SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-09-2017 20:22:12

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Tig hořák - vodník

Chlapi, nedávno jsem tu řešil TIG hořák na fajnové prácičky. Teď bych potřeboval poradit s výběrem hořáku pro většinu prací. Jak je z podpisu patrné, mám WF JetTig 250 s tím, že svřuji z 90% hliník. Doteď jsem používal druhej nejlevněší low end, co snad existuje, viz. obrázek tip WP26 vzduchem chlazený. Nyní dodělávám vodní chlazení k svářečce a na přechodnou dobu asi nasadím jeho bráchu WP18, který je vodou chlazený a byl dodávaný se svářečkou, nicméně je to asi stejnej shit jak ten první.
Tyto hořáky už nechci, protože mi přijdou poměrně neergonomické, neforemné s krčkem hořáku, který pořádně nedrží oproti rukojeti atd. Zkrátka co byste poradili za vodníka za nějakej rozumnej peníz s rozumým zatěžovatelem na 250 A?
Koukal jsem třeba na hořáky Parker, jak mají měnitelná ta tlačítka a člověk si tam může dát třeba poťák apod. Stojej za něco? Nebo to bude kvalitou podobný tý první číně? S čím svařujete vy?

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5204_snimek_obrazovky_2017-09-02_v201646.png

Editoval Jimmys3 (02-09-2017 20:23:32)


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

#2 02-09-2017 21:10:01

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Tig hořák - vodník

Já s tim parkerem v práci svařuju a řekl bych bez problému. Mám ve zvyku držet ho jako by propisku a ukazovákem mačkám up/down a bilevel. Mám tu 26tku, v AC je snad do 280, ale to už nevim přesně. Jen se mně jednou rozsypalo tlačítko (v záruční době), ale dal jsem to do kupy (byl vevnitř posunutej plíšek co zajišťuje sepnutí kontaktu). Ten krček hořáku je vohebnej, což občas využívám.
Nutno dodat, že s jinym hořákem nemám zkušenost (krom identickýho suchýho parkera), tedy nemám s čim porovnat.

Offline

 

#3 02-09-2017 21:27:37

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Tig hořák - vodník

Na ten parker zapomeň... Je to snad to nejhorší co může být... Usuzuju z používání Parker hořáků sice na MIG/MAG ale myslím, že u tigu to nebude o moc lepší... Je to prostě čínská kopie "lepších" hořáků, které nabízí například binzel, migatronic, esab, parweld... No nicméně zmíněné značky mají stejného výrobce jen jiné barvičky - tam se dá řídit jen cenou. Ten parker, ač vypadá téměř stejně je úplně něco jiného....
U všech těchto hořáků (krom binzelu - má svůj design) jde vyměnit obyčejné tlačítko za multifunkční tlačítko (pokud to svářečka podporuje) a jak říkám jde tady víceméně jen o cenu dané značky. Já mám třeba Parweld (není moc rozšířený, tudíž levný) - https://goo.gl/photos/7djex1cYoWz7YUvP6 . V práci máme Migatroniky (naprosto stejné provedení - jen jiná barva plastů) a ten byl o něco dražší... např.: esab http://cn.allmetalworking.com/useruploa … 65_787.jpg


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#4 24-09-2017 11:32:55

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: Tig hořák - vodník

Tak chlazení zprovozněno. Nahodil jsem zatím ten čínský vodní hořák a strašně mě překvapilo, že oproti tomu čínskému vzduchem chlazenému musím přidávat tak cca. 20 A, abych se dostal na stejný výkon oblouku. Je toto běžné i u profi hořáků?
Chápu, že je tam rozdíl v tom, že u vzduchem chlazeného je větší průřez kabelu, kdežto u toho vodníka je koaxiál a kabel se chladí vodou. Poměrně mě to štve, protože některé věci jsem do teď jel třeba na těch 250 A , což je u mě max a bylo to tak tak. Poměrně by mi to vlastně degradovalo možnosti svářečky.
S tigem už mám ledasco nasvářeno, ale s vodníkem je to zkušenost první.

Asi bych šel do toho Parweldu (Binzelu, Esabu). Ono tu ve finále asi nic moc jiného ani není. Když pominu třeba Fronius, který má ale svůj spotřebák. Jen by mě teda mrzelo, pokud by se ten značkový choval v tomto úplně stejně.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5204_img_1910.jpg


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

#5 24-09-2017 11:48:15

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Tig hořák - vodník

To je pro mě divná informace. Nevím, co by mělo být důvodem nižšího výkonu. Svářecí proud je regulován jako konstantní, tak ev. úbytek napětí na kabelu by neměl mít vliv. Já nic takového nepozoruji. Pochybuji, že by se to výměnou hořáku změnilo.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#6 24-09-2017 11:58:55

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: Tig hořák - vodník

No, je mi to taky divné, ale rozhodně si to nevsugerovávám. S tím vzduchem chlazeným jsem dělal občasně asi čtyři roky a už mám v oku kolik na co nastavit. Přehodil jsem hořáky a vše jinak. Tak teď babo raď, kde je problém. Každopádně číňana brzy zahodím a uvidíme.


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

#7 24-09-2017 13:37:24

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Tig hořák - vodník

Já mám vodníka Binzela, ale i čínský, co jsem dostal ke svářečce a již ho nepoužívám. S Binzelem žádný rozdíl nepozoruji. A pokud si vzponímám, tak ani s tou čínou nebyl rozdíl. Je to divné.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče