SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 13-07-2017 22:22:49

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 3087

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Ano , nejsi elektrikář a právě proto jsou kondíky 50 let u zářivkových svítidel , aby v přívodu na halu nemusely být 16 mm , ale stačí 10 . Pokud to šlo , kompezovalo se na místě . Ale to nemá s problémem výše co dělat . Norma jasně říká , že izolace vodičů nesplňuje bezpečnost provozu . Tyto stroje by neměly být vůbec prodávány , jelikož při průrazu může dojít k tvrdému přívodu fáze na svařovací vodiče . Ale to nemá na funkčnost spínaného zdroje vliv . Ba právě těsná vazba snižuje ztráty na trafu . Ale jako téměř u všeho je jeden parametr proti druhému .

Offline

 

#27 14-07-2017 01:22:48

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 935

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Je rozdíl kompenzovat indukční zátěž jako je elektromotor/tlumivka a něco jiného je spínaný zdroj.
Kompenzovat něco v rozvodnách/elektrárnách je sice možné ale zaťěžuje to rozvodnou sít což její majitel nechce a ještě aby kupoval potřebné ke kompenzaci když nemusí ? nebo ne v takovém množství. Momentálně už u větších odběratelů je učtována i jalová energie jak odebraná tak dodaná (o tu taky nikdo nestojí).

už jsem to sem dával > více o PFC třeba http://www.newark.com/pdfs/techarticles … ndbook.pdf

+ lepší využití sítě (sinusovky)
+ lepší využití kabelu (stačí menší pruřez)
+ zdroj není nachylný na pokles v síti
+ není třeba tak velká kapacita na filtraci

-o pár součástek víc  (které se logicky hned rozbijou)

PFC dnes májí některé zdroje k notebookům,PC zdroje,televize a holt i svářečky.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit. Cloos MC3 333 ,Kemppi Minarc Evo 150,Cut60 ,Powwel 130P,
Na prodej:Powcon 400A,

Offline

 

#28 14-07-2017 01:44:53

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Dobře-zkusím polemizovat, snad to nedopadne jako vždy před tím.
    Netuším, o jakých vodičích u svářecího invertoru(jejichž izolace nesplňuje bezpečnost provozu) tady mluvíte? A pokud  mluvíte o tvrdém přívodu fáze na svařovací vodiče, tak galvanické oddělení spolehlivě zajišťuje pracovní feritový transformátor a tyto bývají u většiny strojů dle mě udělány na dostatečnou napěťovou pevnost, aby k průrazu za žádných okolností nemohlo dojít. Konkrétně u těchto strojů Gama jsou lakované vodiče jak primáru, tak sekundáru uloženy v silnostěnných bužírkách ze skelných vláken  které jsou ještě na povrchu silnou vrstvou laku opatřeny přímo z vlastní výroby. Nebudu teď podle typu(který ostatně ani neznám) vyhledávat jaké napětí jsou schopny udržet, ale bude to věřím rozhodně dost aby to splnilo normu.
    Jediný případ tvrdého zkratu primáru na sekundár(a osobně jsem to měl ve třech případech) byly zkraty na tzv. planárních transformátorech ve strojích CEA-tady prodávaných jako Kitin 151. A to ve dvou případech stroj špatně svařoval, ale v jednom případě svařoval přímo dokonale, neboť ke zkratu došlo vyloženě na krajích obou vinutí. Ony planární transformátory jsou dle mě jinak dobře a bezpečně udělané, ale v těchto strojích je doslova konstrukční vada v tom, že ventilátor zafoukává horké kuličky rozstřiku rovnou mezi vývody tohoto transformátoru a v tomto místě jsou obě vinutí odděleny celkem dost silnou destičkou z plastu, ale horká kulička plast lehce propálí a už je neštěstí na světě. Dalo by se tomu lehce zabránit, kdyby se třeba před to tráfko umistil jakýkoliv kryt i třeba také z plastu, který by ta kuličky srazil stranou. Tehdy se ten invertor dostal na opravu s tím, že pomocník svářeče držek tu přivařovanou trubku a při doteku elektrody o materiál dostal ránu, že skoro spadl z lešení. Když jsem na tuto velmi nebezpečnou vadu upozornil dovozce strojů a poskytl jako důkaz i ono proražené trafo aby si to změřili a udělali opatření, tak mě jejich jednatel vysmál-že oni prodávají pouze jakostní a bezpečné stroje a k tomu co popisuji by nemohlo za žádných okolností dojít. To proražené trafo už nevrátili a ještě navíc vyhrožovali, že je chci zřejmě svým tvrzením poškodit!!
    Takže ani toto nemá v dnešní době cenu, když je vše jen o penězích a pokud jednou nějaký pomocník z tohoto důvodu opravdu z lešení nespadne a nezabije se, tak to nikdo řešit nebude!

Offline

 

#29 14-07-2017 07:34:25

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 3087

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Právě mám na mysli levné strojky , které mají obě vinutí přes sebe zalité jen lakem . Na fotkách jsem tato trafa viděl . Myslím , že fota byla dostupná i zde na foru . Stroje s mechcanicky oddělenými vinutími v to pochopitelně nepočítám .

Offline

 

#30 14-07-2017 11:06:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 2780

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Nedostatečná izolace levných asijských výrobků je známá věc. Už před 20 lety byly problémy s trafky  v napáječích třeba radií, později k mobilům... Vesměs ošidili oddělení primáru a sekundáru, aby se závity vešly na menší levnější plech. A jak se to při provozu hřálo, prořízl se závit z jednoho vinutí do druhého.
Co se týká PFC, když budu trochu konspirativnější, můžu říct, že to je příprava na elektrickou síť napájenou množstvím malých alternativních zdrojů nebo posílenou čerpáním elektřiny z množství malých stacionárních baterií v domcích. Podle mne bude v takových sítích mnohem větší kolísání parametrů - napětí sítě
Bazmek s PFC totiž bude fungovat, pokud je to PFC kvalitní, s jakýmkoliv napětím od takových 90 volt do takových 240 volt. Jedno je, jestli to je stejnosměrné, střídavé nebo nějak kolísavé napětí.
Kde budou běžné spotřebiče na takových sítích blbnout nebo dokonce odcházet, budou spotřebiče s PFC normálně pracovat.

Editoval Radim (14-07-2017 11:38:53)

Offline

 

#31 14-07-2017 11:53:12

Ervum
Člen
Registrovaný: 22-10-2014
Příspěvky: 11

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Svářečku si včera odvezli na reklamaci. Teď nezbývá nic jiného  než čekat. Na PFC jsem si rychle zvykl, člověk nemusí řešit zda svařuje na 70m prodlužovaku nebo aby mu nevyhodilo jistič.


Gama 1500l pfc

Offline

 

#32 14-07-2017 12:26:03

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Ještě k příspěvku č. 29. Samozřejmě, že jsem určitě z daleka všechno neviděl, tak ani nemohu vyvrátit vaše tvrzení, ale viděl jsem jich velké spousty a toto by si snad žádný výrobce ani nedovolil. Ale zaujalo mě, že jste to viděl na fotografiích a tam to může být opravdu zavádějící a klamné. V poslední době jsem podobně nemohl uvěřit vlastním očím, při reálném pohledu do stroje na pracovní trafa na toroidu z feritu a opravdu to vypadalo, že je jak primár, tak sekundár pouze v laku a přímo na sobě. Dokonce jsem si na to musel opakovaně sáhnout(jak nehtem, tak nástrojem) a nebylo tomu tak, jak primární, tak sekundární vodiče byly v laku, ale navíc navlečené do takové skoro naprosto průhledné bužírky-ta byla z materiálu něco jako kaptonové pásky a folie které mimo jiné odolávají hodně velkým teplotám a používají se k účinnému zamaskování okolí před zničující teplotou při práci s horkovzdušnou stanicí a to dělalo ten dojem, že je to vše pouze v laku a přímo na sobě. Jo a páskou ze stejného materiálu ještě navíc v několika vrstvách oddělovala primár od sekundáru. Možná to byl stejný případ a já toto vidět na fotce, tak tvrdím to samé co vy.
   Pokud jsem tady mluvil o nedostatečné izolaci v levných strojích, tak jsem měl hlavně na mysli špatné nebo skoro žádné zalakování a hlavně ničím nekryté nožičky výkonových tranzistorů. Všechny pořádné stroje to mají chráněné a divili byste se, jak velmi účinně pomůže na nožičky natáhnout jen silikonové bužírky, od kterých se i žhavé kuličky odrážejí. Já takové věci při opravách zcela automaticky dodělávám, neboť mi se jedná o dobré jméno a né naopak o to, abych dostal opravený stroj zase co nejdříve na stůl. A takových jednoduchých vychytávek je celá řada a dobré výsledky dokazují jejich účinnost.
   Třeba si vezměte třífázový stroj snadno si spočítáte kolik bude napětí po usměrnění a o špičkách jak z vlastní práce, tak třeba ze sítě už raději ani nemluvím. Na takových pozicích se běžně používají tranzistory na 1000V, ale toto je velmi často nedostatečné a tak dobré a značkové stroje používají tranzistory na 1200V. Všichni určitě slyšeli jaká je bezpečná vzdálenost pro 1000V a teď si uvědomte, že mnohé tranzistory mají vzdálenost mezi nožičkami méně než tři mm. Už to je doslova kritické a pak si vezměte, že se tam časem usadí vrstvička někdy i částečně vodivého prachu a hned je BUM. Tady pokud se neudělá opravdu pořádná izolace tak je zle a jakákoliv její nedokonalost se hodně brzy projeví!

Offline

 

#33 15-08-2017 19:24:43

Ervum
Člen
Registrovaný: 22-10-2014
Příspěvky: 11

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Zdravím tak po měsíci přišel invertor z opravy, tak snad bude všechno už OK a bude fungovat už snad bez závad. Podle protokolu tam několik součástek vyměnili...

Editoval Ervum (31-08-2017 21:02:04)


Gama 1500l pfc

Offline

 

#34 15-08-2017 21:36:48

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 3087

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Krásnej tip pro stylese . Mně to prostě nedá !!! Vyměnili vše výkonové o poslali ! Finančně to pro ně nemůže být daleko od výměny desky !

Offline

 

#35 15-08-2017 21:38:35

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 3087

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Jsem rád , že jsi poslal nějakou reálii , tady se většinou medituje .

Offline

 

#36 16-08-2017 19:47:04

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

No to je vždy zajímavé počtení, ale chtělo by se podívat, zdali opravdu vše popsané vyměnili, nebo je to pouze klam.
V prvním řádku jsou odpory softstartu, no je otázka, proč tam ještě nedávají PTC. odpověď je jednoduchá, jak U Kitinů tak Gam postrádajívývoj a tak se vsadím, že to co vyrábějí bude stejné stále pokud se to bude vyrábět a na zpětnou vazbu ze servisů doslova kašlou. Ve druhém řádku jsou tranzistory driverů=doslova bych se divil, kdyby byly vadné, pokud to vydržely ochranné zenerky(a ty neměnili)!! Ve třetím řádku jsou koncové IGBT-tady takoví a podobní raději mění vše, pžestože třeba odešel pouze jeden spínač a v něm třeba jen jeden z paralelní dvojice IGBT. Moc lidí nedokáže naprosto průkazně změřit takové součástky, takže to je ta jejich logika-raději vyměním vše a ani nemusím umět to změřit=jak jednoduché a účelné! No a z posledního řádku psaného rukou jsem doslova zmaten. První je pokud správně tu MUR-to by se jednalo o demagnetizační diody , které v těchto strojích jsou typu MUR1560 ale jsou ve stroji pouze dvě. Odcházejí při poškození koncáků, ale jen zřídka a pouze jedna. Opět stejný přístup=neumím změřit tak raději vyměním všechno! A dále je to STTH-takto jsou značeny sekundární diody. Tak to tedy opravdu nevím, proč tyto měnil-nebo jen napsal, ať je pohyb ve skladu? Tak nevím, co z toho je pravda a co pouze honění plánu a pod. Chudák technik, aby ještě z mého příspěvku neměl problém.
   Ale věřte, že ve své sbírce kuriozit mám naprosto nesrovnatelné servisní zprávy, ale to ani publikovat nejde, neboť by mě ty firmy zažalovaly. Hlavně že jste to měl v záruce, až to bude za peníze- tak to pak bude horší. Ať už se nezkazí.

Offline

 

#37 17-08-2017 11:32:04

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 2780

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

No, musel to být velice "kultivovaný" zkrat, když to opravili výměnou hlavních výkonových součástek a ty "drobné levné" vesměs vydržely.
Demagnetizační a ochranné diody, ochrannou zenerku a ještě možná tranzistory driveru bych možná při destrukci výkonového tranzistoru měnil automaticky, protože jejich poškození by se v běžném provozu nemuselo projevovat, ale při nějakém problému by nemusely chránit.

Offline

 

#38 31-08-2017 14:34:23

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Zrovná mám dva kitiny na stole a jsou tam pryč ty nabíjecí odpory + tranzistory. Ty výstupní diody STTH nebo jiný výrobce jsem ještě nikdy neměnil, ty vydržej všecko. Já osobně měním tranzistrory všecky, ikdyž jsou v jedné větvi ty dva dobrý. Mně se to párkrát vymstilo a když už to mám rozhozený a sundaný chladiče.....Tranzistor stojí 100Kč, tak to zase taková rána není. Každopádně řešit tady servisní protokol a tahat to na fórum my nepřijde etické. Bylo to v záruce tak co

Offline

 

#39 31-08-2017 16:00:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 3087

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Naopak , je to správné , chtělo by lumpaté servisy profláknout !!!!! To jako je OK nechat někoho krást a vědět o tom ?

Offline

 

#40 31-08-2017 20:33:33

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

bobobo napsal(a):

Naopak , je to správné , chtělo by lumpaté servisy profláknout !!!!! To jako je OK nechat někoho krást a vědět o tom ?

Někdo zde někoho okradl? ó

Offline

 

#41 01-09-2017 11:30:45

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

To jsem tím nechtěl říci. a vidím, že už to některým přijde jako neetické. A to hrubá neznalost a přinejmenším neserióznost vám přijde jako etická a seriózní??
   K věci zbytečné výměny všech tranzistorů jsem se tady na foru už opakovaně vyjadřoval. Zopakuji pouze závěr=znalý elektronik dokáže vše přesně a nekompromisně změřit a mění opravdu pouze to, co je vadné. Kdyby tady někdo napsal, že mění celou paralelní sadu z jiných důvodů, tak bych ten dobrý důvod i bral a navíc bych zatleskal, že takto se vyjadřuje opravdu hodně znalý člověk. Ovšem takto bez důvodu je to pouze ulehčení práce(zákazník přece vše zaplatí), nebo slabé sebevědomí(co když takové nekompromisní změření přece jen nezvládnu, či dokonce neumím a po zapnutí mi to bouchne)?
   Neberte to prosím špatně-ale proti takovým názorům se z hodně vážných důvodů velmi striktně vyhraňuji a moc dobře vím proč. Přece kvůli špatné hlavě motoru není třeba hned měnit celý motor= a přesto to některé rádoby autorizované servisy s oblibou dělají, přece zákazník je hlupák a vše zaplatí, pokud chce zase a brzy jezdit!
   To jsem si zase zřejmě zavařil, ale přece pokud se člověk neozve, tak jako by se vším souhlasil!

Offline

 

#42 01-09-2017 11:43:03

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Jo a ještě jsem zapomněl na více jak podstatné-když se tady mluví i nějaké neetičnosti! Už jste někdy viděl u strojů Gama, Kitin a strojů podobného typu, aby byly vadné jak koncáky, tak sekundární diody??? No těch sekundárních diod STTH a podobných jsem již měnil hafó, ale nikdy v těchto typech(snad fyzika platí vždy a zázraky se nedějí. ale nikdy kvůli nim neodejdou koncáky. Tady kvůli vadné sekundární diodě nemohou koncáky odejít a když už koncáky právě odešly-nemůže se sekundárně poškodit ani ty sekundární diody, neboť už je není čím poškodit!!! Nebudu dále rozvádět proč, neboť tady dlouhý příspěvek hodně lidem vadí a toto by zajímalo opravdu pouze pár jedinců a kdo ví zdali vůbec někoho!
  Takže mi přišlo zcela etické, zkritizovat vyjádření "odborníka", který zákazníka přinejmenším neseriózně oblbuje, zcela v pořádku.

Editoval styles (01-09-2017 11:46:13)

Offline

 

#43 01-09-2017 17:37:10

atishajn
Člen
Místo: ČeskoSlovensko
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1295

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Styles ja videl STTH6002 na GAMA 131 odpalený usmernovací diodu , ktoru iba vymenil ... Ale riadenie bolo funkčné :-))  Zakázník sa snažil o neaké HOME MADE  HF modul pripojiť ...

Offline

 

#44 04-09-2017 12:40:30

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

styles napsal(a):

To jsem tím nechtěl říci. a vidím, že už to některým přijde jako neetické. A to hrubá neznalost a přinejmenším neserióznost vám přijde jako etická a seriózní??
   K věci zbytečné výměny všech tranzistorů jsem se tady na foru už opakovaně vyjadřoval. Zopakuji pouze závěr=znalý elektronik dokáže vše přesně a nekompromisně změřit a mění opravdu pouze to, co je vadné. Kdyby tady někdo napsal, že mění celou paralelní sadu z jiných důvodů, tak bych ten dobrý důvod i bral a navíc bych zatleskal, že takto se vyjadřuje opravdu hodně znalý člověk. Ovšem takto bez důvodu je to pouze ulehčení práce(zákazník přece vše zaplatí), nebo slabé sebevědomí(co když takové nekompromisní změření přece jen nezvládnu, či dokonce neumím a po zapnutí mi to bouchne)?
   Neberte to prosím špatně-ale proti takovým názorům se z hodně vážných důvodů velmi striktně vyhraňuji a moc dobře vím proč. Přece kvůli špatné hlavě motoru není třeba hned měnit celý motor= a přesto to některé rádoby autorizované servisy s oblibou dělají, přece zákazník je hlupák a vše zaplatí, pokud chce zase a brzy jezdit!
   To jsem si zase zřejmě zavařil, ale přece pokud se člověk neozve, tak jako by se vším souhlasil!

No je vidět, že jste od Štěpánka. Dělám svářečky přes dvanáct let, když najdu závadu v silových tranzistorech tak měním obě větve - je mi jedno, co tu tvrdíte. Změřit tranzistor umím, jinak bych je asi neměnil. Měřím pochopitelně i budiče. Proč měním obě větve? Buď protože nemám přesný typ tranzistoru a ty moje což jsou teď tuším IRG4PC50W TO247AC za 80 kč/ks mají trochu jiné parametry nebo pokud jsou viditelně vyhřáté či olepené vodivým bordelem, který se nedá pořádně sundat. Upozorňuji, že zákazník ví vše předem a pokud nesouhlasí s výměnou obou větví, tak nechávám,ale za celou dobu se mi to stalo asi dvakrát, když šlo o nějaký zdroj kde bylo těch tranzistorů třeba 6 v jedné větvi. To pak má smysl. Víte moji zákazníci osmdesátikorunovou položku až zase tak neřeší a jsou o problému dostatečně informování aby se mohli sami rozhodnout.

Jinak stále budu tvrdit, že pochlebovat se na fóru nad cizí servisní zprávou jaký jste borec, proč kdo co měnil. No mně to nejde do hlavy ale to neberu z věci technické ale etické. Ten člověk se ani nemůže bránit. Mě by to třeba ani nenapadlo, každý jsme holt jiný člověk. Nepleťte sem autoservis, to můžete rovnou tenhle problém vztáhnout třeba na celý svět.

Neberte si to osobně ale že jste si nekoupil toho rozbitýho transpocketa a neopravil jste ho když se tady chvástáte jak jste dobrý měřič ! Místo abyste uznal a šel dál tak budete neurčitě a podezřívavě hnípat když už jse vše vyřešeno. Tak jsem do toho vlákna doplnil, co chybělo - můžete se podívat a argumentovat. Pěkný den!

Editoval pán volnosti (04-09-2017 14:43:51)

Offline

 

#45 04-09-2017 16:35:12

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Proč do toho pletete pana Štěpánka-jen proto že jsem se jej zastal? To se Vám zdá také etické? Ona ta oprava paralelních sad tranzistorů je trochu o něčem jiném! A to když jsou třeba v barevných krabicích na 315 A sady po šesti kusech tranzistorů a vadný je pouze jeden z té šestice-tak to také měníte celou šestici??

Mám zato, že to nějaké pochlebování jsou moc silná slova. Nedělal jsem žádného borce, pouze v prvním příspěvku popsal co jsou to za součástky a výtku jsem měl k tomu, že vyměnil jak koncáky, atak sekundární diody a i snad prokazatelně popsal, že k takovému stavu dojít nemůže a já na zázraky nevěřím! Proč se tak čertíte-tak to vypadá, jako by ta servisní zpráva byla od Vás, že vás to takhle napadlo? A když už tak blahosklonně píšete že se ten člověk tady nemůže ani bránit! Tak prosím měřte všem stejným metrem, pan Štěpánek se tady taky nemůže bránit, neboť byl odsud "vyobcován" a vy se to něj navážíte hned v první větě. Kritizovat za neetičnost vám jde, ale vás osobně se to zase netýká-vy můžete?. Mám zato, že bychom se tady hlavně měli držet té technické stránky a to jste vedle. Pokud se Vás to ale dotklo, tak se raději omlouvám a držme se té techniky.

No a proč na mě útočíte i kvůli toho Transpocketa? Tak to je tedy síla. Jasně jsem řekl proč jej nechci. Víte jestli mě tady napadáte že se chvástám a dělá vám to dobře, tak si poslužte. Neznám vás a tak nevím kolik takových Transpocketů a s jakými závadami jste vůbec opravil, že něco takového si dovolíte tvrdit. Neznám vás a tak to asi nebude tak slavné! Akorát jsem vám tehdy uvěřil a žádal o tu fotku provedení. Sám jsem do nich už dávno dával(v době kdy byly originál pouzdra zcela nedostupná, neboť už je to také starší stroj) ty Vipery v pouzdrech TO 220xx a pouze jsem se chtěl podívat na vaše provedení a jestli to děláte jinak než já, tak třeba uznat i lepší nápad-takže toto bylo to moje jak pěkně říkáte=hnípání. Tak jak si to nemám brát osobně? Teď jsem se díval, co jste tam doplnil-no a já nechtěl vidět jak to vypadá v originále, ale jak jste to udělal vy. Po tom všem dobrém, co jste mi tady napsal, musím dát zapravdu jednomu kolegovi, který o tom vláknu s Transpocketem prohlásil předem. Uvidíš stylesi, že to zahraje do autu a žádná fotka nebude, neboť to vypadá že je to zase pouze mluvka! Tehdy jsem doufal že né, ale teď to vidím jinak a také hlavně, že samovolné zapínání a vypínání Transpocketa "opravujete" výměnou teplotního čidla u sekundární diody. Mrzí mě, že jsem to musel konstatovat, neboť jsem si myslel, že jste odborník, ale po tom napadení, nevraživosti a vzhledem k dalšímu už si to nemyslím. Ale to je jedno, za mě mluví výsledky a myslete si co chcete. Ale je to smutné, místo toho abychom se podporovali, tak se hašteříme--ale já jsem opravdu nemohl ani tušit že ta tady zveřejněná zpráva je právě od vás. Kdybych to byl věděl, tak bych raději byl eticky z profesní solidarity držel jazyk za zuby. Omlouvám se!

Offline

 

#46 04-09-2017 17:50:17

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Jejda vy jste brepta. Na fotce je závada, vy to nepoznáte? Ještě jsem tam udělal takový červený označení. Já se s váma nebudu dál bavit. Fotku po opravě jsem nenašel, vipera jsem přepájel a zalil pryskyřicí. Již dávno má nového majitele, co si myslíte je mi fuk. A jestli tady pánovi vyměnili diody v záruce zadarmo tak je to jejich věc. HOWG

Editoval pán volnosti (05-09-2017 21:10:09)

Offline

 

#47 05-09-2017 19:28:42

pafik1605
Člen
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 414

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Hawk je jestřáb. To co ty maslíš je HOWG  smile smile

Offline

 

#48 05-09-2017 21:05:14

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Pafik:

pravda, konečně něco k věci big_smile

Offline

 

#49 05-09-2017 21:51:46

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Porucha zkrat invertoru gama 1500l pfc

Já jsem si říkal kde to bylo a kdy to bylo! Tak tady to začalo. Pan Joe66: mi dal adresu kde koupit "mrtvého" transpocketa a v tomhle vláknu je vše popsáno jak jsem postupoval, bohužel bez fotek. Tak si to přečtěte ať víte jak to bylo. Prý, že to nechce protože se v tom mohl hrabat leckdo a ta svářečka byla jak z výroby ani škrábanec na ní nebyl. Za tři tisíce to bylo v pořádku.

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 79&p=1

Offline

 

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 137  -  2019


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče  ♦  Svářečky MIGO a ELDYS