SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 19-09-2016 17:25:47

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4812

Re: Bruseny nerez

Zase: ty ceny jsou uvedeny pro porovnání nerez- černý mat. Cena nerezu je vzata z ceníku jedné firmy. 6e se ceny liší, to je dnes samozřejmé. Od Akrosu také čas od času něco koupím.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#27 19-09-2016 19:33:32

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Bruseny nerez

pafik1605 napsal(a):

Já jsem uváděl všechny ceny s dph, tak jsem to myslel. Viz příspěvek jeese; jeho černej jakl byl bez dph a nerez 180,- můj byl s dph.
Baubau jsou obecně předražený, ale maj výhodu, že se tam dá zajet o víkendu. Holt si člověk musí vybrat, jestli si nakoupí materiál do zásoby a průběžně doplnuje, nebo nakoupí, když zrovna potřebuje. Byť dražší.
Já si fakt nepamatuju cenu ve feroně, ale vím, že jsem byl dost nepříjemně překvapenej, když mi za kousek jaklu počítali skoro stovku. Je fakt, že za uříznutí člověk platí taky asi dvacku, to by se zase v baubau muselo z ceny materiálu odečíst.
A zrovna tak nepříjemně překvapenej jsem byl kdysi v kondoru, kde mi ceny připadaly dost vyděračský. Je to pár let a od tý doby jsem tam už nešel. Vykov neznám, jestli je někde v blízkém okolí prahy, můžu to zkusit.
Ale to všechno nic nemění na faktu, že z hlediska dlouhodobého mi nerez připadá být cenově výhodnější, než klasická ocel.

Proto jsem ta dopsal "jestli je to bez DPH" protože jsem nevěděl zda je cena "s" nebo "bez", ideální je napsat rovnou o jaké ceně je řeč. Vykov je, myslím, u Nového Strašecí, v Praze je ještě Steel Centrum (ti mají něco levnější, něco dražší). Stejně je lepší zeptat se vždy u všech, jednak se liší cena, jednak dostupnost a když jsou něčeho třeba například 3 metry může být skladem i zbytek a není třeba kupovat 6m nebo platit dělení

Offline

 

#28 20-09-2016 12:13:40

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Bruseny nerez

Trochu se to zvrhlo od tématu, čím udělat matný povrch nerezu. To jsme myslím vyřešili saténovačkou, a pokud se týká porovnání ceny nerezu a černého materiálu, je to o tom, jak daleko člověk uvažuje. Tím bych to tak uzavřel. smile

Offline

 

#29 20-09-2016 21:19:50

hmota
Člen
Registrovaný: 07-02-2012
Příspěvky: 95

Re: Bruseny nerez

Jde to i bez broušení,stačí udělat pěkný svár a ten následně očistit.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3639_p1020785.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3639_p1020787.jpg

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče