SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-02-2010 23:17:10

JindraN
Člen
Registrovaný: 22-02-2010
Příspěvky: 4

Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Mohl by mě někdo fundovaný vysvětlit proč se  například u rutilových elektrod mění polarita sváření?
Bojím se že si zníčim invertor.

Offline

 

#2 23-02-2010 00:25:50

Milan246
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 47

Re: Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Invertor se v žádném případě nezničí. Polarita je pouze předepisována výrobcem elektrod, aby se využily všechny vlastnosti které zamýšlel jako třeba hloubku závaru a nedocházelo k přehřívání elektrody a nebo nedostatečnému odtavení a propalu legujících látek. Proto výrobce udává polaritu, doporučenou hodnotu proudu a použití poloh svařence. Milan


Gama 165 Delta CE

Offline

 

#3 23-02-2010 22:37:17

JindraN
Člen
Registrovaný: 22-02-2010
Příspěvky: 4

Re: Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Děkuji za vysvětlení jsem naprostý začátečník tak hledám pomoc kde se dá.

Offline

 

#4 23-02-2010 22:39:39

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Milan246 napsal(a):

Invertor se v žádném případě nezničí. Polarita je pouze předepisována výrobcem elektrod, aby se využily všechny vlastnosti které zamýšlel jako třeba hloubku závaru a nedocházelo k přehřívání elektrody a nebo nedostatečnému odtavení a propalu legujících látek. Proto výrobce udává polaritu, doporučenou hodnotu proudu a použití poloh svařence. Milan

Tak, tak, Milan246 má pravdu, svářečka se určitě nepoškodí. Na krabičce elektrod je doporučené připojení, jinak obecně, nalegované rutilky se připojují na mínus, nerezové rutilky klasicky na plus.

Offline

 

#5 12-10-2016 18:15:52

flyron
Člen
Registrovaný: 18-12-2015
Příspěvky: 29

Re: Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Kúpil som si invertor MMA, TIG Dc, pulz na ktorom pripojenie zásuvky káblov na horáky a zem majú rôzne priemery. Zem má plusovú polaritu a je na nej trochu slabší kábel. Elektródy rutilky varia pekne pokojne / sú na  (-)/. Bez zmeny polarity ide zvárať aj bázické elektródy ktoré mám doma E-B 121, oblúk je síce nestabilný, dáva to nepekný zvuk, ale zvárať sa dá, pričom  ale výsledný zvar je priemerne ešte lepší- krajší ako s rutilkami.
     Máte niekto nápad, prečo výrobca neumožnil jednoduchú zmenu polarity pre / niektoré - a nie je ich práve málo / bázické elektródy rovnakými zástrčkami ? Bazické elektródy , ktoré varia aj na (+) aj  na (-) som ešte neskúšal.

Offline

 

#6 12-10-2016 18:38:15

flyron
Člen
Registrovaný: 18-12-2015
Příspěvky: 29

Re: Změna polarity proč? Mohl by mě nekdo pomoci?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče