SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 12-02-2015 15:23:29

steew82
Člen
Registrovaný: 12-02-2015
Příspěvky: 4

Re: Berlan BWIG180

Zdravím všechny,
uvažuji o zakoupení svářečky BERLAN BWIG180 pro domácí hobby sváření - slibuji si od toho hlavně nerez TIGem a těsné svary trubek(jako u autogenu). Doposud vařil trafem RTB2 s usměrňovačem.  Obracím se na uživatele tohoto stroje. Zkoušeli jste vařit slabé plechy pod 1mm, jestli ano jakým typem svaru a při jakém nastavení stroje? Jaké jsou přibližně frekvence pulzů v režimech "pomalé" a "rychlé"? Můžete vložit foto některých svarů? Děkuji!

Offline

 

#27 05-03-2015 11:46:18

steew82
Člen
Registrovaný: 12-02-2015
Příspěvky: 4

Re: Berlan BWIG180

Zdravím, tak už jej mám taky za 5600 z Kraslic.
Po rozbalení jsem si hned všimnul, že čelní panel má oproti starší verzím plastové kolébkové přepínače a chybí štítek s údaji o zatěžovateli. Štít a kladívko k smíchu.. Kabely nechutně krátké sice 25mm2, ale ukostřovací 1,5m a s držákem eldy slabé 2m. TIG hořák typ WP-26 se spínačem, ktátký+dlouhý kryt W-eldy, izolační kroužek, keramické hubice č.5,6,7, držák kleštin do 3,2mm, a kleštiny 1,6 a 2,4mm a jedna červená (thoriovaná) elektroda. Chyběla hadička na přívod Argonu k invertoru od red. ventilu - oželel bych kladívko kdyby dali metr hadičky.
Vyzkoušel jsem hned TIG i MMA rutilkou 2mm. A musim říct, že se potvrdilo co bylo zde zmíněno. Pro MMA je proud trochu nižší než na TIG. Rutilku to dobře zapaluje... Na TIG má řekl bych předfuk sice hodně krátký, ale má a dofuk více jak 5s. Zkusil jsem fci PULSE - na pomalo je frekvence 1-2Hz a na rychlý to pěkně bzučí určitě nad 100Hz... Vařil jsem švově černé plechy 1mm a 0,65mm a velice spokojen.. Ještě dokoupim plynovou čočku a bude to komplet :-)

Offline

 

#28 04-10-2016 17:39:47

fojtik.j
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 01-10-2016
Příspěvky: 12
Web

Re: Berlan BWIG180

Zdravím,
je tu někdo z Brna a blízkého okolí kdo tento invertor vlastní? Rád bych se na něj koukl osobně v praxi než ho koupím.

Díky Pepan


Kuhtreiber KIT 3000, hořák Binzol. Berlan BWIG 180

Offline

 

#29 06-01-2017 00:01:50

steew82
Člen
Registrovaný: 12-02-2015
Příspěvky: 4

Re: Berlan BWIG180

Tak po roce svařování s touto svareckou musím dodat, že jsem si velmi oblíbil svařování metodou TIG a obvzlášť když používáte plynovou čočku je to super. Doporučuji ji sehnat v čechách draze ale na ebay levnější a vůbec veškerý spotřební díly. Nyní mi vyvstala potřeba svařování proudy nad 120A s vyšším zatěžovatelem a to už nezvládá plynem chlazený horák Wp- 26. Proto jsem na ebay koupil kompatibilní ale vodou chlazený wp- 18 a dodelavam chladicí jednotku. Tento stroj pak v rukou trochu zkušeného svarece se rovna mnohem dražším profi strojům. Jo a predfuk má  5 sekund - normálně si dál od svarence nejprv stisknutím tlačítka  na horami spustim plyn bez zapálení oblouku a během dofuku se přiblížím horakem ke svarenci a stisknu tlačítko znovu - zapálí se oblouk už krytý plynem... ☺ Doporučuji tuto svarecku všem kdo o této metodě uvažuje a nechce dát horentní sumu. Mimo to přešel jsem na tlakovou lahev 200bar 8litrů od Omicron z původně 150bar. Svaru zdar !

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče