SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 18-08-2016 11:09:57

wagnerj
Člen
Registrovaný: 22-06-2014
Příspěvky: 36

Oprava svářečky hilco HM 160MV

Dobrý den ,zajímalo by mne kde bych našel servis a nebo někoho kdo má zkušenosti s touto svářečkou (hilco HM 160 MV) ,Svářečka je skoro nová ,ale po záruce .Chci ji nechat opravit  a nebo i prodat když neseženu servis .Děkuji za pomoc.

Offline

 

#2 19-08-2016 20:45:27

Kimbo
Člen
Místo: Holešov
Registrovaný: 12-04-2016
Příspěvky: 130

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

ten stroj vypadá dost podobně s Pico 162 big_smile

https://youtu.be/YUyG0B3i-R0?t=1m6s

Hilco
Pico


Zk 311 1.1, Zk 135 1.1, Zk 111 1.1, Zk 141 8, Zk 15 P2-p3, Zk 16 P2-p3, Zp 912-9, 942-8

Offline

 

#3 20-08-2016 07:48:01

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

No,pane Styles, nechcete toho od holky moc? Já s tím pouze makám, a když vidím co se s tím dělá a co si to nechá líbit i ve svar. škole tak mohu konstatovat že se jedná o solidní, spolehlivý svářečky který se vyráběj už 20 let, a musím zaklepat, bez opravy.Myslím že uznáte že proti zde propagovaným zázrakům z Třebíče je to jiná liga, bohužel i finančně.Ano, děvčata z naší školy předváděly pro EWM a MGM několikrát na Weldingu, no s novou koncepcí bývalých pracovníků od Froníku,typu "navoněná kravata"tahle aktivita skončila.Pokud se juknu do prospektu tak EWM centrála a výrobní závod je Mundensbach, dále Jiříkov a nově Kunshan v Číně.Já potřebuji aby to bylo spolehlivý, nepřetechnizovaný," ovládání bez manuálu", a svářelo to a je mi pak jedno kdo to vyrábí, nedělejte prosím ze mě propagátora jen pro to že to s tím co mám porovnávám, taky bych na tom potřebovala něco vylepšit, třeba na řadě PICO větší konektory.........

Offline

 

#4 20-08-2016 13:11:32

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

No, zeptám se, pokud se liší jen barva a název zdá se to určený pro asijský trh, ta Čína je velká a Jiříkov by to asi nestíhal, pokud si firma bude držet standart jako dosud, tak nezáleží kdo to montuje, stejně to osazuje robot, šéf byl v Jiříkově a jen čuměl, i trafa na odbočky si navíjeli sami, a každý stroj individuálně testujou v zátěži........říkal že hustý...zdravím, oprava utopenýho PICA vyšla na 12 stovek, tak to nebude tak strašný....

Offline

 

#5 21-08-2016 18:18:15

wagnerj
Člen
Registrovaný: 22-06-2014
Příspěvky: 36

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

Měl jsem dotaz na servis ,který dělá tyto svářečky  a mám pocit ,že odpovědí jsou o něčem jiném.Nebo někoho ,kdo má schéma a již tuto svářečku dělal . Děkuji za odpovědi

Offline

 

#6 22-08-2016 10:00:11

wagnerj
Člen
Registrovaný: 22-06-2014
Příspěvky: 36

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

Nechápu proč mne styles žádá abych napsal ,jak jsem ke svářečce přišel .O té doby co byly vynalezeny peníze tak je to snad jasný ,dále nevím proč mluví za všechny opravny svářeček . Svářečka se prostě rozbila a já ji chci nechat opravit . A již  ze školy vím ,že schémata slouží k opravám.A  snad si nemyslí ,že je jen jediný opravář v republice.Toto fórum je o svářečkách a proto jsem se ptal na opravu . A nazývat opraváře ,které nezná pajtoši také o něčem svědčí.A i mne věta ,že nevím ,co vlastně mám také trochu uráží . Dlouho jsem přemýšlel zda ještě reagovat ,nerad ,ale nedalo mi to .

Offline

 

#7 22-08-2016 10:28:28

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

Pro wagnerj
- nějak nechápu vaši podrážděnost. Kolega styles vám už v příspěvku č.2 nabídl, že se na svářečku podívá
- pokud je svářečka invertorová, tak je nutné každý zásah velice pečlivě uvážit, protože složitá elektronika si obvykle žádné experimenty nenechá líbit
- jen velice málo výrobců svářeček poskytuje detailní dokumentaci včetně schémat. Ta jsou dokonce označena jako duševní vlastnictví, takže se za ně často i platí
- podle samotného schématu svářečku nikdo neopraví, je nutný servisní návod, nebo hromada těžce získaných zkušeností. Použití osciloskopu pro kontrolu průběhů jednotlivých signálů na deskách je naprostá nezbytnost. Při   nesprávném průběhu je možné i při zcela správných, nových součástkách, zařízení docela rychle zničit. Nesprávný zásah v oblasti budičů výkonových prvků může zapříčinit jejich zničení. Proto zmínka o "pajtoších".

Offline

 

#8 22-08-2016 13:13:58

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4460

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

wagnerj: Projděte si tady toto fórum. řekl bych, že se tady objeví každý rok tak co 2 - 3 lidi, co o elektronice nemají ponětí a myslí si, že invertor opraví s obyčejným multimetrem a  přepájením všeho možného, co je uvnitř zaujme nebo měněním a následnou likvidací koncových tranzistorů a dalších součástek jako ponožek  při pokusech to zprovoznit. Případně si myslí, že to opraví coby elektronický neználek jen s radami místních odborníků a že nevadí, když neví, co každé druhé slovo v jejich radách znamená.
Výsledek bývá úplně totálně poničený vnitřek invertoru pokusy to zprovoznit a úplně zbytečná mnohahodinová práce skutečného opraváře elektro a zbytečné mnohatisícové výdaje za zničené součástky.
Tam, kde poruchu způsobuje třeba vadný odpor za korunu nebo vadný spoj ....

Editoval Radim (22-08-2016 13:15:37)

Offline

 

#9 22-08-2016 13:47:19

wagnerj
Člen
Registrovaný: 22-06-2014
Příspěvky: 36

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

Já jsem chtěl jen  doporučit servis ,který tyto svářečky opravuje .nejsem podrážděný ,to je vše. Nikoho nehodnotím na dálku a ani nechci aby někdo hodnotil mne .Výsledek  servis neznám  .

Offline

 

#10 22-08-2016 16:47:02

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

No, opravdu s odhadem jsme si tipli na podobnost s PICO 162,dodal jste málo informací.Zkuste EWM Benešov, jestli jsme se trefili a vezmou Vám to do opravy.Když budete mít kliku,tak Vám to v Jiříkově spraví, otestují to, a dostanete na to standartní záruku, což v případě různých opraven Vám dát nemohou, byla by to pro ně sebevražda.Více zde nevydedukujem, na štítku by měl být i výrobce,  zdravím

Offline

 

#11 22-08-2016 19:06:15

wagnerj
Člen
Registrovaný: 22-06-2014
Příspěvky: 36

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

Trochu i chápu  co píše styles,nevěděl jsem ,že je takový problém s opravou svářečky ,proto jsem chtěl poradit značkovou opravnu , nebo ač je svářečka jako nová v tomto  stavu mi je k ničemu. ,jen zabírá místo .Líbí se mi rada  od Evity, to může být pro mne řešení . Zkušenosti s opravnami nemám ,proto píšu na toto fórum .Nikoho nekritizuji a také nechci ,aby někdo místo rady zkoumal mé vzdělání .O tomto tady snad fórum není .

Offline

 

#12 22-08-2016 22:49:40

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Oprava svářečky hilco HM 160MV

No, víte já s tím opravdu jen dělám a po rozehnání prodejního oddělení a založení nového z bývalých pracovníků Froníku v Benešově už nijak nespolupracujeme, no, nová koncepce jak říká šéf voňavejch kravat takže se musíte zeptat tam, ale to nemá žádnej vliv, na kvalitu značky.Organisaci prodeje opravdu nechápu, prodává to kdekdo, i přes dealery příd.materiálů ale vše jde přes Benešov,takže nej. slevy dohodnete tam. Přes to se tam sbíraj i opravy, jde to do firmy na testry a potom zátěž.proto ta poznámka o záruce,fachmanů typu pana Stylese je opravdu málo, když to odkrytuju čumím na to jak tele na vrata.A to se bavíme jen o úzkém segmentu výroby,třeba mikroplasmu umí jen málo firem a systém Matrix s Gps a ovládáním je nad mé chápání.Sice se spousta věcí dělá v Jiříkově ale je to firma z Germany takže cena v eurech a kurs Čnb z toho dělá ten mercedes, ale to maj i jiný firmy.Svého času tu byli jediní s vyšším rozsahem napájecího napětí,takže prima na montáže a do svar školy, vedení tam bylo z hlíny. hezký večer všem

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče