SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-08-2016 22:37:25

MastrBlastr
Člen
Registrovaný: 30-08-2016
Příspěvky: 2

Výběr tig hořáku TIG pro omicron gama 166

Dobrý den, prosím o radu jaký horák si mám pořídit pro svůj invertor jde mi o to,že se v tom vůbec nevyznám a chci svářet metodou tig a při hledání po netu v obchodech si neumím  vybrat. Bude mi stačit hořák za 1000,- ?(asi ne) podle čeho si vlastně hořák mám vybrat   a co všechno budu potřebovat abych touto metodou mohl začít svářet . jakou lahev, ventil a horák ? Prosím poradte .
Jinak jsem rad za fórum. Invertor sem pořídil teprve nedávno  a sem za nej rad . když si vzpomenu ze sem se bránil MMA sváření, protože mi kdysi nešlo ,hlavně teda zapálit oblouk.původně sem chtěl koupit takovou tu malou mrchu s dutinkovym dratem (minincocko) pak už sem měl skoro v košíku svarecku z lidlu. No ještě že tu to forum je jinak už by ty svarecky byly v koši.

Offline

 

#2 30-08-2016 23:00:34

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Výběr tig hořáku TIG pro omicron gama 166

Ahoj

Mam taku zostavu na aku sa pytas. GAMA 166 a ktomu  TIGovy horak myslim ze je to WP 17-tka.

V podstate mas 2 moznosti:
- kupis horak s ventilcekom
  pomocou ventilceka na horaku otvaras a zatvaras plyn.
  Nebol som ochotny tocit niecim a ked zabudnem tak mi to cele odfuci.... niekomu to staci...

- kupis horak s tlacitkom
  tlacitkom budes spinat elektromagneticky ventil ktory si musis kupit. GAMA 166 ho nema ventil treba spinat 24 VAC
  dobastlil som ako viaceri krabicu ktora ma zdroj a ventil a vedu do nej kable z horaku. Nic zlozite asi 1h roboty.

Oba stoja do 1500czk a ano budu stacit. Preco by nemali aj tak nebudes dlho zvarat na tej GAME big_smile

K horaku dosla aj sada keramik s kliestinami a potom este dokupil plynovu cocku a keramiku na tu plynovu cocku.

Redukcny ventil
- info o GCE DIN ARC N2 najdes tu
  pozri si to vlakno od zaciatku a pochopis preco nemam rad ten 600czk -  mne prdol na 2 otvoreni flasky.
  Ja som na to nemal nervy to nove GCE ma svoje vyhody. Da sa opravit jeden zatvaraci ventil navyse a tak..

Elektrody si kup podla priemeru kliestin hrubsie aj tak neupnes. Typ napr zlate/lanthalove alebo zelene/wolframove ak nemas paniku z tych thoriovych kludne aj tie...

Na kontrolu prietoku plynu si kup externy rotameter (kondom) setri to vydavky wink
Argonovu flasu mam novu 8-10l s tlakom 180bar-200bar (to kupis hocikde od Choboly po roznych predajcov dovozcov)
nedavno tu bola tema kde riesili nejakeho lacneho predajcu Argonu v cechach. Treba pohladat.

A potom vela trpezlivosti pri skrtani o material. Material musi byt pekne ocisteny inak uspech necakaj.
Neviem ci to mam napisat ale GAMA 166 nieje primarne TIG stroj ale MMA invertor ktory ma moznost TIG zvarania.
To tlacitko na TIG horaku co snim spiname el.mag ventil na plyn je prave na HF funkciu zapalenie obluku.
Tuto funkciu ale GAMA nema co je obrovska nevyhoda ak planujes zvarat TIGom na plechu skrknes na trubke a rohu wink?
Aj ked zapalis a neprilepis sa kym sa vratis opalis si material a mozes cistit matros aj struhat eldu (sak to zistis)
Dalsie odpovede najdes v tejto teme uz sme tam napisali asi vsetko potrebne..

PS: O Game si precitaj aj tu ak ti to zacne robit tak to hned reklamuj a potom daj vediet co ti povedali pomozes inym.

Editoval ihlan (02-09-2016 08:16:04)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#3 31-08-2016 22:03:36

MastrBlastr
Člen
Registrovaný: 30-08-2016
Příspěvky: 2

Re: Výběr tig hořáku TIG pro omicron gama 166

Díky za celkem vyčerpávající odpověď

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče