tunning baubau trafo + usměrňovač + TIG

Offline

 

#31 04-09-2016 17:08:17

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výroba nerezového zábradlí

Mi připadne ,že když chce jít někdo na zábradlí z nerezu s elektrodou , tak už musí být tak daleko, že se tady ptát na základní věci nemusí. Já vařím celý život po montážích s elektrodou a na to zábradlí bych si netroufl. Tedy opravdu smekám klobouk dolu. Možná jsem jen takový ,co kamarádi kteří mají respekt.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče