SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 18-03-2017 19:12:25

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Svářečka G180P od UTP

Nemáte někdo zapojení konekoru k téhle svářečce?

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_imag0654.jpg

Nabídl jsem kamarádovi, že otestuju, jak svařuje, a zjistil jsem, že nemá na výstupu napětí. Uvnitř nějaké napětí je, a jelikož je k tomu i TIG hořák, tak si myslím, že k tomu chybí nějaké dálkové ovládání. Na samotné mašině není žádný přepínač MMA-TIG (pokud k tomu neslouží ten páčkovej vepředu), ale podle piktogramu to vypadá na stejnosměrné a pulzující napětí či co; nejsem z toho moudrej. V každém případě to nemá vliv na výstupní napětí, pořád tam není. Na tom konektoru visí plošnej spojík s jedním operákem, vývody jsou plně obsazené (2 vývody plus  a mínus napájení operáku). Stroj je třífázovej.
Firma pravděpodobně už neexistuje, na netu jsem nic nenašel.

Offline

 

#2 19-03-2017 07:41:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Svářečka G180P od UTP

Tuhle mašinu neznám, ale není ten přepínač na přepínání mezi ovládáním potenciometrem na tom panelu co je vidět na obrázku a dálkovým ovládáním? Jestli není napětí, není někde spálená pojistka? U jedné takové staré velké mrchy jsem kdysy viděl, že byly pojistky uvnitř mašiny a bylo jich tam více.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 19-03-2017 19:03:26

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Svářečka G180P od UTP

Nevím, vůbec nemám tušení. Příležitostně se podívám. Schéma by samozřejmě taky bodlo, ale v to jsem ani nedoufal, tak jsem to nepsal. Je to invertor, ale nejspíš středofrekvenční; trafo i tlumivka jsou větší, než u současných invertorů, ale zase menší, než kdyby to běželo na 50Hz.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče