SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-03-2017 10:48:51

Daniel96
Člen
Registrovaný: 21-03-2017
Příspěvky: 2

Jaký si mám udělat kurz?

Doslechl jsem se že svařování kurz TIG 141 je nejlepší co si můžu udělat. Mám zájem o práci jak u firem v Praze, tak třeba v Německu a Holandsku. Jaké jsou rozdíly mezi "základní kurzy svařování dle ČSN 141.8 korozivzdorné oceli" a "Úřední zkouška EN 287-1 Metoda 141 korozivzdorné oceli" Co z toho si mám udělat? Jsem ještě student, můžu pracovat přes víkendy v česku a léto třeba v holandsku. Vím že to není moc času, ale mám zájem se tohle řemeslo naučit. Už mi bylo 18, takže můžu jít někam na poloviční úvazek teoreticky. Děkuji za jakékoliv rady a doporučení.

Offline

 

#2 21-03-2017 13:29:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Jaký si mám udělat kurz?

Když už jste našel rubriku  Svářeči, personál, kurzy, školení, to vás skutečně žádný z píspěvků v ní neinspiroval, neuspokojil? Přesně na váš dotaz je tam aspoň 20 různých variant odpovědí. Kde chcete získat po absolvování příslušného kurzu ve Svářečské škole potřebnou praxi? Po absolvování kurzu sice nebudete umět svařovat, ale budete vědět, jak se svařovacím strojem zacházet a jak udržet hořící oblouk tam, kde by to mohlo být nejvíce potřeba. Ovšem bez svářečské praxe práci svářeče nezískáte a v zahraničí neprojdete dost tvrdými pracovními zkouškami.
Kurz "z doslechu" -  TIG - určitě není ta nejvhodnější varianta pro úplný začátek.
Žádná úřední zkouška už přes 20 let neexistuje. Existují Základní kurzy - podle mně už zcela zbytečné - dle ČSN 050705 a nezávisle na nich kurzy a zkoušky podle ČSN EN ISO 9606-2. Ale to vše už jste si určitě v příspěvcích, včetně rubriky  Předpisy, normy, zákony, nastudoval.

Editoval jirkati (21-03-2017 13:31:22)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče