SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 09-01-2017 12:33:04

saiyadzin
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 47

FSW trecie zvaranie

Ma niekto prakticke skusenosti s touto metodou , zaujimali by parametre (minimalne otacky v zavislosti na priemeru resp kolko po prvotnom priblizeni este natlacit k druhemu materialu)  a prakticke aplikacie, v praci pouzivame na privaranie zlozitejsich tvarov k tyci odporovu zvaracku starsieho data, ktora ma uz svoje roky , tak ma zaujima nahradie odporoveho zvarania trecim

Offline

 

#2 09-01-2017 18:35:26

kinedryl
Člen
Registrovaný: 02-07-2014
Příspěvky: 112

Re: FSW trecie zvaranie

Nedavno sa riesilo na cnc-fore, v amaterskych podmienkach v podstate nerealizovatelne :

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=83&t=22892

Offline

 

#3 09-01-2017 19:01:41

saiyadzin
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 47

Re: FSW trecie zvaranie

Vdaka za link, no mne sa hlavne jednalo ci v praci , na silnejsich sustruhoch by to bolo realizovatelne, ohladne tejto metody som moc nenasiel tak som sa spytal tu, a aj keby sa to nedalo v praci zrealizovat aspon si rozsirim obzor , este raz vdaka

Offline

 

#4 09-01-2017 19:47:12

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: FSW trecie zvaranie

mě to šlo na SU63 kulatina pruměr 25mm ale problém je v nutnosti zastavit ihned .. i z brzdou je to pomalé.
Frekvenční měnič už mám ale od té doby jsem to nepotřeboval .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#5 10-01-2017 08:17:02

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: FSW trecie zvaranie

A co odbrzdit stojící část?

Offline

 

#6 10-01-2017 23:31:49

saiyadzin
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 47

Re: FSW trecie zvaranie

KMU1 : odbrzdenim stojacej casti ked by to bolo este v plastickom stave by sa to ohlo, resp odhodilo rotaciou odbrzdenu cast

Jaggernault: co vlastne sposobuje pomale zastavenie ??? predpokladam ze pri rychlom ohreve a kratkom treni  by mohol rychly odvod tepla a pomale zastavenie  sposobit takpovediac nieco ako "studeny spoj" ak to tak mozem nazvat, oprav ma ak sa mylim, nedalo by sa to vyriesit dlhsou dobou trenia, a teda vacsim naakumulovanim tepla aby bola dlhsia vydrz v plastickom stave, teda pri pomalsom zastaveni do uplnom zastaveni by bol material v plastickom stave

Offline

 

#7 11-01-2017 01:20:26

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: FSW trecie zvaranie

Ano vznikne něco jako studený spoj.
Delším ohřevem se materiál začne tlačit ven .Při neustálém přítlaku se tak material sice taví ale také vytlačuje .
Na YT jsou i videa stačí se podívat. Jinak to potřebuje docela i nějakej vykon stroje...  big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#8 11-01-2017 12:03:09

saiyadzin
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 47

Re: FSW trecie zvaranie

Praveze som videl par videi na youtube, niekde bol mensi vyron, a niekde zas celkom aj dost az som myslel ze to odleti prec, ano ten vykon mi je jasny, to som sa pytal hned na zaciatok, tie parametre, za opytanie nic nedam, napadlo ma to z toho dovodu, ze jedneho casu bola poptavka na rozsiahlejsi zakazku, ktoru by ta 50-60 rocna odporova zvaracka nemusela ustat, a nahradne riesenie mig zvaranim do obojtranneho V zvaru by bolo zdlhave, a nákladné, vtedy mi zkresla myslienka na tuto metodu (FSW) zial skusenosti som nemal ziadne preto ma napadlo pozistovat praktické skúsenosti pri pouziti vykonnejšieho sustruhu, ked uz nic ine aspon si obohatim vedomosti o tejto metode

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče